Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursu vizesi mi, ogrenci vizesi mi?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
lessien

Mesaj gönderen lessien » Çrş Nis 21, 2010 3:46 pm

meraba ben almanya da tip okumak istiyorum. tr de tip kazandim. su an alm seviyemi tam bilmemekle beraber b2 oldugunu tahmin ediyrm. bir an once almanyaya gidip testdafi gecip okula baslamak istiyrm.

gecenlerde bonn da bir dil kursunun sahibiyle gorustum bana dil kursuna kayit yaptirip vize alabilecegimi ve orda okullara basvurabilecegimi soyledi. ama bu dil kursunun fiyatini ogrenince sok oldum. haftada 20 sa 300 euro. ve testdaf hazirlik kursu 10 hafta suruyor. kursun adi Schiller Language School. nasil bi kurs oldugunu bileniniz var mi?? ozelligi ne ki bu kdr pahali cok merak ediyrm.

once bi uni ye basvurup kabul alip vizeye basvurmayi mi yoksa dil kursuna kayit yaptirp vizeye basvurup oraya gelince mi uni lere basvurmayi onerirsiniz? dil kursu vizesi alsam orda uni lere basvurup kabul aldiktan sonra vizemi uzatabilir miyim?

dil kursu olarak hangisini onerirsiniz? (yasam giderlerinin ucuz oldugu sehirleri tercih ederim.)

yardimlarinizi bekliyrm...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 21, 2010 7:18 pm

Selamlar sitemize hosgeldin,keyifli forumlar.

Haftalik 300 Euro ise sakin sakin bulasma..Almanya\'da ortalama dil kursu fiyati kur basina 400 Euro\'dur ve haftalik 20 ders saatidir.

Dil kursu mu / Ogrenci Vizesi mi bu soru cok ama cok soruldu.Her zaman verdigimiz cevap en mantikli ve en az sorun cikartacak tur olan ;
Ogrenci Vizesi\'dir..
Dedigin gibi bir dil kursuna kaydolup konsoloslukta Almanya\'ya gittikten sonra okullara basvuracagim diyebilirsin.Ve sana verilmesi gereken vize ise "Ogrenci Adayi Vizesi" dir.
Ancak konsolosluk bu konuda sorun cikartabiliyor yani sana inanmayabiliyor..
Elbette bu sekilde vize alan arkadaslarimiz var ama red alanlarida unutmamak lazim.
Mumkunse bir universiteden kabul alip gelmeye gayret goster.

Sadece dil kursu vizesi Almanya\'da "Ogrenci Vizesi" \'ne donusturulmuyor..Konsoloslukta yazanda bu.Ve gecen yaz bir arkadasim bu sebepten oturu TR ye geri donmek zorunda kaldi..

lessien

Mesaj gönderen lessien » Çrş Nis 21, 2010 8:04 pm

hosbuldukk;) oncelikle sizi tebrik ediyrm super bi forum:alkis

verdiginiz bilgiler icin de cok tesekkur ediyorum:)

ogrenci vizesiyle gelmek ve vize almak eminim daha kolay ama bolumum tip oldugu icin dil kursu vizesini dusunmustmm acikcasi. cnku tipta dil seviyesi yeterli almadan okuldan kabul almak zor. sartlar saglandiktan bile zorken dil yeterli olmadan hangi uni nasil kabul alabilirim biilmiyrum gercekten. ama yinede dil seviyesi yeterli olmadan kabul eden uni bulabilirsem kabul aldiktan sonra vize almayi denerim. ama bulamazsam tek carem ogrenci aday vizesi olcak sanirim...

peki bna onerebileceginiz iyi bir dil kursu var mi? mumkunse bulundugu sehirde yasam giderleri de ucuz olsunn:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 22, 2010 1:56 am

Tesekkur ederiz.Dedigin dogru bir cok universitede dil sarti ariyor en azindan B2 istiyorlar..
Ogrenci adayi vizesi icinse bir kac universite ile yazisman lazim, senden B2 veya C1 isteyeceklerdir ve diger kabul sartlarini siralarlar sende bu maillerin ciktilarini alip konsolosluga delil olarak gosterebilirsin...Bakiniz bu universitelerde okumak istiyorum,arastirdim vs..
Ilk sart Almanca istiyorlar ve bende bunu Almanya da yapmak istiyorum diyebilirsin..

Dil kursuna gelince en avantajli oldugunu dusundugum kurs elbette ki bizim sponsor dil kursu..Essen icin ;
Duisburg-Essen Universitesi\'nin ogrenci kartini alip,okulun yurtlarinda kalabilirsin bu basli basina buyuk bir tasarruf yapar.Kur fiyati Essen\'da 389 Euro ve iki ay suruyor.
Baska bu sekilde kurs suana kadar gormedim..

