Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Almanca öğrenmek istiyorum yardım

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Serhan16

Almanya'da Almanca öğrenmek istiyorum yardım

Mesaj gönderen Serhan16 » Cmt Şub 01, 2020 3:03 am

Öncelikle merhaba,
Elimde olanları bahsedeyim baştan 😅
Almanya'nın Nürnberg şehrinden alınmış 5 yıllık garantör kağıdım var.
Nürnbergte bir köklü dil okuluna kayıt oluyorum A1den B2ye kadar 1 yıllık.
Orada kalacağım yer olarak pansiyon tarzında bir yer ayarlanacak garantör olan patronum tarafından.
Ama 😅
Şimdi benim profilim,
Makine mühendisliğini beş ay önce bitirdim diploma puanım 2,58 iyi değil yani.
İngilizce kursuna gittim sertifikam var ama yeterli olduğunu sanmıyorum sınava girmedim çünkü kanıtlayamam kurs sertifikası ile.
Almancam hiç yok orada yerinde öğrenmek istiyorum yoğunlaştırılmış dil kursu ile sıfır Almanca ile vize alabilir miyim?
Aldığım vize ile orada üniversiteden Almanca belli seviye öğrendikten sonra tabi vizemi uzatıp yüksek lisans yapabilir miyim?
Ve son bomba da 17 Şubat'ta İstanbul'da konsoloslukta randevum var bende henüz motivasyon yazısı vesaire yok nasıl yapacağımı eksikleri mi tamamlayacağımi bilmiyorum 🙄
Ve sizce konsolosluğun sitesindeki dil kursu vizesi için evraklar bölümünde istenen belgeler ile almam yeterli olmaz mı? Çoğu kurum bana Almanca öğrenmen gerekiyor dedikleri için red yiyeceğimden bahsettiler
Lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Serhan16

Re: Almanya'da Almanca öğrenmek istiyorum yardım

Mesaj gönderen Serhan16 » Cmt Şub 01, 2020 3:15 am

Birde Nürnberg teki kurs sadece A1 için 900 euro istiyor iyi bir kurum olduğunu söylüyor patronlar köklü bir okulmus bildiğiniz başka bir yer var mı?
Üniversiteler tarafından kabul edilen bir kurum olması gerekiyor galiba
Fiyatı sizce pahalı mi?
Okulun ismi : Sprachschule primus fremdsprachen Nürnberg
Teşekkürler.

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Cmt Şub 01, 2020 3:01 pm

Serhan16 yazdı: Cmt Şub 01, 2020 3:03 am Öncelikle merhaba,
Elimde olanları bahsedeyim baştan 😅
Almanya'nın Nürnberg şehrinden alınmış 5 yıllık garantör kağıdım var.
Nürnbergte bir köklü dil okuluna kayıt oluyorum A1den B2ye kadar 1 yıllık.
Orada kalacağım yer olarak pansiyon tarzında bir yer ayarlanacak garantör olan patronum tarafından.
Ama 😅
Şimdi benim profilim,
Makine mühendisliğini beş ay önce bitirdim diploma puanım 2,58 iyi değil yani.
İngilizce kursuna gittim sertifikam var ama yeterli olduğunu sanmıyorum sınava girmedim çünkü kanıtlayamam kurs sertifikası ile.
Almancam hiç yok orada yerinde öğrenmek istiyorum yoğunlaştırılmış dil kursu ile sıfır Almanca ile vize alabilir miyim?
Aldığım vize ile orada üniversiteden Almanca belli seviye öğrendikten sonra tabi vizemi uzatıp yüksek lisans yapabilir miyim?
Ve son bomba da 17 Şubat'ta İstanbul'da konsoloslukta randevum var bende henüz motivasyon yazısı vesaire yok nasıl yapacağımı eksikleri mi tamamlayacağımi bilmiyorum 🙄
Ve sizce konsolosluğun sitesindeki dil kursu vizesi için evraklar bölümünde istenen belgeler ile almam yeterli olmaz mı? Çoğu kurum bana Almanca öğrenmen gerekiyor dedikleri için red yiyeceğimden bahsettiler
Lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
bir okuldan şartlı kabul alıp gidersen senin için daha yararlı olabilir,daha sonrası için . vize için geri dönmek zorunda kalabilirsin sadece dil vizesi ile gidersen.Motivazyon yazısı zor bir şey değil amaççların ve hedflerini belirlemişsin varsyarak söylüyorum;Eğitim hedeflerinden ,neden almanca öğrenmek istediğinden ve geri dönüş planlarından bahsetmen yaraına olacaktır.

Serhan16

Mesaj gönderen Serhan16 » Pzt Şub 03, 2020 5:18 pm

Türkiye'de Almanca dil eğitimi hiç almadan Türkiye'deyken yüksek lisans için şartlı kabul alabileceğim Almanya'da üniversiteler var mı?

tayfunars

Mesaj gönderen tayfunars » Prş Şub 06, 2020 2:24 pm

Merhaba ben de Nürnberg'te dil kursuna gitmek istiyorum 2020 sonu 2021 başı gibi. O dönem almancam a2 seviyede olacak. B1 - B2 kursu için ne kadar isterler biliyor musunuz?