Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turist Olarak Gidip Dil Kursuna Kayıt Olmak

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
koci13

Turist Olarak Gidip Dil Kursuna Kayıt Olmak

Mesaj gönderen koci13 » Cum Şub 07, 2020 11:29 am

Arkadaşlar merhaba, Almanyanın Münih şehrine yakın zamanda kuzenimin isteğiyle turist olarak gideceğim. Oraya gittikten sonra bir dil kursu bulsam ve turist vizem bitmeden o kursa kayıt olabilme şansım varmı ? Kuzenim gel beraber gidelim daha uyguna yerler buluruz dedi. Turist vizesiyle gidip dil kursuna kayıt olup Almanyada konsolosluğa gidip vizemi uzatabiliyormuyum ? Ve eğer oluyorsa vize uzatma işlemleri ne kadar sürede sonuçlanır sizce ? Çünkü o süreç içerisinde Turist vizemin süresinin bitmemesi gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Turist Olarak Gidip Dil Kursuna Kayıt Olmak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 07, 2020 11:38 am

Turist vizesiyle kursa gidip kayit olabilirsin orda bir problem yok ama vizeyi uzatamazsin. Ya dil kursu vizesine ya da egitim adayi vizesine basvuru yapacaksin. Bu vizeyle ilgili ayrintili bilgiler de asagidaki linkte yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

koci13

Re: Turist Olarak Gidip Dil Kursuna Kayıt Olmak

Mesaj gönderen koci13 » Cum Şub 07, 2020 12:44 pm

Physiker yazdı: Cum Şub 07, 2020 11:38 am Turist vizesiyle kursa gidip kayit olabilirsin orda bir problem yok ama vizeyi uzatamazsin. Ya dil kursu vizesine ya da egitim adayi vizesine basvuru yapacaksin. Bu vizeyle ilgili ayrintili bilgiler de asagidaki linkte yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için 🙏🏽