Kurs fiyatlari kur basi genelde 400 Euro\'dan basliyor..1000\'e kadar cikiyor..

lessien

Mesaj gönderen lessien » Prş Nis 22, 2010 9:02 pm

rica ederimm;)
uneriler icinde cok tesekkur ederim:) okullarla maillesip bunlari konsolosluga goturmek gercekten cok mantikli benim aklima hic gelmemisti boyle birsey. gercekten dahiceB)

o dil kursunda testdaf a hazirlik kursu da var mi? sitesine baktim ama goremedim de... cnku vizem cikipta ben oraya gelinceye kdr almancam testdaf hazirlik kursuna gidebilecek kdr olur muhtemelen.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 23, 2010 5:42 am

Test-Daf ve DSH hazirlik hepsi var..Bu arada soyleyim bir diger kurs ise gene universiteye bagli Essen de bulunan IKS..Ancak kurs fiyati 540 Euro ve 2.5 ay suruyor ardindan 2-3 hafta tatil...Yani masrafin daha cok oluyor sure ne kadar kisalirsa o kadar iyi hem zamandan hemde kasandan tasarruf yaparsin..

lessien

Mesaj gönderen lessien » Cum Nis 23, 2010 9:23 pm

hmm tmm tekrar teskkur ederim:)

YaR-i_Vefadar

Mesaj gönderen YaR-i_Vefadar » Prş Nis 29, 2010 8:15 am

Merhaba...

Bende Tip icin basvurucam insallah... :) Ben ogrenci adayi vizesi icin basvurmayi dusunuyorum...
Marburg Universitesi Dil kursunun Haziran ayinda bir programi var.. Yalniz bu kurslara 2 Haziran\'da seviye tespit sinavi yapildiktan sonra 10 Haziran\'da kayitlar oluyor 15 Haziran\'da da kurs basliyor..
Velhasil kelam universite ile gorustuk.. Vize alacak ogrenciler icin 100 Euro karsiliginda on kayit yapip bize belge gonderiyorlarmis... Bu belgeyle vizeye basvurabilir dediler.. Bu konu hakkinda bilgisi olan..? Sorun cikabilir mi sizce..

Bu arada ogrenci adayi vizesi almak istedigim icin uni dil kursunun belgesini gostermek mantikli geldi bana... :S

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 29, 2010 11:45 am

[quote]YaR-i_Vefadar tarafindan yazilan metin:
Merhaba...

Bende Tip icin basvurucam insallah... :) Ben ogrenci adayi vizesi icin basvurmayi dusunuyorum...
Marburg Universitesi Dil kursunun Haziran ayinda bir programi var.. Yalniz bu kurslara 2 Haziran\'da seviye tespit sinavi yapildiktan sonra 10 Haziran\'da kayitlar oluyor 15 Haziran\'da da kurs basliyor..
Velhasil kelam universite ile gorustuk.. Vize alacak ogrenciler icin 100 Euro karsiliginda on kayit yapip bize belge gonderiyorlarmis... Bu belgeyle vizeye basvurabilir dediler.. Bu konu hakkinda bilgisi olan..? Sorun cikabilir mi sizce..

Bu arada ogrenci adayi vizesi almak istedigim icin uni dil kursunun belgesini gostermek mantikli geldi bana... :S[/quote]

yeterli bence

lessien

Mesaj gönderen lessien » Prş Nis 29, 2010 12:20 pm

yasa be YaR-i_Vefadar! bende tam sana bunu sorsana dicektim:alkis

selo

Mesaj gönderen selo » Sal May 25, 2010 12:59 am

arkadaslar merhaba..benim sorum, istanbulda yasiyorum.kis doneminde baslayarak stutgart bolgesinde dil kursu arastiriyorum.aylik 200 euro dil kursu bulabilirmiyim?istanbulda gittigim danismanlik sirketi bana once orda okumak istedigin bolumu turkiyede kazan.sonra git orda almanca dil kursuna yazil ,dsh denilen yeterlilik sinavini gec.o surede zaten universiteleri arastirirsin ve dsh gectikten sonra basvurunu yaparsin dediler.benim aklimi kurcalayan bu yaz burda oss gecip bir bolum kazandim diyelim ama bu yilin turkiyede kazandigim bolumuyle gelecek yil yada 1,5 yil sonra orda bir universiteye basvurabilirmiyim,yani o kadar sure gecerliligi varmidir?once orda universiteye basvurmadan dil kursu okumak mantiklimidir?..lutfen cavaplarsaniz sevinirim...cok cok onemliii.....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 25, 2010 1:04 am

Aylik 200 Euro\'ya bulabilirsin ancak aylik 200 Euro mu yoksa kur basi 200 Euro mu hangisi ?
Ogrenci vizesine basvur ve evet bu yil bir universiteye yerlesirsen o belgeyle bir sonraki OSS \'den once Almanya\'da ki universitelere basvuru yapabilirsin.
Almanya\'da okumak istiyorsan universiteye basvurupta gel derim.

selo

Mesaj gönderen selo » Prş May 27, 2010 12:32 am

tesekkur.ben aylik 200 euro ustu kursa gitme olanagim pek yok.bilen arkadaslar varsa orda kur basi mi ucret odeniyor.aylik belli bir fiyat odeniyor?1 kur ortalama ne kadar surer?ve bu paraya ne kadar iyi bir kurs bulabilirim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 27, 2010 2:59 pm

