Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dsd-2 B2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Mendilmen

Dsd-2 B2

Mesaj gönderen Mendilmen » Cmt May 09, 2020 3:20 am

Merhabalar, benim Dsd-2 sertifikam var ama b2 seviyesinde. Birçok teknik üniversite(Aachen,Kit,Darmstadt,Berlin vs.) yeterli dil belgesi olarak Dsd-2'yı kabul ediyor ama c1/b2 ayrımından bahsetmiyor. Direkt olarak kabul alabilir miyim yoksa hazırlık sınıfı ya da studienkolleg gibi bir şey mi yapmak gerekir?

Mendilmen

Re: Dsd-2 B2

Mesaj gönderen Mendilmen » Pzt May 11, 2020 2:13 am

Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 13, 2020 9:47 am

Studienkolleg dedigin sey bambaska birsey. KIT vs DSD 2 sertifikasini kabul ediyor ama C1 seviyesinde. Eger sertifika B2 seviyesindeyse direkt egitime baslayamazsin ama hazirlik egitimi icin basvuru yapabilirsin bir cok üniversitede.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

basarbayazz

Mesaj gönderen basarbayazz » Pzt Ara 28, 2020 2:13 pm

Mendilmen yazdı: Pzt May 11, 2020 2:13 am Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim
Merhaba ben de dsd2 sınavına girdim ama dsd2 b2 kabul eden TUM dışında bir yer bulamadım eğer yeni bilgilerin varsa beni de bilgilendirirsen sevinirim

scientist00

Mesaj gönderen scientist00 » Sal May 18, 2021 11:36 am

Merhaba bildiğim kadarıyla tu berlin de kabul ediyor DSD2 b2 .Fakat rwth Aachen sitesinde tam açıklamamış yalnızca DSD2 zweite Stufe yazıyor.Siz öğrenebildiniz mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 19, 2021 12:55 am

Arkadaslar DSD sertifikasi C1 seviyesinde isteniyor direkt kabul icin. Üniversitelerin %99 unda ayni. En az 100 kere anlatildi bu konu..
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 20, 2021 11:53 am

Bu arada birisi uyari göndermis ben su üniversitelere yazdim kabul ediyorlar diye. Basvuru icin kabul eden uniler vardir ama kayit icin tekrar 1000. kez tekrar edeyim, hatta o uyari gönderen arkadasin bile anlayacagi sekilde tekrar edeyim, kayit icin üniversitelerin %99 u C1 seviyesi istiyorlar. Aynen DSH 2 istedikleri gibi, cünkü DSH 2 C1 seviyesine denk gelir, DSH 1 mesela B2 ye denk gelir. Örnegin TestDaF TDN 4 gibi. Testdaf tdn 4 de C1 seviyesine denk gelir, Testdaf tdn 3 B2 seviyesine denk gelir. Ama bazi üniversitelerde B2 direkt kabul icin yeterlidir ve bunlarin sayisi oldukca azdir. Corona dolayisiyla bazi üniversite ve hochschuleler gecen dönem B2 ile kayit yap ama bir dönem sonra C1 e tamamla diye sartli kayit aldigi da oldu. Kayit ile Basvuru ikisi birbirinden cok farkli seyler. Galiba aradaki farki anlatmaya ihtiyac yok. Sanirim herkesin, özellikle de küstahca uyari yollayan ve banlanan arkadasin bile anlayacagi sekilde acikladim diye umuyorum.
www.deutschstudent.com

Kilitli