Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 14, 2010 1:47 am

[quote]zaza12 tarafindan yazilan metin:
Slm arkadaslar siteye yeni uye oldum oncelikle bu sitenin olusmasina katki saglayan herkese tesekkur etmek istiyorum aradigim butun cevaplari burda buldum bi kac sey haricinde, simdi sizlere birkac sorum olacak cevaplarinizi bekliyorum... 1- Ben 11 yillik lise mezunuyum 2009 oss yerlestime belgesinde ozel bi uniye yerlestim ve 6 aydir almanyada yasiyorum suan A2 serfitikam var.Kafama takilan soru daha once ozel bi unide 1 yil hazirlik okudum 11 yil lise arti 1 yil hazirlik okumam studienkolleg den muaf olmama yetiyormu? 2- Fh oldenburga basvuracam sartlari dsh1 veya tesdaf 3 yeterli oluyor ve eger kabul edilirsem fh oldenburga 30.09 tarihine kadar dsh veya tesdaf belgesini versemde olur simdi sizin bana onereceginiz tesdaf sinavimi yoksa dsh sinavimi ve birde 8. ayda dsh sinavini kolay yapacak unileri nasil bulabilirim...Suan niveaum gerci belgem yok ama B1 seviyesinde....[/quote]

turkiyedeki 1 yillik hazirlik egitimi studienkolleg icin muaf gorulmuyor. bu durumda zaten dsh veya testdaf degil feststellungsprufung yazmaniz gerekiyor-

bu arada mechanikal tebrik ederim, egitim hayatinda basarilar. gecen gunku bulusma icin de kusura bakma gercekten unutmustum uniye gelemedim acil bir isim vardi. baska bi zaman gorusme dilegiyle.

zaza12

Mesaj gönderen zaza12 » Pzt Haz 14, 2010 8:10 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
[quote]zaza12 tarafindan yazilan metin:
Slm arkadaslar siteye yeni uye oldum oncelikle bu sitenin olusmasina katki saglayan herkese tesekkur etmek istiyorum aradigim butun cevaplari burda buldum bi kac sey haricinde, simdi sizlere birkac sorum olacak cevaplarinizi bekliyorum... 1- Ben 11 yillik lise mezunuyum 2009 oss yerlestime belgesinde ozel bi uniye yerlestim ve 6 aydir almanyada yasiyorum suan A2 serfitikam var.Kafama takilan soru daha once ozel bi unide 1 yil hazirlik okudum 11 yil lise arti 1 yil hazirlik okumam studienkolleg den muaf olmama yetiyormu? 2- Fh oldenburga basvuracam sartlari dsh1 veya tesdaf 3 yeterli oluyor ve eger kabul edilirsem fh oldenburga 30.09 tarihine kadar dsh veya tesdaf belgesini versemde olur simdi sizin bana onereceginiz tesdaf sinavimi yoksa dsh sinavimi ve birde 8. ayda dsh sinavini kolay yapacak unileri nasil bulabilirim...Suan niveaum gerci belgem yok ama B1 seviyesinde....[/quote]

turkiyedeki 1 yillik hazirlik egitimi studienkolleg icin muaf gorulmuyor. bu durumda zaten dsh veya testdaf degil feststellungsprufung yazmaniz gerekiyor-

bu arada mechanikal tebrik ederim, egitim hayatinda basarilar. gecen gunku bulusma icin de kusura bakma gercekten unutmustum uniye gelemedim acil bir isim vardi. baska bi zaman gorusme dilegiyle.[/quote]

zaza12

Mesaj gönderen zaza12 » Pzt Haz 14, 2010 8:15 pm

physiker sayfanizda sponsorunuz olan rheinland privat schulenin sitesinde universitede 1 yil hazirlik veya bolum okuyanlar studienkollege okumalarina gerek yokmus yaziyor.... ben simdi bu konuyla ilgili nerden net bilgi alabilirim uni asist mi yoksa studienkollegdenmi?

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Haz 14, 2010 11:40 pm

sagol tesekkur ederim derya iyi dileklerin icin bende sana basarilar diliyorum.gurkan sanada iyi dileklerin icin tesekkur ederi,basarilar dilerim.sorun degil dostum insallah bulusuruz,haklisin okul dersler derken unutuluyor insanlik hali insallah bulusuruz birgun.sorun degil.bugun hemen sabah dortmund uniye gidip testdaf ve dsh belgelerimi verdim.sonuclarin ne zaman gelecegini bilmiyorlar ona biraz kafam takildi.bolum baskaniyla gorustum o bile wintersemester baslayana kadar bile devam edebilir dedi secimler.hayirlisi artik.

