Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Paderbornda Almanca Hazirlik

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Paderbornda Almanca Hazirlik

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 03, 2020 3:49 pm

Paderborn Universitesinde Hic Almanca bilmesende kabul alma durumu varmis.Eger Paderbornden on kabul alirsam Orda hem calisip hem hazirlik yapabilir miyim
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Computer_Berkay

Re: Paderbornda Almanca Hazirlik

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Oca 04, 2020 8:43 pm

Bilgi sahibi kimse yok mu?

salimdemir06

Mesaj gönderen salimdemir06 » Pzr Oca 05, 2020 1:48 pm

Hazırlık senesinde resmi olarak çalışamazsın zaten 0 almancayla kabul alsan bile vizeden kabul alamazsın.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 05, 2020 8:51 pm

salimdemir06 yazdı: Pzr Oca 05, 2020 1:48 pm Hazırlık senesinde resmi olarak çalışamazsın zaten 0 almancayla kabul alsan bile vizeden kabul alamazsın.
Tesekkurler sagol kardesim

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Cum Oca 24, 2020 10:18 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Oca 04, 2020 8:43 pm Bilgi sahibi kimse yok mu?
Çalışma kısmı doğru.Dil kursu boyunca Yalnızca Kursun olmadığı (her kurdan sonra sınav sonrası 2 hafta tatil var)bu 2 haftalık kurs aralarında çalışabilirsin.Yeni Kur başladıktan sonra çalışma iznin olmaz.”0” Almanca ıle kabul alabilirsin. vizedende kabul alabilirsin. Ama tabi ki garanti değil. Ben 0 Almanca ile hem vizeden hemde okuldan kabul aldım.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Oca 25, 2020 3:15 pm

Mmuyanik yazdı: Cum Oca 24, 2020 10:18 pm Çalışma kısmı doğru.Dil kursu boyunca Yalnızca Kursun olmadığı (her kurdan sonra sınav sonrası 2 hafta tatil var)bu 2 haftalık kurs aralarında çalışabilirsin.Yeni Kur başladıktan sonra çalışma iznin olmaz.”0” Almanca ıle kabul alabilirsin. vizedende kabul alabilirsin. Ama tabi ki garanti değil. Ben 0 Almanca ile hem vizeden hemde okuldan kabul aldım.
Peki universite sinav siralamasi onemi ne kadardir

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzr Oca 26, 2020 12:55 am

Sıralama ne kadar önemlidir bilmiyorum ama master programlari için 2.7 üzeri ortalama işinizi kolaylastirir.Lisans için gelmediğim icin o konuda pek bir bilgim yok ama çok önemsediklerini sanmıyorum siralamayi.Kazanmış oldugunuz bölümle daha fazla ilgileniyorlar.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 26, 2020 1:17 pm

Tesekkur ederim sagolun

nursule

Mesaj gönderen nursule » Pzt Oca 27, 2020 9:27 pm

merhabalar bende paderbornda master yapmak için başvurmak istiyorum fakat tam olarak anlamadım. Şartlı kabul almak için mastera başvurmam mı gerek? yoksa dsh courseları için mi başvurmam gerek kafam iyice karıştı :( :( şartlı kabulu kim veriyor allah aşkına yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Cum Şub 07, 2020 3:23 pm

nursule yazdı: Pzt Oca 27, 2020 9:27 pm merhabalar bende paderbornda master yapmak için başvurmak istiyorum fakat tam olarak anlamadım. Şartlı kabul almak için mastera başvurmam mı gerek? yoksa dsh courseları için mi başvurmam gerek kafam iyice karıştı :( :( şartlı kabulu kim veriyor allah aşkına yardımcı olursanız çok sevinirim :)
Önce Master Programına basvurmalisiniz.Goethe C2
Veya dengi bir almanca belgesi sunmadiysaniz(Bu belgeyle direk Master eğitimine almanca olarak başlayabilirsiniz ) okulda mecburen C Test denen genel almanca bilgisi sinavina katilmalisiniz.Burada Almanca seviyeniz ölcülüp ona göre bir sınıfa yerleştiriliyorsunuz.Almanca kursunu bitirip DSH belgesini aldığınız takdirde istediğiniz Uniye başvurabilirsiniz.

nursule

Mesaj gönderen nursule » Çrş Şub 12, 2020 12:03 am

Mmuyanik yazdı: Cum Şub 07, 2020 3:23 pm Önce Master Programına basvurmalisiniz.Goethe C2
Veya dengi bir almanca belgesi sunmadiysaniz(Bu belgeyle direk Master eğitimine almanca olarak başlayabilirsiniz ) okulda mecburen C Test denen genel almanca bilgisi sinavina katilmalisiniz.Burada Almanca seviyeniz ölcülüp ona göre bir sınıfa yerleştiriliyorsunuz.Almanca kursunu bitirip DSH belgesini aldığınız takdirde istediğiniz Uniye başvurabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim cevabınız için :) Bişey daha sorabilir miyim? Başvurular Paderborn için Uni-assistten mi yapılıyor? Direk okula başvuru imkanı var mı ?

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzr Şub 16, 2020 2:14 am

Paderborn için direk okula başvurabilirsiniz 😄

nursule

Mesaj gönderen nursule » Pzt Şub 17, 2020 10:51 pm

my name is sule, Can I ask you a few questions about dsh courses. I want to join to master programs in yours university but i dont have any language certificate(german or english) for prove my language skills.So i could take dsh courses but i dont understand how to apply can you help me? I am from turkey and i have bachelor degree certificate. And What should I apply for first (dsh courses or master programs) please answer my questions or please tell me someone who can answer
thank you for your interest.
paderborna böyle bi mail attım şartlı kabul için

Conditional acceptance:
Regrettably, we cannot issue “conditional acceptances” for degree programs, due to organisational reasons. Admission for a degree program is only possible for the respective upcoming term. If all necessary prerequisites are fulfilled. Furthermore, one of our accepted language certificates is required or has to be passed before the relevant deadline.
böyle bir cevap vermiş. Degree program derken lisanstan mı bahsediyor yoksa master mı bu cevaba göre şartlı kabul yok öyle anlıyorum doğru mu sizce neyi kastetmiş?

nursule

Mesaj gönderen nursule » Pzr Mar 08, 2020 11:58 pm

Emin misiniz şartlı kabul verdiğine Paderborn üni'nin açıkça önce dsh kurslarına başvurmanız gerek yazıyor websitesinde dsh kurarı sonunda degree programlarına başvurabilirsiniz. O zaman karar verilir diyo master ya da lisans için kabul edilip edilmediğiniz diyor. Peki bu durumda akılda tek soru vize türü ne olucak ? Çalışma imkanı ne olucak ? Bu konuda bilgisi olan var mı yakın zamanda şartlı kabul almış birisi mesela ? anlatabilirse başvurma yolunu çok sevinirim