Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestDaF Sonuç ve Tekrar Kontrol

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Bardipo

TestDaF Sonuç ve Tekrar Kontrol

Mesaj gönderen Bardipo » Prş Mar 26, 2020 8:18 pm

Merhaba şubatta girdiğim sınavının sonucunu bugün aldım sonucum beklediğimin bir tık altı geldi.

Sonucum Okuma 3 Dinleme Yazma 4 Konuşma 5

Öncelikle sormak istediğim puanlarımın toplamı 16 ediyor yani ortalamam 4 bu sonuçla üniversiteye başvurabilir miyim?
Informatik istiyorum ayrıyetten okumadan çok emindim kesin 4 yada 5 gelir demiştim bu nedenle Überprüfung isteğinde bulundum sizce bir sonuç çıkar mı?

Son olarak daha önce girdiğim bir TestDaF'ta okumadan 5 almıştım ondada sadece dinlemeden kalmıştım hani onları falan atsam bir işe yarar mı hiç böyle bir şey yaşadınız mı?

Şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: TestDaF Sonuç ve Tekrar Kontrol

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 30, 2020 5:19 pm

Bazi üniversiteler (Bremen, TH Deggendorf veya TU Dortmund gibi ) bu testdaf la basvuru kabul ediyor. Iyice arastirmak gerekiyor ama. Nerdeyse her yil üniversitelerin sartlari degiskenlik gösterebiliyor. Itiraza sonuc nasil olur birsey diyemeyiz, itiraz edip sonucunu düzelttiren bir kac kisi oldu burda.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Uoezata

Mesaj gönderen Uoezata » Sal Mar 31, 2020 2:10 pm

Ben (TU Clausthal) kabul ederim ama yaz sömestresi icin biraz zor olabilir. Evden calisdigimiz icin su an basvuru degerlendiremiyoruz.

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Çrş Nis 01, 2020 9:13 pm

Lesende sadece şıklar oluyor, acaba kaydırma falan mı yaptın? Schreibenden geçen gördüm ama lesen ve hören, yoruma kapalı gibi duruyor. Bazı B2 isteyen ve şartlı kabul veren universiteler 14 üstünü kabul ediyor. C1 istiyorsa hepsi 4 olması gerek. Ortalaması 4 diye birşey yok.

muhendisadayi

Mesaj gönderen muhendisadayi » Pzt Haz 22, 2020 3:29 pm

Uoezata yazdı: Sal Mar 31, 2020 2:10 pm Ben (TU Clausthal) kabul ederim ama yaz sömestresi icin biraz zor olabilir. Evden calisdigimiz icin su an basvuru degerlendiremiyoruz.
Merhaba uğur özata siz misiniz?

Uoezata

Mesaj gönderen Uoezata » Pzt Kas 23, 2020 5:32 pm

Biraz gec yaziyorum ama evet.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Sal Ara 22, 2020 3:59 am

Uoezata yazdı: Pzt Kas 23, 2020 5:32 pm Biraz gec yaziyorum ama evet.
uğur bey merhaba sanırım tu clausthal da görevlisiniz üniversitenin lisans bölümlerini araştırırken ön staj adı altında bir başlığa rastladım bu tam olarak ne oluyor zorunlu yazıyordu staj yapmadan lisansa kabul alınmıyor mu yoksa lisansa dahil kabul alan kişiye üniversitenin bünyesinde verilen bir staj mı tam olarak çözemedim ben bir lisansa başvurduğumda c1 belgem var ise direk başlayamıyor muyum eğitime teşekkürler şimdiden