Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH için Üninin kursu zorunlu mu?Kayıda yetişir mi?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Masterkomm

DSH için Üninin kursu zorunlu mu?Kayıda yetişir mi?

Mesaj gönderen Masterkomm » Cmt Kas 17, 2018 11:53 am

Merhaba,

Halihazırda Goethe b2 zertifikatım var ama neredeyse hiçbir yer master başvurusu için kabul etmiyor. Diğer sınavlara da 1,5 aydır sıkı hazırlanıyorum. Yakın tarihte yine pek fazla üniversitede geçmeyen Goethe C1 Zertifikat sınavı var. TestDaf tarihi çok geç TELC C1 Hochschule ise en erken Aralık ortası ve sınavın açıklanması 2 ay sürüyor.

Sorum şu: Üniversitelerden şartlı kabul almak için üniversitelerin kursuna kayıt zorunlu mu? Ünilerden C1 Goethe Zertifikat ile DSH'ya girmek için şartlı kabul alınamaz mı?

Üniversitelerin sitesine baktığımda sanki hepsi şartlı kabul ertesi DSH'ya girmek için kendi kursuna kayıt istiyor gibi. Ben kurslarına devam etmek istemiyorum. Hem para hem zaman kaydı zaten B2'den sonra sınav hazırlığı veriyor hepsi onu ben burada hallediyorum. Sommersemester'a yetişmeye çalışıyorum.

Saygılar,sevgiler

Yolcu97

Re: DSH için Üninin kursu zorunlu mu?Kayıda yetişir mi?

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Kas 17, 2018 1:13 pm

Bazi üniversiteler Dsh icin disardan gelip sadece sinava girmek isteyen ogrencilere yer aciyor..Ama bunlarinda belli sartlari oluyor..Mesela sinava girmek icin bazisi C1 kursu bitirdigini gosteren bir belge yada sertifika isteyebilir..Arastirman lazim sartlarini. HER uninin degisiyor sartlari..Arayip bilgi alman da sana zaman kazandirir.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Cmt Kas 17, 2018 2:44 pm

Yolcu97 yazdı: Cmt Kas 17, 2018 1:13 pm Bazi üniversiteler Dsh icin disardan gelip sadece sinava girmek isteyen ogrencilere yer aciyor..Ama bunlarinda belli sartlari oluyor..Mesela sinava girmek icin bazisi C1 kursu bitirdigini gosteren bir belge yada sertifika isteyebilir..Arastirman lazim sartlarini. HER uninin degisiyor sartlari..Arayip bilgi alman da sana zaman kazandirir.
türkiye'de olduğum için aramam zor. C1 sertifikam da var. Aslında daha çok merak ettiğim B2 Zertifikat veya C1 Zertifikat Goethe ile şartlı kabul alıp doğrudan dsh'ya girip giremeyeceğim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 18, 2018 3:33 pm

C1 sertifikan varsa kursa gitmeden direk dsh icin basvuru yapabilirsin üniversitelere.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzr Kas 18, 2018 4:49 pm

Physiker yazdı: Pzr Kas 18, 2018 3:33 pm C1 sertifikan varsa kursa gitmeden direk dsh icin basvuru yapabilirsin üniversitelere.
c1 kurs katılım belgem var desem daha doğru olurdu galiba. c1 goethe zertifikat değildi kastettiğim. b2 goethe zertifikatım var ama c1 kurs tamamlama belgem var.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Prş Kas 22, 2018 11:50 am

"c1 kurs katılım belgem var desem daha doğru olurdu galiba. c1 goethe zertifikat değildi kastettiğim. b2 goethe zertifikatım var ama c1 kurs tamamlama belgem var."

bedingte zulassung diye bir şey var mı peki master için? ben üniversitelerin sitelerinde pek bilgi göremedim. illa dil kursu kabulü gibi bir şey mi oluyor c1 zertifikatımız yoksa? not: B2 Goethe Zertifikatım var.

bana gereken vize için bir an önce şartlı veya değil kabul belgesi, dil kursunu zaten almanya'da c1'i tamamladım. şimdi tekrar dsh kursu vs. gösterirlerse vizeden reddedilirim diye korkuyorum. c1 zertifikat veya telc c1 almam sorun değil. c1 zertifikat sınavı yakında yok, telc c1'in ise sonuçları en erken bir buçuk 2 ay arası açıklanıyor.