Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almancamı bir türlü geliştiremiyorum

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
AB34

Almancamı bir türlü geliştiremiyorum

Mesaj gönderen AB34 » Prş Oca 02, 2020 7:14 pm

Yaşım 24 ortalama 5 senedir almanyada yaşıyorum ilk geldiğim senelerde B1 kursunu yaptım ondan sonra bir işe girip 2 sene çalıştım B2 ye yaklaştım fakat halen C1 düzeyine uzağım sorduğum bazı almanlar sen iyi almanca konuşuyorsun diyorlarken bazı almanlarda senin almancan iyi değil diyorlar

Alman sevgili gibi olaylarıda maleaef başaramadığım için yaşadığım evdede Türkçe konuşulduğu için(ailemle yaşıyorum) almancamı geliştirmekte zorlanıyorum

Son zamanlarda bir kaç gramer kitabı aldım netflixte alman dizilerini Türkçe altyazıyla falan izlemeye başladım evet bir gelişme oluyor ama bu gelişme çok yavaş ilerliyor

Alman sevgili kesinlikle isterdim almancamı geliştirmek için hemde onları çekici bulduğum için ama maleaefki kızlar özgüven konularındada iyi olmadığım için bulmakta güçlük çekiyorum hem almanlardada dil takıntısı var almancayı mükemmel konuşamayan erkekleri pek çekici bulmuyorlar

Bide bu dil sorunu yüzünden çekingen davranıyorum almanlar ne tepki verir aşağılarlarmı almancayı iyi konuaşadım diye aklıma hep böyle şeyler geliyor

Aklımda tiyatro kursuna başlamak var özgüvenimi ve dilimi geliştirme amaçlı

Günlük hayatta işlerimi çok rahat halledebiliyorum zorluk çekmiyorum çok derin olmayan konularda sohbeti sürdürüp diyaloğa girebiliyorum ama iş 1-2 sayfa almanca makale olup onu anlamaya gelince afallıyorum

Ne tavsiye verirsiniz?
En son AB34 tarafından Prş Oca 02, 2020 7:22 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Almancamı bir türlü geliştiremiyorum

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 02, 2020 7:33 pm

Selamlar

5 senedir C1 seviyesinde olamaman kötü. Cok daha fazla ders calisman lazim. Sadece dizi izleyerek sözelini güclendirebilirsin ama yazili akamedik dili anlaman icin cok daha fazla okuman, günlük kelime ezberlemen gerekli.

Aile ortaminda da sürekli Türkce konustugun icin fazladan bir caba harcamalisin. Almanca konusulan bir WG'ye tasinabilirsin... Almanca konusulan ögrenci ortamlarinda zaman gecirmeye, arkadaslik edinmeye calisabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

AB34

Mesaj gönderen AB34 » Prş Oca 02, 2020 7:39 pm

Staatsmann yazdı: Prş Oca 02, 2020 7:33 pm Selamlar

5 senedir C1 seviyesinde olamaman kötü. Cok daha fazla ders calisman lazim. Sadece dizi izleyerek sözelini güclendirebilirsin ama yazili akamedik dili anlaman icin cok daha fazla okuman, günlük kelime ezberlemen gerekli.

Aile ortaminda da sürekli Türkce konustugun icin fazladan bir caba harcamalisin. Almanca konusulan bir WG'ye tasinabilirsin... Almanca konusulan ögrenci ortamlarinda zaman gecirmeye, arkadaslik edinmeye calisabilirsin.
Düşünüyorum aslında Wgyi aslında studentenwoh heime taşınmak isterdem ama maleaef üniv öğrencisi olmadığım için mümkün değil

Wg ise bir yandan istiyorum bir yandanda endişem var oradaki insanlarla yapabilirmiyim sorunlumu çıkatrlar diye

Akşam lisesine gidiyorum realschuleabschuluss için ama okula gelenlerin %70i yabancı geri kalanlarda döküntü alman kesimi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 08, 2020 10:39 pm

Cok düsünme yapamazsan cikarsin WG'den. Harekete gec, cok zor degil iletisime gecmek. Kendin ol, dogal ol, yapmacik olmazsan biraz da sansliysan arkadas bir sekilde bulursun.

Ama kendine de dürüst ol, sIkIcI biriysen, farkli sakin biriysen ona göre insanlar seni degerlendirirler,
Bol sans.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari