Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almancası A2-B1 olanlara tavsiyeler

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Almancası A2-B1 olanlara tavsiyeler

Mesaj gönderen dabadee » Cum Eki 11, 2019 10:03 pm

Öncelikle merhaba, benim almanca düzeyim A2-B1 arası. Ve okuldan dolayı şu aralar almanca çalışmaya üşeniyorum ve kitap açıp almanca çalışmak bana çok sıkıcı geldi. Benimde Almanca a2-b1 olmasına rağmen almanyada çok bulunduğum için bana hiçte yabancı gelmiyor. Bazen zor cümleleri bile anlayabiliyorum. Sizde benim gibi kitap açmaya üşeniyorsanız, güzel bir temeliniz varsa benim yaptıklarımı uygulayarak almancanızı çok zevk alarak geliştirebilirsiniz.

1-) Almanca müzik dinleyin (trende, otobüste vs..);
Ben günde 2 saat almanca müzik dinleyerek günde en az 2-4 kelime öğreniyorum. Bu 6 ayda 360-720 kelime eder ve bu harika bir sayı! Ve alman müzikleri çok güzel. Dinleyecek olanlara Captail Bra'yı ve Sido'yu tavsiye ederim.

2-) Tandem Kullanın;
Bu platforumda anadili almanca olanlar ile almanca sohbet edebilirsiniz. Ama çok fazla zaman yediği ve birden ingilizce konuşmanız muhtemel olduğu için tavsiye etmem. Bana çok katkıda sağlamadı açıkçası.

3-) Almanca olarak yaptığınız hobi ile ilgili şeyler izleyin;
Mesela ben binicilik sporu ile ilgilendiğim için müsabakaları izliyorum. Hakem atların ve binicileri anlatıyor. Keyifli oluyor benim için. Hemde almancamın nekadar ilerlediğini görmek beni mutlu ediyor.

4-) Almanca film, dizi izleyin. Türkçe altyazı olsun;
Pek katkısı olmuyor ama arada 1-2 kelime öğrenirsiniz. Ve dediklerini az çok anladığınız için mutlu olursunuz. Ben Dark'ı tavsiye ederim.

5-) Kendi kendinize almanca konuşun;
Eğer almanca konuşacak birisi yoksa aklınızda almanca cümleler uydurabilirsiniz.

Benim söyleceklerim bukadardı. Ben çok esnek çalışarak kendi kendime 4-6 ayda bu seviyeye geldim. Bunun sadece 3 ayı sıkı çalıştım. İlk ay çok zorluydu. En basit şeyleri bile anlamıyordum. Pes edip 2 ay hiçbir şey yapmamıştım. Ama A1'i atlattıktan sonrası ip söküğü gibi geliyor. (Tabi emek harcarsanız)

erenahmet95

Re: Almancası A2-B1 olanlara tavsiyeler

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzr Eki 13, 2019 8:32 pm

müzik listeniz var ise paylaşabilir misiniz ?

bende dinlemeye çalıştım ama müzikleri çok çok kötü geldi bana. ruhsuz bir müzik anlayışları var :lol:

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Almancası A2-B1 olanlara tavsiyeler

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eki 14, 2019 12:09 am

erenahmet95 yazdı: Pzr Eki 13, 2019 8:32 pm müzik listeniz var ise paylaşabilir misiniz ?

bende dinlemeye çalıştım ama müzikleri çok çok kötü geldi bana. ruhsuz bir müzik anlayışları var :lol:
En çok sevdiklerim sırasıyla:
Die immer lacht
110
Zusammen Die Fantastischen Vier
Schönste Zeit
Vincent
Wolke 10
--
Bunlarda normal derece sevdiklerim
Lieber gott
ich will nur dass du weisst
immer wenn wir uns sehn