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Haz 17, 2010 6:33 pm

tebrik ederim arkadasim hayirli olsun

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Haz 17, 2010 11:33 pm

[quote]kitty26 tarafindan yazilan metin:
tebrik ederim arkadasim hayirli olsun[/quote]

sagol arkadasim darisi seninde basina,basarilar

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Haz 22, 2010 12:58 pm

Merhaba Arkadaslar;

siteyi dsh ve testdaf ile ilgili arastirma yaparken buldum. emegi gecebn herkese tesekkurler. benim de en yakin zamanda testdaf veya DSH almam gerekiyor. istanbulda goethede B2.3 u bitirdim ama kendimi o seviyede hissetmiyorum. burada cuma gunu asta dortmundun aufnahmetest ine girecegim bu kursla ilgili bilginiz var mi? dsh i gecen arkadaslar hangi kurslara gittiler acaba? cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 22, 2010 9:03 pm

merhaba hos geldin siteye.

dortmund asta kursu kalite olarak oldukca iyi bir kurs diyebilirim, ama tek kotu tarafi kursun cok uzun surmesi. yani bir kur sonunda sinav yapiyorsun, gecersen bir sonraki kursa baslamak icin 1,5 ay bekliyorsun ve o arada geri herseyi unutuyorsun. orda kurs yapan bir turk arkadasim ( kendisi bu sitenin en eski uyelerinden ) dsh yi 17 ayda zor vermisti cok yogun calismasina ragmen

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Sal Haz 22, 2010 10:57 pm

kolay dsh ariyorum gurkan..
bildigin yer var mi????:D
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Haz 22, 2010 11:29 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
merhaba hos geldin siteye.

dortmund asta kursu kalite olarak oldukca iyi bir kurs diyebilirim, ama tek kotu tarafi kursun cok uzun surmesi. yani bir kur sonunda sinav yapiyorsun, gecersen bir sonraki kursa baslamak icin 1,5 ay bekliyorsun ve o arada geri herseyi unutuyorsun. orda kurs yapan bir turk arkadasim ( kendisi bu sitenin en eski uyelerinden ) dsh yi 17 ayda zor vermisti cok yogun calismasina ragmen[/quote]

geribildirim icin cok tesekkur ederim. 2010 kurstermine ini var sitesinde kurs aralari 1-2 hafta gozukuyor. acaba bahsettigin astaya giden arkadasin da paylasimda bulunabilir mi?

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Çrş Haz 23, 2010 8:48 pm

tbrikler mechanical kardes.ya bu kadar kissa surede nasil verdin bu sinavi..hangi kursa gitmistin.cevap verirsen sevinirim..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Haz 24, 2010 11:40 pm

tesekkurler ozdemir darisi seninde basina.ben dusseldorf iik kursuna gittim.cok guzel yogun bir kurs ama biraz pahali diger kurslara gore ve her kur cok hizli gidiyor hic ara yok.nasil basardigimi yukarilarda yazmistim ama gene yazayim,ben almanyaya gelmeden once bilmiyordum almanca.oyla alman ortamina da girmedim.evde hep tv acik durur.tum tartisma spor haber programlari izlerim kacirmam.ama odevlerimi de hep eksiksiz ve tam zamaninda yaptim.7.5 ayda testdafi, 9 aydada dsh verdim.
burdan her arkadasa tavsiyem genede dsh yazmaya bakin.testdafa daha cok calismama ragmen 4-4-4-4 geldi tam unilerin istedigi gibi.ama dsh icin 3 haftalik kursla hallettim.orda zaten kursta her uni kendi soru tarzlarina alistiriyor ogrencileri.yani grammatik hangi konular gelecekse o konulara agirlik verilio.yada lese-horverstehende falan ne tur soru tipleri ile karsilasilacak onlar uzerinde durulup ona gore analiz yapiliyor.zaten siteye baktigim kadariyla testdafa girmek isteyen yok hakli olarak.hem daha zor hemde zaman kaybi.sonuclar cok gec aliniyor.benm dsh girme sebebim testdafin sonucunu cok gec almamdi.Allaha sukur iki sinavida basariyla halletim.diger tavsiyemse kelime ezberlemek.is burda bitiyor...

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cum Haz 25, 2010 9:36 am

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
tesekkurler ozdemir darisi seninde basina.ben dusseldorf iik kursuna gittim.cok guzel yogun bir kurs ama biraz pahali diger kurslara gore ve her kur cok hizli gidiyor hic ara yok.nasil basardigimi yukarilarda yazmistim ama gene yazayim,ben almanyaya gelmeden once bilmiyordum almanca.oyla alman ortamina da girmedim.evde hep tv acik durur.tum tartisma spor haber programlari izlerim kacirmam.ama odevlerimi de hep eksiksiz ve tam zamaninda yaptim.7.5 ayda testdafi, 9 aydada dsh verdim.
burdan her arkadasa tavsiyem genede dsh yazmaya bakin.testdafa daha cok calismama ragmen 4-4-4-4 geldi tam unilerin istedigi gibi.ama dsh icin 3 haftalik kursla hallettim.orda zaten kursta her uni kendi soru tarzlarina alistiriyor ogrencileri.yani grammatik hangi konular gelecekse o konulara agirlik verilio.yada lese-horverstehende falan ne tur soru tipleri ile karsilasilacak onlar uzerinde durulup ona gore analiz yapiliyor.zaten siteye baktigim kadariyla testdafa girmek isteyen yok hakli olarak.hem daha zor hemde zaman kaybi.sonuclar cok gec aliniyor.benm dsh girme sebebim testdafin sonucunu cok gec almamdi.Allaha sukur iki sinavida basariyla halletim.diger tavsiyemse kelime ezberlemek.is burda bitiyor...[/quote]

