Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Sınav Sonucu Gecerliligi ve HRK Listesi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ersozgurcay

DSH Sınav Sonucu Gecerliligi ve HRK Listesi

Mesaj gönderen ersozgurcay » Pzr Mar 10, 2019 6:01 pm

Merhaba,

Ben 2011 senesinde PhilosophischTheologische Hochschule SVD St Augustin -Theologische Fakultät sinin DSH sınavını kazanıp Hannover Üniversitesine egitimime basladım fakat cesitli saglık sorunları nedeniyle ve Prüfungsanspruchverlust olunması sebebiyle Türkiyede kazandıgım programa geri dönüp 2016 yılında mezun oldum. Su an tekrar Almanyaya geri gelip Master yapmayı düsünüyorum. Bugün inceledigim üzere bu Hochschulrektorenkonferenz sitesindeki listeye göre bu PhilosophischTheologische Hochschule SVD St Augustin okulunun DSH sonucları 2014 yılından sonra onaylanmamıs görünüyor. Ben DSH sınavına girerken sınav sonuclarının unbegrenzt gültig yani süresiz gecerli oldugu söyleniyordu. Yani su an bu durum degisti mi???
Sonuc olarak elimdeki 2011 yılında kazandıgım DSH 2 belgesinin su an gecerliligi yok mu acaba ?!? Yada hangi Üniversiteler veya Hochschulelerde gecerlidir ???

Bilgilendirebilirseniz cok memnun olurum.

Selamlar,
Ozgur

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Re: DSH Sınav Sonucu Gecerliligi ve HRK Listesi

Mesaj gönderen Mcgill » Pzr Mar 10, 2019 11:28 pm

Selam,
DSH'yi geçtiğinize göre almancanız iyi durumda yerinizde olsam üniversite ile iletişime geçerdim.
https://www.uni-hannover.de/de/kontakt/