Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu için vize

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kaltblütigkeit

Dil kursu için vize

Mesaj gönderen Kaltblütigkeit » Çrş May 08, 2019 3:50 pm

2017 haziranda liseden mezun oldum. Tercih yapmayıp sınava 1 sene daha hazırlandım. 2018 Temmuz ayında AYT-TYT'ye girdim ve Yeditepe Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü kazandım. 31 Ağustos 2018 de yerleştirme sonucum geldi.
8 aydır herhangi bir yerde çalışmadım ve okula gitmiyorum. Son 4 aydır Goethe Institutte A2 seviyesine kadar kurs aldım. Ama A2 kurunda devamsızlık nedeniyle katılım belgesi alamadım. Şuan elimde sadece A1 katılım belgesi var.

Almanya'da 6 aylık dil kursu için vizeye başvurmak istiyorum. Vize çıkmama ihtimali yüksek mi merek ediyorum.

Biraz daha açıklayayım: Aslında Berlin Teknik üniversitesinde veya HTW Berlin'de okumak istiyorum. Bu üniversitelerden şartlı kabul almak için bildiğiniz gibi B2 seviyesinde bilmeniz gerekiyor dili. A2 seviyesinde şartlı kabul alamadığım için öğrenci vizesine başvuramıyorum. Almaya'da dil kursuna gidebilirsem daha hızlı öğreneceğimi düşünüyorum. Hatta 6 ayda B2 seviyesinin üstüne bile çıkabilirim. Ne önerirsiniz, B2'ye kadar Türkiye'de mi devam edeyim yoksa vizeye mi başvurayım ?

Teşekkürler.

Mardersahi

Re: Dil kursu için vize

Mesaj gönderen Mardersahi » Çrş May 08, 2019 7:12 pm

Paran varsa Türkiye'de devam etme. Şahsen ben buraya gelme sürecini ne kadar uzatırsan o kadar zorlanacağını düşünüyorum. Kimse senin kursta öğreneceğin Almancayı kullanmayacak. Bu yüzden burada öğren pekiştirerek öğren. Eğer eğitiminde ara yoksa ve yeterli olduğunu kanıtlarsan sıkıntı çıkmaz. A2 ile berline giden arkadaşlarım oldu bu sene içerisinde. Ben B1 ile geldim.
Ama cidden şu an kursumdaki alttan gelen öğrenciler benden iyi ki konuşurken sen de göreceksin bunu.
Bir tane dil sertifika olsun katılım değil direkt başarı. Sonra zaten biliyorsun garantör veya bloke hesap gerekli