Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursunda çalışma izni olmaması

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
berkaybilir

Dil kursunda çalışma izni olmaması

Mesaj gönderen berkaybilir » Çrş Tem 31, 2019 11:08 pm

İyi akşamlar,Almanya'da dil kursu için hazırlığa geldiğimizde çalışma iznimiz olmuyor ve o gün dil kursundan çıktıktan sonra neler yapabiliriz sonuçta bir iştede çalışıp ek gelir elde etme imkanımız olmuyor.
Birde dil kursu bittikten sonra vizemi uzatmaya gittiğimde bloke hesabımda en az kadar para kalsa benim vizemi uzatmaları için problem olmaz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Dil kursunda çalışma izni olmaması

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:25 am

%95 olmuyor.
Ilerleme kaydettikce calisma izni aliyorsun. Genellikle B2'den sonra izin veriyorlar.

Oturum uzatmada tekrardan bloke hesap isteyebilirler, bu kural keyfi olmakla birlikte sehirden sehire göre degisiyor.
Önceden gidip ya da eposta yolu ile bilgi almani tavsiye ederim. Ancak zaten oturum uzatman icin gittigin de yahut randevu aldiginda sana getirmen gereken evraklarin listesini veriyorlar, orada da muhakkak yazar.
Eger isin varsa 400-450 avroluk o zaman bloke degilde bir miktar para ile de oturum uzatabiliyorlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 01, 2019 1:35 am

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:25 am %95 olmuyor.
Ilerleme kaydettikce calisma izni aliyorsun. Genellikle B2'den sonra izin veriyorlar.

Oturum uzatmada tekrardan bloke hesap isteyebilirler, bu kural keyfi olmakla birlikte sehirden sehire göre degisiyor.
Önceden gidip ya da eposta yolu ile bilgi almani tavsiye ederim. Ancak zaten oturum uzatman icin gittigin de yahut randevu aldiginda sana getirmen gereken evraklarin listesini veriyorlar, orada da muhakkak yazar.
Eger isin varsa 400-450 avroluk o zaman bloke degilde bir miktar para ile de oturum uzatabiliyorlar.
Merhabalar. Acaba dil kursundayken bir tanidigimizin yaninda haftasonu pazarda calissak bir sorun olusturur mu ? Simdiden tesekkürler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:37 am

Kacak calismak her zaman riskli, risk olmadan da hayatin tadi yok, kumarda kaybedince üzülmek yok.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 01, 2019 1:40 am

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:37 am Kacak calismak her zaman riskli, risk olmadan da hayatin tadi yok, kumarda kaybedince üzülmek yok.
Anladim. Peki bir sey daha sormak istiyorum izninizle. Arkadasim Almanya ya yeni gitti ve üniversite öncesi b2 c1 egitimi alacak. Dedigine göre vergi numarasi gelmis belediyeden. Acaba bu onun calisma izninin oldugunu gösterir mi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:42 am

Arkadasina sorsan direk ? Daha dogru bir bilgi verir _:)

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 01, 2019 1:44 am

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:42 am Arkadasina sorsan direk ? Daha dogru bir bilgi verir _:)
Peki,tesekkür ederim yardimlariniz icin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:45 am

Cevabi alinca arkadasindan buraya yazarsan seviniriz. Kolay gelsin

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 01, 2019 1:46 am

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:45 am Cevabi alinca arkadasindan buraya yazarsan seviniriz. Kolay gelsin
Tabii ki. Cevabi alir almaz yazacagim. Tesekkür ederim.

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Prş Ağu 01, 2019 3:13 pm

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:25 am %95 olmuyor.

Anladım,yani dil kursu bittikten hemen sonra üniversite kaydımda tamamlandığı gibi bir iş bulsam bloke hesabı problem etmeden vizem uzayabilir.Çünkü yeni yasa ile 10.236 euro ortalama 1 yıl içerisinde harcanacaktır.Haliylede ek bir iştede çalışma iznim yasal olarak olmayacağı için bloke hesaba tekrar para yatırmam beni zorlayacak.
Teşekkürler

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Prş Ağu 01, 2019 3:15 pm

Yani anlatmak istediğim bloke hesaba takılmadan vize uzatmak için vizem bitmeden direkt olarak iş bulsam halledebilirim herhalde?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 02, 2019 1:18 am

Cok büyük ihtimalle o zaman bloke hesap istemez. Bir miktar paranin üstüne is sözlesmen yeterli olabilir.

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Cmt Ağu 03, 2019 6:35 pm

Benim b2 belgem vardı ve çalışma iznini aldım ama kanunda yazıyor, ilk sene çalışamaz diye dolayısıyla çalışamıyorum. Ayrıca B2yi geçtim kesin alırım diyede bakmayın çoğu kişi alamıyor çalışma iznini.

(3) Die Aufenthaltserlaubnis berechtigt zur Ausübung einer Beschäftigung, die insgesamt 120 Tage oder 240 halbe Tage im Jahr nicht überschreiten darf, sowie zur Ausübung studentischer Nebentätigkeiten. Dies gilt nicht während des Aufenthalts zu studienvorbereitenden Maßnahmen im ersten Jahr des Aufenthalts, ausgenommen in der Ferienzeit.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Ağu 03, 2019 6:41 pm

perdesizbass yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 6:35 pm Benim b2 belgem vardı ve çalışma iznini aldım ama kanunda yazıyor, ilk sene çalışamaz diye dolayısıyla çalışamıyorum. Ayrıca B2yi geçtim kesin alırım diyede bakmayın çoğu kişi alamıyor çalışma iznini.

(3) Die Aufenthaltserlaubnis berechtigt zur Ausübung einer Beschäftigung, die insgesamt 120 Tage oder 240 halbe Tage im Jahr nicht überschreiten darf, sowie zur Ausübung studentischer Nebentätigkeiten. Dies gilt nicht während des Aufenthalts zu studienvorbereitenden Maßnahmen im ersten Jahr des Aufenthalts, ausgenommen in der Ferienzeit.
Merhaba. Kanunda calisamaz yazmasina ragmen calisma izni mi verdiler size? Eger calisma izniniz varsa calisabilirsiniz bence zaten calisamaz olsaydiniz izin vermezlerdi diye düsünüyorum.

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Cmt Ağu 03, 2019 7:08 pm

yusufjosef yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 6:41 pm Merhaba. Kanunda calisamaz yazmasina ragmen calisma izni mi verdiler size? Eger calisma izniniz varsa calisabilirsiniz bence zaten calisamaz olsaydiniz izin vermezlerdi diye düsünüyorum.
İlk senesi için geçerli bu, ilk seneden sonra çalışabiliyorum. Aslında kesinlikle çalışamaz yazmıyor, ausgenommen in der Feiernzeit yazıyor. Yani resmi tatil günlerinde çalışabilir yazıyor, bunuda devamlı peşinde koşsan belki ayda kazanacağın 100 Euro olur, bu yüzden pek araştırmadım bu detayı.

extravaganza

Mesaj gönderen extravaganza » Çrş Ağu 21, 2019 1:09 pm

Merhaba benim bir sorum var arkadaslar. Dil kursum bitmek uzere ve suan is arıyorum Oturum Izni Uzatma da gösterebilmekteyiz icin. Ski tane 450 Euro lük is bulup, iki sözleşmeyi göstermektesin mumcun oluyor mu, kabul ediyorlar mi? Yardimlariniz icin şimdiden teşekkürler!