Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TESTDAF Sınavı Hakkında Bilgi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kuheylan

TESTDAF Sınavı Hakkında Bilgi

Mesaj gönderen Kuheylan » Çrş Ara 02, 2020 4:50 pm

Arkadaşlar merhaba.

Almanya'da olsam ve sıkı bir çalışmayla dil seviyemi a2'den TESTDAF alabilecek bir düzeye kaç ayda çekebilirim?Şubat'ta başlayacak bir kursla ve kendi çabalarımla Temmuz'da TESTDAF'ı geçip yüksek lisans için üniversite başvurusu yapabilir miyim sizce?Çok mu zor yoksa mümkün mü?

Teşekkür ederim.

duisburger

Re: TESTDAF Sınavı Hakkında Bilgi

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ara 04, 2020 10:49 am

Normalde 6-8 ay sürer, bizim ögrencilerde ortalama 15-20 arasi sürüyor.

Kuheylan

Mesaj gönderen Kuheylan » Cum Ara 04, 2020 10:54 am

duisburger yazdı: Cum Ara 04, 2020 10:49 am Normalde 6-8 ay sürer, bizim ögrencilerde ortalama 15-20 arasi sürüyor.
Neden bu kadar uzun peki ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Ara 04, 2020 2:31 pm

Bizim öğrenciler genelde tembellik yaptıkları için çok uzun sürüyor. Bizzat kendi arkadaşım olan Türk bir öğrenci sınavı 24 aylık bir sürede geçemediği için vizesi iptal oldu ve Türkiye’ye döndü. Ben Almanya’ya a1 sertifakası ile geldim ve 7. ayın sonunda sınavı geçtim fakat çok yoğun bir şekilde çalıştığımı ve aynı zamanda Intensiv Kursa gittiğimi söyleyeyim. Testdaf , DSH ve Telc hiçbiri kolay sınavlar değil ve çok yoğun ve düzenli çalışma gerektiriyor.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cum Ara 04, 2020 3:43 pm

Informatiker yazdı: Cum Ara 04, 2020 2:31 pm Bizim öğrenciler genelde tembellik yaptıkları için çok uzun sürüyor. Bizzat kendi arkadaşım olan Türk bir öğrenci sınavı 24 aylık bir sürede geçemediği için vizesi iptal oldu ve Türkiye’ye döndü. Ben Almanya’ya a1 sertifakası ile geldim ve 7. ayın sonunda sınavı geçtim fakat çok yoğun bir şekilde çalıştığımı ve aynı zamanda Intensiv Kursa gittiğimi söyleyeyim. Testdaf , DSH ve Telc hiçbiri kolay sınavlar değil ve çok yoğun ve düzenli çalışma gerektiriyor.
merhaba öncelikle sizi tebrik ediyorum gerçekten kısa sürede çok iyi şeyler başarmışsınız. tecrübelerinize güvendiğim için sizden öneriler almak istiyorum kurs dışında türkiyeden çalışan a1 seviyelerinde olan birisine ne önerirsiniz, geriye döndüğünüzde keşke şunu yapmasaydım veya şunu yapsaydım dediğiniz şeyler var mı bir de kaynak olarak önerileriniz nelerden genel olarak derdimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum sizin de çok zamanınızı çalmadan yardımcı olursanız çok sevinirim eğitim hayatınızda başarılar bir de a1 ile nasıl vize aldınız acaba forumda b1 aşağısı vize zor veriliyor diyorlar sanırım.

Kuheylan

Mesaj gönderen Kuheylan » Cum Ara 04, 2020 4:31 pm

Informatiker yazdı: Cum Ara 04, 2020 2:31 pm Bizim öğrenciler genelde tembellik yaptıkları için çok uzun sürüyor. Bizzat kendi arkadaşım olan Türk bir öğrenci sınavı 24 aylık bir sürede geçemediği için vizesi iptal oldu ve Türkiye’ye döndü. Ben Almanya’ya a1 sertifakası ile geldim ve 7. ayın sonunda sınavı geçtim fakat çok yoğun bir şekilde çalıştığımı ve aynı zamanda Intensiv Kursa gittiğimi söyleyeyim. Testdaf , DSH ve Telc hiçbiri kolay sınavlar değil ve çok yoğun ve düzenli çalışma gerektiriyor.
Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim.Devamında yüksek lisansa başladınız mı peki?Bir de önerebileceğiniz bir kurs ya da çalışma stili var mıdır?Bu ara araştırma yapıyorum yüksek lisans hazırlıktan önce ben de kendim bir dil kursuna gideyim dedim Almanya'da sonra onu ilerlettiğim seviyede kabul alabilirsem şartlı kabul ile hazırlığa başlarım diye umut ediyorum.Sizce mantıklı mıdır ne düşünürsünüz?

awreyds

Mesaj gönderen awreyds » Pzt Ara 14, 2020 4:23 pm

Kuheylan yazdı: Çrş Ara 02, 2020 4:50 pm Arkadaşlar merhaba.

Almanya'da olsam ve sıkı bir çalışmayla dil seviyemi a2'den TESTDAF alabilecek bir düzeye kaç ayda çekebilirim?Şubat'ta başlayacak bir kursla ve kendi çabalarımla Temmuz'da TESTDAF'ı geçip yüksek lisans için üniversite başvurusu yapabilir miyim sizce?Çok mu zor yoksa mümkün mü?

Teşekkür ederim.
Testdaf sınavı için çalışma yoğunluğu önemli, gerçekten cok yoğun ve düzenli bir çalışmayla 7, 8 ayda halledilebilir, düzenli ve iyi bir çalışmayla ile ortalama 1 yıl sürer. Kursa gitmeden hallolabilir fakat benim düşünceme göre en önemlisi özellikle Schreiben ve Mündlich için bir kontrol mekanizmasi oluşturmak. Siz yazacaksaniz birisi kontrol edecek ve hatalarinizi düzeltecek. Lesen ve Hören kendi kendine de olabilir çalışmaya göre. Bu kontrol de genelde almanca kurslarında var oyüzden kursa gidilmesini, en azindan bir hoca bulunmasını tavsiye ederim.

Kuheylan

Mesaj gönderen Kuheylan » Pzt Ara 14, 2020 5:45 pm

awreyds yazdı: Pzt Ara 14, 2020 4:23 pm Testdaf sınavı için çalışma yoğunluğu önemli, gerçekten cok yoğun ve düzenli bir çalışmayla 7, 8 ayda halledilebilir, düzenli ve iyi bir çalışmayla ile ortalama 1 yıl sürer. Kursa gitmeden hallolabilir fakat benim düşünceme göre en önemlisi özellikle Schreiben ve Mündlich için bir kontrol mekanizmasi oluşturmak. Siz yazacaksaniz birisi kontrol edecek ve hatalarinizi düzeltecek. Lesen ve Hören kendi kendine de olabilir çalışmaya göre. Bu kontrol de genelde almanca kurslarında var oyüzden kursa gidilmesini, en azindan bir hoca bulunmasını tavsiye ederim.
Değerli yorum ve yanıtınız için teşekkür ederim.