Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Değiştirmek

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
type

Dil Kursu Değiştirmek

Mesaj gönderen type » Pzr Ara 06, 2020 12:42 am

Merhabalar,
1 aydır Almanya’dayım ve online bir dil kursuna gidiyorum. Ama dil kursuyla bazı problemlerim var. Kurs yavaş ilerliyor ve başlangıç tarihleri de bir hayli sıkıntılı. Ben yeni bir dil kursuna gitmek istiyorum. Bulunduğum yerin yabancilar dairesine ulaşmaya çalışıyorum ama benimle ilgilenen adam telefonları bir türlü açmıyor. Acaba şuan katıldığım dil kursunu iptal edip yeni bir dil kursuna kaydolabilir miyim ?

type

Re: Dil Kursu Değiştirmek

Mesaj gönderen type » Pzt Ara 07, 2020 4:31 pm

Yok mu bilgisi olan??

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Pzr Oca 03, 2021 8:15 pm

type yazdı: Pzt Ara 07, 2020 4:31 pm Yok mu bilgisi olan??
Dostum oturumunu almadın mı? Oturumunu aldıysan istediğin şekilde dil kursunu istediğin yerde okuyabilirsin.

Üzerinden bayağı zaman geçmiş ne yaptın kurs işini?
Tüm dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar; bir kez daha dene...

type

Mesaj gönderen type » Prş Oca 07, 2021 3:04 pm

maintenanceengineer yazdı: Pzr Oca 03, 2021 8:15 pm Dostum oturumunu almadın mı? Oturumunu aldıysan istediğin şekilde dil kursunu istediğin yerde okuyabilirsin.

Üzerinden bayağı zaman geçmiş ne yaptın kurs işini?
6 aylık şartlı kabul vizem var ama oturum izni oluyor mu bilemiyorum. Kurs işini maalesef halledemedim yeni kurslar arıyorum ama uygun zamanlı olanını bir türlü bulamıyorum yeni kurslara bakacağım artık. Yabancılar dairesini de tekrar arayacağım bakalım bir sonuç alabilecek miyim.
Kurs önerin varsa çok işime yarar dostum.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Oca 07, 2021 3:30 pm

type yazdı: Prş Oca 07, 2021 3:04 pm 6 aylık şartlı kabul vizem var ama oturum izni oluyor mu bilemiyorum. Kurs işini maalesef halledemedim yeni kurslar arıyorum ama uygun zamanlı olanını bir türlü bulamıyorum yeni kurslara bakacağım artık. Yabancılar dairesini de tekrar arayacağım bakalım bir sonuç alabilecek miyim.
Kurs önerin varsa çok işime yarar dostum.
Hocam okulun dil kursu mu ? Ben de bir okuldan şartlı kabul aldım ancak kursları bölüm bölüm veriyorlar ve çok pahalı. Acaba ucuz bir kursa gidebilir miyim diye düşünüyorum.

type

Mesaj gönderen type » Prş Oca 07, 2021 10:01 pm

ege123 yazdı: Prş Oca 07, 2021 3:30 pm Hocam okulun dil kursu mu ? Ben de bir okuldan şartlı kabul aldım ancak kursları bölüm bölüm veriyorlar ve çok pahalı. Acaba ucuz bir kursa gidebilir miyim diye düşünüyorum.
Ben inlingua’ya gidiyorum şimdilik ama tavsiye etmem öğrenciler için değil çünkü. Şimdi Clausthal’un dil kursuna katılmaya çalışıyorum ama coronadan dolayı b1 sertifikası alamadığım için kabul etmiyorlar.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Oca 08, 2021 12:30 am

type yazdı: Prş Oca 07, 2021 10:01 pm Ben inlingua’ya gidiyorum şimdilik ama tavsiye etmem öğrenciler için değil çünkü. Şimdi Clausthal’un dil kursuna katılmaya çalışıyorum ama coronadan dolayı b1 sertifikası alamadığım için kabul etmiyorlar.
Dostum merhaba,
Googlea bulunduğun yerin adını ve yanına sprachkurs yaz ve reklamları atladıktan sonra ilk çıkan 3 sekmeden birine kaydol. Deutschstudent taktiği bu, okumuştum zamanında.