ben de 2008 yazinda Dusseldorf iik ya gitmistim gercekten cok guzel bir kurs. dersler cok guzel ve yogun isleniyordu. Diger kurslarda nasil bilmiyorum ama iik da bize haftanin 2 gunu bir hoca, diger iki gunu baska bir hoca geliyordu, 2 hocadan da farkli seyler ogrenip, hem de sikilmiyorduk. Mechanical in da dedigi gibi tek negatif yani pahali olmasi.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Haz 25, 2010 10:30 am

aynen dedigin gibi zeynep 2 gun bi hoca diger gunler baska hoca.biri genelde daha cok grammatik agirlikli gidiyordu,digeri ise pratige yonelik.gercekten de yogun ama dusseldorf zaten cok pahali bir sehir.hayat pahali.kursta pahali,ama gercekten odenen paraya degiyor bence,

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Cum Haz 25, 2010 10:28 pm

darisi basimiza insallah..bizde bu yolun yolcusuyuz..:)sana egitim hayatinda basarilar..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Haz 25, 2010 10:42 pm

tesekkurler ozdemir darisi basina insallah.umarim bu yolda sende en kisa surede basariyi yakalarsin

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Haz 26, 2010 1:17 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
tesekkurler ozdemir darisi seninde basina.ben dusseldorf iik kursuna gittim.cok guzel yogun bir kurs ama biraz pahali diger kurslara gore ve her kur cok hizli gidiyor hic ara yok.nasil basardigimi yukarilarda yazmistim ama gene yazayim,ben almanyaya gelmeden once bilmiyordum almanca.oyla alman ort****** da girmedim.evde hep tv acik durur.tum tartisma spor haber programlari izlerim kacirmam.ama odevlerimi de hep eksiksiz ve tam zamaninda yaptim.7.5 ayda testdafi, 9 aydada dsh verdim.
burdan her arkadasa tavsiyem genede dsh yazmaya bakin.testdafa daha cok calismama ragmen 4-4-4-4 geldi tam unilerin istedigi gibi.ama dsh icin 3 haftalik kursla hallettim.orda zaten kursta her uni kendi soru tarzlarina alistiriyor ogrencileri.yani grammatik hangi konular gelecekse o konulara agirlik verilio.yada lese-horverstehende falan ne tur soru tipleri ile karsilasilacak onlar uzerinde durulup ona gore analiz yapiliyor.zaten siteye baktigim kadariyla testdafa girmek isteyen yok hakli olarak.hem daha zor hemde zaman kaybi.sonuclar cok gec aliniyor.benm dsh girme sebebim testdafin sonucunu cok gec almamdi.Allaha sukur iki sinavida basariyla halletim.diger tavsiyemse kelime ezberlemek.is burda bitiyor...[/quote]

ben de 2008 yazinda Dusseldorf iik ya gitmistim gercekten cok guzel bir kurs. dersler cok guzel ve yogun isleniyordu. Diger kurslarda nasil bilmiyorum ama iik da bize haftanin 2 gunu bir hoca, diger iki gunu baska bir hoca geliyordu, 2 hocadan da farkli seyler ogrenip, hem de sikilmiyorduk. Mechanical in da dedigi gibi tek negatif yani pahali olmasi.[/quote]

haftanin 2 gunu bir hoca, diger 3 gunu baska bir hoca yazicaktim yanlis yazmisim. ozur dilerim. ben de asta dortmund un sinavina girdim bugun. kolaydi aufnahmetest. insallah kurs da iyidir. sinav cok kolay olunca biraz soru isaretleri olustu kafamda acaba dersler de kolay mi geciliyordur diye ama bakalim deneyip gorecegiz.

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Pzr Haz 27, 2010 1:02 am

[insallah ya..bende sizler gibi sinavlarimi verip uniye baslamak istiyorum ama benim kursumda aralar cok o yuzden kisa zamanda bitmeyecek kursum.kafam karisik degistirsem mi diye dusunuyorum ama aslinda kurstan memnunum ama bu ara olayi kafami bozuyo bilemiyorum...sizce ne yapmaliyim...

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Haz 30, 2010 12:42 am

[quote]Ruh-Adam tarafindan yazilan metin:
kolay dsh ariyorum gurkan..
bildigin yer var mi????:D[/quote]

arkadasim kolay DSH bulduysan burada paylasir misin? =)

Asif

Mesaj gönderen Asif » Prş Tem 01, 2010 12:05 am

arkadaslar bu dediginiz iik .oraya nasil baslaya bilirim???yani mesela vize veriliyormu orda kurs almak icin ?nasil yapa bilirim???bide ucreti ne kadardi oranin..simdiden tsk

Kilitli