Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İş arama vizesini dil kursu vizesine dönüştürme

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Hasanarzuman

İş arama vizesini dil kursu vizesine dönüştürme

Mesaj gönderen Hasanarzuman » Pzt Nis 27, 2020 4:35 am

Merhabalar.
Aralık 2019'dan bu yana Hamburg'tayım. Elektrik mühendisiyim ve 6 aylık iş arama vizesine sahibim. Fakat iş bulamadığım için geri dönmek zorundayım. Hali hazırda Almanya'da 3 kur dil eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım. Fakat iş bulmam veya kayıt yaptırmam için C1 seviyesine gelmem gerekiyor ve bunun için daha fazla zamana ihtiyacım var. Acaba vizemin süresini (Almanya'dayken) dil kursu vizesine çevirerek uzatabilir miyim?

pargali92

Re: İş arama vizesini dil kursu vizesine dönüştürme

Mesaj gönderen pargali92 » Pzt Nis 27, 2020 11:34 am

Merhaba,
Merakımı affedin , rica etsem açıklayabilir misiniz neden iş bulamadığınızı ? Aranan bir meslek olduğunu düşünüyorum Elektrik mühendisliğinin. Sorun sadece dil mi yoksa başka konularda mı var ? Ben de elektrik mühendisiyim ve Almanyaya gelmek istiyordum.

Kölner

Mesaj gönderen Kölner » Pzt Nis 27, 2020 1:14 pm

Tabiki pandemiden dolayıdır diye tahmin ediyorum. Almanya ihracat ülkesi dünyaya mal satamadıktan sonra nasıl işçi istihdam etsin. Bugun okudugum haber german wings 10 bin kişi fazlaymiş cıkartacakmış. Bu pandeminin ekonomik etkisi en iyi ihtimalle 1-2 yıl devam eder. Burada 1,5 yıl firmada calışıp Gecen ay işten cıkartılan yazılımcı arkadas iş başvurularının sonuçsuz kaldıgını söyledi.Firmalar agırdan alıyor.
Yeni Göç yasasıyla gelecekler blue kard ausbildung arayanlar vs bir iki yıl bu sorundan dolayı zorlanacaklardır

Hasanarzuman

Mesaj gönderen Hasanarzuman » Prş Nis 30, 2020 2:02 pm

Aslında geri dönüş aldım, fakat Almanca seviyemin c1 veya c2 olması gerektiğini söylediler. Ve bunun yanında yıllık bürüt tutar zorunluluğu çok fazla. Bir çok iş veren bu meblağları ödemek istemiyor. Eğer Airbus Lufthansa veya Siemens gibi büyük bütçeli firmalara yönelmek istiyorsanız, bir çok Alman vatandaşının da sizinle aynı talepte olduğunu bilmeniz gerek. ve onların içinden sıyrılarak ancak iş bulabiliyorsunuz. Tabi ki de bunlar benim 4 aylık tecrübelerime dayanıyor. Yani umudunuzu karartmayın.

Hasanarzuman

Mesaj gönderen Hasanarzuman » Prş Nis 30, 2020 2:03 pm

Kölner yazdı: Pzt Nis 27, 2020 1:14 pm Tabiki pandemiden dolayıdır diye tahmin ediyorum. Almanya ihracat ülkesi dünyaya mal satamadıktan sonra nasıl işçi istihdam etsin. Bugun okudugum haber german wings 10 bin kişi fazlaymiş cıkartacakmış. Bu pandeminin ekonomik etkisi en iyi ihtimalle 1-2 yıl devam eder. Burada 1,5 yıl firmada calışıp Gecen ay işten cıkartılan yazılımcı arkadas iş başvurularının sonuçsuz kaldıgını söyledi.Firmalar agırdan alıyor.
Yeni Göç yasasıyla gelecekler blue kard ausbildung arayanlar vs bir iki yıl bu sorundan dolayı zorlanacaklardır
Evet katılıyorum.