Ayrıca hocam online kursa da katılsan olmuyor mu? Çünkü ben oraya geldikten sonra online eğitime geçeceğim okulun bünyesindeki, oturumda sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Özel dil kursuyla vize alıp orada okulun dil kursuna geçeceğim

type

Mesaj gönderen type » Cum Oca 08, 2021 12:45 am

maintenanceengineer yazdı: Cum Oca 08, 2021 12:30 am Dostum merhaba,
Googlea bulunduğun yerin adını ve yanına sprachkurs yaz ve reklamları atladıktan sonra ilk çıkan 3 sekmeden birine kaydol. Deutschstudent taktiği bu, okumuştum zamanında.

Ayrıca hocam online kursa da katılsan olmuyor mu? Çünkü ben oraya geldikten sonra online eğitime geçeceğim okulun bünyesindeki, oturumda sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Özel dil kursuyla vize alıp orada okulun dil kursuna geçeceğim
Aynen deutschstudent taktiğini yaptım bi kaç kurs buldum da işte tarihleriyle alakalı bazı sorunlarım oldu.
Zaten online kurstayım bu aralar yüz yüze kurs var mı pek emin değilim açıkcası.
İşte ben de tam senin yapmak istediğin gibi bi şey yapmak istiyorum. Vizede kayıt yaptığımı belirttiğim dil kursunu iptal edip yeni bir kursa gitmek istiyorum ama benim kursumdaki kadın bunu yapamayacağımı vizede sorun çıkaracağını söyledi. Ben de tam emin olamadım açıkcası, beni kursta tutmak için mi böyle dedi diye şüphelendiğim için bunu öğrenmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Oca 08, 2021 7:31 am

type yazdı: Cum Oca 08, 2021 12:45 am Aynen deutschstudent taktiğini yaptım bi kaç kurs buldum da işte tarihleriyle alakalı bazı sorunlarım oldu.
Zaten online kurstayım bu aralar yüz yüze kurs var mı pek emin değilim açıkcası.
İşte ben de tam senin yapmak istediğin gibi bi şey yapmak istiyorum. Vizede kayıt yaptığımı belirttiğim dil kursunu iptal edip yeni bir kursa gitmek istiyorum ama benim kursumdaki kadın bunu yapamayacağımı vizede sorun çıkaracağını söyledi. Ben de tam emin olamadım açıkcası, beni kursta tutmak için mi böyle dedi diye şüphelendiğim için bunu öğrenmek istiyorum.
Seni kursta tutmak için muhtemelen. Sen yeni gideceğin kursa bunu sor geçmek istediğin kursa onlar gerçek cevabbı verirler hatta yerine hallederler. Sonucu banada söylersen sevinirim. Umarım sorun çıkmaz ki çıkmayacak zaten..

type

Mesaj gönderen type » Cum Oca 08, 2021 12:39 pm

maintenanceengineer yazdı: Cum Oca 08, 2021 7:31 am Seni kursta tutmak için muhtemelen. Sen yeni gideceğin kursa bunu sor geçmek istediğin kursa onlar gerçek cevabbı verirler hatta yerine hallederler. Sonucu banada söylersen sevinirim. Umarım sorun çıkmaz ki çıkmayacak zaten..
Ben bir iki güne öğrenirim. Burda da paylaşırım sonucu.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Oca 08, 2021 7:48 pm

type yazdı: Cum Oca 08, 2021 12:39 pm Ben bir iki güne öğrenirim. Burda da paylaşırım sonucu.
Beklemedeyim dostum. Çarşamba da benim vize görüşmesi var hayırlısı...

type

Mesaj gönderen type » Cum Oca 08, 2021 10:03 pm

maintenanceengineer yazdı: Cum Oca 08, 2021 7:48 pm Beklemedeyim dostum. Çarşamba da benim vize görüşmesi var hayırlısı...
Çok iyi geçmişti benimkisi çok iyidi çalışanlar. Umarım istediğin gibi olur dostum iyi haberlerini bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Oca 08, 2021 10:18 pm

type yazdı: Cum Oca 08, 2021 10:03 pm Çok iyi geçmişti benimkisi çok iyidi çalışanlar. Umarım istediğin gibi olur dostum iyi haberlerini bekliyorum.
Umarım dostum çok sağol. Vizeye girmek problem değilde sonrasında zorluk çıkarıp dekont tarzı ekstra belge istemeleri korkutuyor beni malesef. Bekleyip göreceğim

