Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Mar 12, 2011 3:28 pm

TESEKKUR EDERIMM:)

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Mar 13, 2011 2:43 pm

4. 5. 6. aylarda dsh yeri onerebilen varsa cok makbule gecer :)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Mar 15, 2011 2:24 pm

16.04.2011 Hannover. Deneyimleri yazdik zaten bu sinivda. Hep ayni sistemde gidiyor ve bir cok sinav ornegini de bulmak mumkun.

keskin

Mesaj gönderen keskin » Çrş Mar 16, 2011 12:53 am

Ben Mannheim Universitesinde 12 Mart 2011 de DSH sinavina girdim. Toplam 95 kisiydik. Sinav gayet kolaydi. Normalde Horverstehen bolumunde Textler kasetten okunurdu. Mannheim da ogretmen kendisi gayet anlasilir ve gercekten yavas bicimde okudu. En zorlandigim bolum Leseverstehen oldu. Sinavi 95 kisiden sadece 36 si gecmis. Bende bu 36 kisilik sansli ogrencilerdenim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 16, 2011 9:38 am

tebrikler keskin.. mannheim a bir arkadasi daha kaydedecektik ama son basvuru tarihini kacirmistik. sinav orneklerini gordugumde gercekten cok sasirmistim, gordugum en kolay sinavlardan biriydi mannheim.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 16, 2011 11:49 pm

Bugun Hannover\'de konusma sinavim vardi.Bolumume uygun bir grafik verildi ve dusunmek icin 20 dk sure...daha sonra konusmayi yapmam gereken odaya gittim.Grafik cok kolay olmamasina ragman bayan grafik ustunde pek durmadi ve cok guzelyuzluydu.sohbet havasinda gecti acikcasi.her sey yolunda gitti.duyduguma gore de hemen hemen herkes gecmis konusma sinavindan.Ben de bugun belgemi aldim:)herkese bol sans:ap

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Mar 16, 2011 11:53 pm

Gozun aydin :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Mar 17, 2011 12:03 am

tesekkur ederimm:)darici butun Deutschstudent ailesinin basina:blu

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Prş Mar 17, 2011 12:12 am

Sarisin tebrikler :)
Bende haftaya gircem DSH ya fantazi olarak :D
Haftayamiydi ya :help

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Mar 17, 2011 1:31 am

hayirlisi olsun , dsh 2 yi aldiktan sonra ordakilerin elini opucem tek tek heralde belgeyi elime aldiktan sonrada takla atarim saskin saskin bakarlarsada gencim maruz gorun olayina girerim.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzr Mar 20, 2011 11:14 pm

tebrikler , basarilar...

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Mar 21, 2011 12:04 pm

tesekkur ederimmm:) sizlere de bu konuda guveniyoruz:ap

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 22, 2011 11:50 am

DUISBURG - ESSEN Universitesinde bilindigi gibi DSH sinavlarini IKS yapiyordu ve IKS yine bir cogunuzun bildigi gibi kapandi:) DSH sinavini artik Duisburg - Essen universitesinde baska bir komite tarafindan yapiliyor.

Son sinav gecen hafta oldu. Normalde cok zor olan bu sinavin yeni formatiyla nerdeyse girenlerin %90 i sinavi gecti. Tabiki gecti demek hepsi dsh 2 veya 3 aldi degil=). Due de dsh sinavi sonucu sozlu sinavdan sonra aliyorsunuz. Yani bu sinavi gecenlerin cogu dsh 1 de almis olabilir.