Odeme genelde pesin olmakla birlikte ,bazi dil kurslari esneklik saglayabiliyor.Buda 2 taksik seklinde oluyor;Ilk basta 1/3\'unu daha sonra tamamini ya da 1/2\'si ve tamami seklinde..
Bir kur suresi haftalik ders saatine gore degisir; haftada 20 saat ise 2 ,25 ise 2.5 ay surer.
Ve kur basi 400 Euro ile iyi bir kurs elbette bulabilirsin.

selo

Mesaj gönderen selo » Prş May 27, 2010 8:27 pm

cok tesekkur ederim..ancak benim ordaki akrabalirim ya yalnis yerlere baktilar yada cok anlamiyorlar onlar aylik en ucuz kursun 270 euro asagi bulamadiklarini soylediler,cok tuhafima gitmisti.en ucuzu bu kadar degildir dedim.peki nerden nasil bulabilirim.yani kurs isimleri,adres,telefon gibi.stutgart cevresinde bakiyorum.onerebileceginiz yerle varmidir?ayrica istanbuldaki danismanlik sirketi bana gidecegin dil kursunun daha sonra basvuracagin universiteler tarafindan taninan kurs olmasina dikkat et dedi.bu ne kadar dogrudur?tesekkur ederim..:)

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cum May 28, 2010 12:32 am

soyledin mi yoksa ben mi kacirdim.neden universitelerin dil kursuna basvurmuyorsun?

selo

Mesaj gönderen selo » Cum May 28, 2010 1:41 am

hayir bunu bilmiyordum.yani universitelerin dil kursuna basvurmakla,disarida baska bir kursa basvurmak arasinda ne gibi avantaj,devantaj var acaba?bu daha sonraki universite secimlerimizde dikkate aliniyormu?cok soru soruyorum arkadaslar ama neyapalim iste aklimizi kurcalayan nedenler cok..

erhan

Mesaj gönderen erhan » Cmt May 29, 2010 12:40 pm

merhaba arkdaslar oncelikle boyle guzel bilgiler paylastiginiz icin herkese tesekkur ederim. benim sorum soyle ben daha onceden bir cok kez almanya\'ya gitti tatil icin vs.. simdi\'de okumak icin gitmek istiyorum turkiyede 2 yillik bilgisayar teknik ve programlama bolumunu 2 hafta sonra bitiriyorum almanyada\'da bilgisayar muhendisligine gitmeyi istiyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim (almancam yok denilecek kadar az) simdiden tesekkurler

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Ağu 09, 2010 2:47 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Selamlar sitemize hosgeldin,keyifli forumlar.

Haftalik 300 Euro ise sakin sakin bulasma..Almanya\'da ortalama dil kursu fiyati kur basina 400 Euro\'dur ve haftalik 20 ders saatidir.

Dil kursu mu / Ogrenci Vizesi mi bu soru cok ama cok soruldu.Her zaman verdigimiz cevap en mantikli ve en az sorun cikartacak tur olan ;
Ogrenci Vizesi\'dir..
Dedigin gibi bir dil kursuna kaydolup konsoloslukta Almanya\'ya gittikten sonra okullara basvuracagim diyebilirsin.Ve sana verilmesi gereken vize ise "Ogrenci Adayi Vizesi" dir.
Ancak konsolosluk bu konuda sorun cikartabiliyor yani sana inanmayabiliyor..
Elbette bu sekilde vize alan arkadaslarimiz var ama red alanlarida unutmamak lazim.
Mumkunse bir universiteden kabul alip gelmeye gayret goster.

Sadece dil kursu vizesi Almanya\'da "Ogrenci Vizesi" \'ne donusturulmuyor..Konsoloslukta yazanda bu.Ve gecen yaz bir arkadasim bu sebepten oturu TR ye geri donmek zorunda kaldi..[/quote]

Ben burda okuduktan sonra sorumu bilmeyerek ozel mesaj atmistim ama...:blu

boyle bir vize oldugunu bilmiyordum acikcasi,oraya gidince cevrilebiliniyor diye dusunuyordum...

Bende bunu yapmak istiyorum,yani ogrenci adayi vizesi almak istiyorum ama master basvurulari gecti malesef biliyorusnuz.Genede yabanci ogrenci bolumune ya da ilgili fakulteye Ingilizce mail atsam sartlarla ilgili bana cevap yazarlar mi? Ve basvuru suresi gecmis olsada (eger cevap verirse okul bana cunku bazen siteyi incele orada yaziyor gibi eblek bir cevap verebiliyorlarmis!...) bu mailleri gostermem onlara kafi gelir mi? cunku vizeye bir kare gittikten sora bekleyip bekleyip red almak istemmiyorum...

Eger boyleyse hemen okumayi dusundugum universiteler birer mail aticam. Hatta bazi hocalarada...

Tavsiyeniz nedir bana bu konuda? Baska ne yapabilirim?.. ya da ne yapmamaliyim?

Simdiden cok tesekkurler B)