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Oca 08, 2021 11:43 pm

type yazdı: Cum Oca 08, 2021 10:03 pm Çok iyi geçmişti benimkisi çok iyidi çalışanlar. Umarım istediğin gibi olur dostum iyi haberlerini bekliyorum.
Senden vizeye girdiğinde veya sonra kurs ön ücret ödediğine dair dekont falan istediler mi? Yoksa direkt kabulü bastılar mı o süreci de anlatır mısın acaba heyecanımı alırsın en azından...

type

Mesaj gönderen type » Cmt Oca 09, 2021 12:25 am

maintenanceengineer yazdı: Cum Oca 08, 2021 11:43 pm Senden vizeye girdiğinde veya sonra kurs ön ücret ödediğine dair dekont falan istediler mi? Yoksa direkt kabulü bastılar mı o süreci de anlatır mısın acaba heyecanımı alırsın en azından...
Dostum hatırladığım kadarıyla bana attıkları gerekli belgeler listesinde dekont yazmıyodu. Ben ne olur ne olmaz diye yanımda götürdüm. Konsoloslukta randevudan bikaç dakika önce görevliyle belgeleri düzenlerken dekontu da vereyim mi diye sordum evet o belge lazım zaten dendi. Zaten heyecanlıydım ve ters düşmemek için o zaman niye mailde bu yazmıyo diyemedim tabi :)
Ama benim sana tavsiyem alabiliyorsan o belgeyi al. Tabi seni strese sokmak istemem herkes kendi başvurusunda farklı şeylerle karşılaşabiliyor.

type

Mesaj gönderen type » Cmt Oca 09, 2021 12:28 am

maintenanceengineer yazdı: Cum Oca 08, 2021 11:43 pm Senden vizeye girdiğinde veya sonra kurs ön ücret ödediğine dair dekont falan istediler mi? Yoksa direkt kabulü bastılar mı o süreci de anlatır mısın acaba heyecanımı alırsın en azından...
Ben garantör belgesini yanlış aldığım için benim sürecim 1 ay kadar uzadı. Yeni belgeyi çok geç alabildim çünkü yabancılar polisine yeni bi adam gelmişti ve belgeyi hazırlarken süreci çok uzattı biraz garip bi adamdı. Orda yanlış yapma dil kursu ve eğitim seçeneği seçili olmalı.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cmt Oca 09, 2021 4:33 pm

type yazdı: Cmt Oca 09, 2021 12:28 am Ben garantör belgesini yanlış aldığım için benim sürecim 1 ay kadar uzadı. Yeni belgeyi çok geç alabildim çünkü yabancılar polisine yeni bi adam gelmişti ve belgeyi hazırlarken süreci çok uzattı biraz garip bi adamdı. Orda yanlış yapma dil kursu ve eğitim seçeneği seçili olmalı.
Vallla çok sorun olur mu bilmiyorum senin sadece onu mu sorun yapmışlar yani. Benim belge bu şekilde;
Dosya ekleri
Screenshot_20210109-163309_WhatsApp.jpg

type

Mesaj gönderen type » Cmt Oca 09, 2021 4:47 pm

maintenanceengineer yazdı: Cmt Oca 09, 2021 4:33 pm Vallla çok sorun olur mu bilmiyorum senin sadece onu mu sorun yapmışlar yani. Benim belge bu şekilde;
Yani bilemiyorum dostum benim de ilk hali böyleydi galiba sonra orda kabul etmediler ama dediğim gibi belli olmaz daha önce forumda böyle çok olay gördük. Birine kabul edemeyiz deyip diğer bir kişide kabul ettikleri şeyler olabiliyor.

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Cmt Oca 09, 2021 4:48 pm

Benimkindede böyle yazıyor
Dosya ekleri
Benimkinde de böyle yazıyor
Benimkinde de böyle yazıyor

type

Mesaj gönderen type » Cmt Oca 09, 2021 4:59 pm

AliEren33 yazdı: Cmt Oca 09, 2021 4:48 pm Benimkindede böyle yazıyor
Aynen ben de ikincisini böyle çıkarttım.