Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Mustizz007

Dil kursu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var

Mesaj gönderen Mustizz007 » Çrş Kas 27, 2019 11:09 am

Arkadaşlar merhabalar
Buradaki üniversitem bittikten sonra almanyaya gitmek istiyorum. Önümde 1,5-2 senem var bu zaman sürecindede hiç almancam olmadığı için almancamı belli seviyeye getirip oyle gitmek istiyorum. Bunun için goethe instutıt ile görüştüm ve kendileri b2 için 10 kur , b1 için 7 kur gormem gerektiğini soylediler ve kur başına 1500-1600₺ olduğunu soylediler. Bu konuda A1 ve A2 yi baska bir yerde ogrenip goethenin seviye belirleme sınavlarına girip b1 den baslamam mumkunmudur. Nasıl bir yol izlemeliyim fikirlerinizle yardımcı olurmusunuz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil kursu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 27, 2019 12:02 pm

Kursa baska biryerde de gidebilirsin veya özel ders de alabilirsin ya da online kaynaklardan kendin de ögrenebilirsin ama bir seviyeyi bitirince sertifikayi mutlaka Goethe, ÖSD veya Telc gibi kurumlarin birinden alman gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mustizz007

Mesaj gönderen Mustizz007 » Çrş Kas 27, 2019 12:42 pm

Önerebileceğiniz online kaynak varmı ? Ve örneğin a1 seviyesi bitince direk a1 sertifika sınavına girip daha sonra a2 bitince a2 sert sınavına girip basamak basamak mı ilerlemeliyim

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Kas 27, 2019 4:31 pm

Kendin öğren. Kurs tavsiye etmem. Annemin anadili almanca, bu konuda dr yapmış yıllarca o kurslarda öğretmenlik yapmış kimseye türkiyede kursa gitmesini önermiyor. Demin uzun uzun yazdım yok oldu nedense. Merak ediyorsan yaz merakını cevaplarım. Inan kendi kendine azimli ve güzel çalışma ile b1 çok rahat.

Mustizz007

Mesaj gönderen Mustizz007 » Çrş Kas 27, 2019 4:57 pm

dabadee yazdı: Çrş Kas 27, 2019 4:31 pm Kendin öğren. Kurs tavsiye etmem. Annemin anadili almanca, bu konuda dr yapmış yıllarca o kurslarda öğretmenlik yapmış kimseye türkiyede kursa gitmesini önermiyor. Demin uzun uzun yazdım yok oldu nedense. Merak ediyorsan yaz merakını cevaplarım. Inan kendi kendine azimli ve güzel çalışma ile b1 çok rahat.
Haklı olabilirsiniz tabiki ama nereden başlıyacagımı bilemiyorum bana yol gosterecek bir dokuman olursa başlangıcta daha iyi olur diye düşündüm yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Kas 27, 2019 5:26 pm

Mustizz007 yazdı: Çrş Kas 27, 2019 4:57 pm Haklı olabilirsiniz tabiki ama nereden başlıyacagımı bilemiyorum bana yol gosterecek bir dokuman olursa başlangıcta daha iyi olur diye düşündüm yardımcı olursanız sevinirim
A1 gıcık bir kur. Dilin mantığına anlamak, ben bulu dili nasıl öğrenecem derken A1 bitiyor. Ama sonrası inan a1 gibi gıcık ve imkansızmış gibi gelmiyor. Yani acaba daha a1'i bile yapamıyorum bende bir sıkıntı var moduna girme. Sana tavsiyem ingilizcen iyise türkçe kaynaklardan uzak dur. Ingilizcen kötüysede almancayı almanca öğreten kitaplarla öğren. Ben deutsch als fremdsprache a1-b2 kitabı ile kendime güzel bir temel oluşturmuştum. Tabi o en gıcık a1 kurunu bana annem öğretmişti ama sonrasında anneme okadar muhtaç kalmadım. Bahsettiğim kitap almancayı ingilizce öğretiyor ama ingilizcen çok iyi değilse bile anlarsın bence. Kısa ve öz açıklıyor. Bu arada ben bu dili hiç konuşamayacam modunada girme. O bendede vardı. Öğrenirkem sadece 1-2 cümle bilmek sanki hiç konuşamayacam hissi veriyordu. Şuanda almancam çok iyi olmasada gerekli durumlarda işimi görecek kadar, almanca şarkı dinleyip biriyle almanca az çok sohbet edecek, sözlük yardımı ile almanca okuyacak var. Ben her yıl 3-4 ay almanyada bulunduğum için bu seviyeye 3-4 ay çalışma ile geldim. Alman aksanım çok hızlı bir şekilde oluştu o ortamda bulunduğum için. Hatta için saçma yani biriyle ilk konuşunca aksanımı normal bulmayıp yabancımısın? Demesi oluyor. :lol: Dediğim gibi kendi kendine rahat b1 yaparsın. Yeterki çabala :)

Mustizz007

Mesaj gönderen Mustizz007 » Çrş Kas 27, 2019 6:10 pm

dabadee yazdı: Çrş Kas 27, 2019 5:26 pm A1 gıcık bir kur. Dilin mantığına anlamak, ben bulu dili nasıl öğrenecem derken A1 bitiyor. Ama sonrası inan a1 gibi gıcık ve imkansızmış gibi gelmiyor. Yani acaba daha a1'i bile yapamıyorum bende bir sıkıntı var moduna girme. Sana tavsiyem ingilizcen iyise türkçe kaynaklardan uzak dur. Ingilizcen kötüysede almancayı almanca öğreten kitaplarla öğren. Ben deutsch als fremdsprache a1-b2 kitabı ile kendime güzel bir temel oluşturmuştum. Tabi o en gıcık a1 kurunu bana annem öğretmişti ama sonrasında anneme okadar muhtaç kalmadım. Bahsettiğim kitap almancayı ingilizce öğretiyor ama ingilizcen çok iyi değilse bile anlarsın bence. Kısa ve öz açıklıyor. Bu arada ben bu dili hiç konuşamayacam modunada girme. O bendede vardı. Öğrenirkem sadece 1-2 cümle bilmek sanki hiç konuşamayacam hissi veriyordu. Şuanda almancam çok iyi olmasada gerekli durumlarda işimi görecek kadar, almanca şarkı dinleyip biriyle almanca az çok sohbet edecek, sözlük yardımı ile almanca okuyacak var. Ben her yıl 3-4 ay almanyada bulunduğum için bu seviyeye 3-4 ay çalışma ile geldim. Alman aksanım çok hızlı bir şekilde oluştu o ortamda bulunduğum için. Hatta için saçma yani biriyle ilk konuşunca aksanımı normal bulmayıp yabancımısın? Demesi oluyor. :lol: Dediğim gibi kendi kendine rahat b1 yaparsın. Yeterki çabala :)
Çok teşekkür ederim zaman ayırıp yardımcı olmaya çalıştığınız için ingilizcem iyi seviyede bu yüzden dediğiniz kitabı alıp yararlanıcam çok sağolun