Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu öncesi A2 Almanca vizeyi kolaylaştırır mı

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
H.Y.

Dil kursu öncesi A2 Almanca vizeyi kolaylaştırır mı

Mesaj gönderen H.Y. » Pzr Şub 03, 2019 9:15 am

Merhaba, Mühendislik mezunuyum ve konferans tercümanıyım ve yazılı tercümanım. İş teklifi de aldım 40000 euro maaşlı ama vergiye takılmadan en uzun miktarda sürdürmek için Almanya'da dil kursuna gitmek istiyorum.

Yaşım 32 olduğu için ve Mastır kabulüm olmadığı almancam da çok başlangıçta olduğu için Moderatör büyük ihtimal red olabilir diye uyarmıştı. Şimdi tekrar kendisinin zamanını almak istemediğim için soruyorum, Schengen ile gidip 2 ay dil kursu alıp A2 yapıp sonra gelip Türkiye'de başvursam ihtimalim artar mı epey? Mastır okumak çok zorlar gibi geliyor basit bir edebi bölüm de okuyabilirim ama çok yoğun işim. Bilemedim. En olmadı yaz dönemi mastır başvurusu yapacağım. Amerika dahil pekçok vizem var geçmişte. Hacettepe mühendislik mezunuyum askerliğim yok bir güzel (bayağı güzel) arabam var evli değilim bankada başvuruya yetecek para duruyor aylardır.
İşe başlarsam yılda 20 bin Euro devlete vermem gerekecek (işyeriyle öyle anlaştım ben kendi ekonomimi işleteceğim faian). Mutlaka Almanya'da yaşamak istiyorum kendime ait sebeplerim var (Askerliği bedelli yaptım keşke yapmasaydım).
Bir sorum da şu aslında, mastır okumak kolaydır dedirtecek bir mastır okuma imkanım ve ihtimalim var mı? Tek işim asla mastır olmayacaktır, tez için dirseğimi kızılaya bağışlayamam araştırırım ederim ama kurt gibi ava çıkamam yani, işim biraz emek isteyen bir iş...
Veya mesela bir Almanya Lisans bölümü okumaya başlasam ve 3 senelik bölümü 5 senede bitirsem yavaş yavaş, bu mümkün mü? Bu yaşımda vize verirler mi Lisans okumak için?
Bir de mesela Almanca'yı C1 seviyesine getirsem Almanya'dan çok rahat vize alabilir hale geliyor muyuz?
Bir de mesela 40000 euro'luk bir işe girdik ve maaş artmadı veya ne bilim bişeler yaşandı elim ağrıyor çalışamıyorum bu durumlarda mavi kartlıları doğrudan geri mi gönderiyorlar?
Almanca'yı öğrenip tercümanlığı Almanca-İngilizce-Türkçe arasında yapmayı planlıyorum asıl meselem bu. Yerinde öğrenmezsem kaybolabiliyor.