Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil yeterlilik gerekli mi ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
AhmetC

Dil yeterlilik gerekli mi ?

Mesaj gönderen AhmetC » Çrş Eki 21, 2020 8:51 pm

Merhabalar,sorum şöyle:Ben alman vatandaşıyım ancak liseyi türkiyede bitirdim ve türkiyede bir üniversite yerleştim ancak şimdi almanyaya üniversite için gitmeyi düşünüyorum,Alman vatandaşı olmama rağmen dil yeterlilik belgesi almam gerekiyor mu yoksa dil yeterlilik belgesi olmadan da başvurularda bulunabilir miyim ?

Mnrl89

Re: Dil yeterlilik gerekli mi ?

Mesaj gönderen Mnrl89 » Çrş Eki 21, 2020 9:26 pm

Gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eki 21, 2020 9:29 pm

Evet gerekiyor. Alman vatandasi oldugun için üniversitelerde kabulde bazen seni bazen alman bazen yabanci kontejana koyuyorlar. Bu avantajmi degilmi bilmiyorum. (Konuyla alakasi yok sadece bilgi olsun diye söyledim)

AhmetC

Mesaj gönderen AhmetC » Çrş Eki 21, 2020 10:06 pm

dabadee yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:29 pm Evet gerekiyor. Alman vatandasi oldugun için üniversitelerde kabulde bazen seni bazen alman bazen yabanci kontejana koyuyorlar. Bu avantajmi degilmi bilmiyorum. (Konuyla alakasi yok sadece bilgi olsun diye söyledim)
Selamlar olası sorularım için e-mail adresini alabilir miyim acaba ?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eki 21, 2020 10:13 pm

AhmetC yazdı: Çrş Eki 21, 2020 10:06 pm Selamlar olası sorularım için e-mail adresini alabilir miyim acaba ?
Sorabilirsin tabiki. Durumumuz aynı neticede :)
zinqmessa@gmail.com bana mail at bu maili çok kullanmıyorum sana öbür mailimi mail olarak yollayim