Asagida sonuclar var:

http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... lausur.pdf

sonuclar gercekten beni cok sasirtti. Bakalim sozlu sinavdan sonra gorecegiz hepsi dsh 1 mi aldi yoksa 2 veya 3 mu?:)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Çrş Mar 23, 2011 12:28 am

Giren 3 kisiyle birebir konustum. Aldigim cevaplar. Text produksyondan hocaya bir kelimeyi sordum yanima gelip cumlelerimdeki gramatik hgatalarini duzeltti dedi. Ayrica gramatiktende gelip sunu yanlis yazmisisn tarzi yardimalr yapildigi gibi bircok kiside cok rahat hocalara baka baka kopya cekmis ;)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Mar 24, 2011 4:48 pm

merhaba arkadaslar. ben de az once tu dortmunddan sonucumu almisim. dsh 2 yi aldim :) 3 aydir siteyle ilgilenemedigimden ilk once yoneticilerimizden ozur dilemekle beraber bu surecte beni yalniz birakmadiklari icin hepsine cok tesekkur ediyorum. sinav hakkinda yorumlarimi haftasonu uzun uzun yazacagim. leseverstehendan bi kac noktada hata yaptigimdan dsh 3 kilpayi kacti. o biraz icimde burukluk ama saglik olsun demekten baska yapacak bir sey yok :)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Mar 24, 2011 5:08 pm

[quote]tsc0716 tarafindan yazilan metin:
[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar. ben de az once tu dortmunddan sonucumu almisim. dsh 2 yi aldim :) 3 aydir siteyle ilgilenemedigimden ilk once yoneticilerimizden ozur dilemekle beraber bu surecte beni yalniz birakmadiklari icin hepsine cok tesekkur ediyorum. sinav hakkinda yorumlarimi haftasonu uzun uzun yazacagim. leseverstehendan bi kac noktada hata yaptigimdan dsh 3 kilpayi kacti. o biraz icimde burukluk ama saglik olsun demekten baska yapacak bir sey yok :) [/quote]

Tebrikler Zeynepp darisi bize.[/quote]

tesekkur ederim. insallah herkes hedeflerine ulasilir. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 24, 2011 5:09 pm

Tebrikler Zeynep hemen hemen ayni gun almis olduk DSH\'lari :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 24, 2011 5:10 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
DUISBURG - ESSEN Universitesinde bilindigi gibi DSH sinavlarini IKS yapiyordu ve IKS yine bir cogunuzun bildigi gibi kapandi:) DSH sinavini artik Duisburg - Essen universitesinde baska bir komite tarafindan yapiliyor.

Son sinav gecen hafta oldu. Normalde cok zor olan bu sinavin yeni formatiyla nerdeyse girenlerin %90 i sinavi gecti. Tabiki gecti demek hepsi dsh 2 veya 3 aldi degil=). Due de dsh sinavi sonucu sozlu sinavdan sonra aliyorsunuz. Yani bu sinavi gecenlerin cogu dsh 1 de almis olabilir.

Asagida sonuclar var:

http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... lausur.pdf

sonuclar gercekten beni cok sasirtti. Bakalim sozlu sinavdan sonra gorecegiz hepsi dsh 1 mi aldi yoksa 2 veya 3 mu?:)[/quote]

Cok ilginc.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Mar 24, 2011 5:42 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Tebrikler Zeynep hemen hemen ayni gun almis olduk DSH\'lari :)
[/quote]

cok tesekkur ederim tekincim. ben de seni tebrik ediyorum. yrn 11 de mundlich termin im var ama cok zorlayacagni sanmiyorum :) uzerimden resmen buyuk bir yuk kalkti. pazartesi de okul kaydini yaptirip artik yoluma devam etmek istiyorum. 3 aydir belirsizlik stres bitirdi beni :P

keskin

Mesaj gönderen keskin » Prş Mar 24, 2011 9:24 pm

Tesekkurler Phsyker. Sinav kolaydi kolay olmasina ama inanirmisin Mundliche Prufung olayini abartmislar. Birsuru ogrenciyi elediler. Kime sorsam noldu diye suratima kizgin kizgin bakiyolardi. Bende cok zorlandim. Mannheimda schriftliche prufungda cok rahat gecersiniz ama mundliche prufung olayina cok dikkat edin ( Sinavi orada yapmak isteyenlere !!! ) Yani nasil olsa gecerim olayi yok maalesef !!!

Kilitli