Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Essen Mündliche Prüfung

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
tugce98

DSH Essen Mündliche Prüfung

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Ara 19, 2019 12:44 am

Arkadaşlar merhaba, Essen'de girdiğim Dsh'nın yazılı kısmından Dsh-2 aldım.Cumartesi sözlü sınava gireceğim.Girmiş olan veya girdiği tanığı olan varsa neler çıkıyor hangi konular gelebilir yardımcı olur musunuz lütfen?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: DSH Essen Mündliche Prüfung

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 20, 2019 11:04 am

Merhaba, bir grafik veya belirli bir konu veriyorlar önce. Bir odaya gidip 10 dakika hazirlaniyorsunuz. Almanca-almanca sözlük kullanabiliyorsunuz o sürecte. Sözlü sinav yaklasik 10-15dk sürüyor. Ezbere cümle kaliplari kullanmayin konusurken. Ona cok dikkat ediyorlar. Konusurken hizli degil, mümkün oldugu kadar yavas ve tane tane konusun. Eger bir soruyu anlamazsaniz tam olarak, o soruya yanlis cevap vermektense, tam olarak anlamadiginizi belirtip tekrar etmelerini rica edin. Basarilar dilerim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tugce98

Re: DSH Essen Mündliche Prüfung

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Ara 20, 2019 4:28 pm

Physiker yazdı: Cum Ara 20, 2019 11:04 am Merhaba, bir grafik veya belirli bir konu veriyorlar önce. Bir odaya gidip 10 dakika hazirlaniyorsunuz. Almanca-almanca sözlük kullanabiliyorsunuz o sürecte. Sözlü sinav yaklasik 10-15dk sürüyor. Ezbere cümle kaliplari kullanmayin konusurken. Ona cok dikkat ediyorlar. Konusurken hizli degil, mümkün oldugu kadar yavas ve tane tane konusun. Eger bir soruyu anlamazsaniz tam olarak, o soruya yanlis cevap vermektense, tam olarak anlamadiginizi belirtip tekrar etmelerini rica edin. Basarilar dilerim.
Çok teşekkür ederim. Duyduğuma göre 3 tane seçenek sunuyorlar mesela 3 Grafik.Seçtikten sonra 20 dk hazırlanma süresi veriyorlarmış.Buarada ezbere cümle kalıpları kullanmayın derken? Grafiği yorumlarken ezberlediğim kalıpları kullanmayı düşünüyordum açıkçası.Aachen'da da yazılıdan DSH-2 alıp sözlüde çok heyecan yaptığım için 63 ile DSH-1 de kaldım.Bu sefer aynı hatayı yapmak istemiyorum dediğiniz gibi yavaş ve tane tane konuşmaya dikkat edeceğim ancak kalıpları kullanmadan Grafiği nasıl yorumlayabilirim?