Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya dil kursu masrafları?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Pr0ne1

Almanya dil kursu masrafları?

Mesaj gönderen Pr0ne1 » Pzr Ara 16, 2018 2:15 am

Merhaba, öncelikle forumu uzun süredir takip ediyorum fakat üye olmaya yeni karar verdim. Benim iki sorum var :

1. sorum şuanki dil seviyem Almancada A2- İngilizcede B2. Almanyaya hem dil kursu için hem de aynı anda iş aramak için gitmek istiyorum. Mesleğim İmalat Mühendisliği (çevirisi Fertigungstechnik ingenieur sanırım). Sizce iş arama konusunda lokasyon olarak nereleri seçmeliyim? Benim araştırdığım çoğu şirket farklı yerlerde o yüzden Türkiyedeki gibi belirli bir sanayi bölgesi yok sanırım .
2. sorum Almanyada Köln veya Augsburgdaki dil kurslarını tavsiye ediyor musunuz ? Eğer tavsiye ediyorsanız konaklama + kurs ücreti ve genel giderler ortalama ne kadar tutar sizce? (Forumda takip ettiğim kadarıyla 3 aylık bir kursun giderleri 3000 euronun üstüne çıkan yok ama yine de bu şehirler hakkında çok bilgi yok o yüzden sormak istedim)

Cevaplarınız için şimdiden çok çok teşekkürler.

Masterkomm

Re: Almanya dil kursu masrafları?

Mesaj gönderen Masterkomm » Prş Ara 20, 2018 2:04 am

kucuk sehirler daha ucuz olur. dogu daha ucuzdur.

bence su anki dil seviyeleriniz asgari duzeyde karsilasa da eger cok baska odul basari vb. bir cvniz yoksa almancanizi gelistirin. Ingilizce b2 yeterli ama almanyada genclerin hepsi c1 ingilizce biliyor disaridan gelen de en yetenekliler. yani is bulmaniz zor olabilir.