Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

24 ayda dil sınavını verememek.

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ahmetuzun

24 ayda dil sınavını verememek.

Mesaj gönderen ahmetuzun » Prş Eki 04, 2018 12:54 pm

2 tane önemli ameliyat yüzünden 24 ayda dshyı veremeyecek gibiyim verede bilirim. bu ve benzeri duruma düşmüş kişiler varsa vize uzatmak için bana önerileri nedir lütfen düzgün cevaplar verirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: 24 ayda dil sınavını verememek.

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eki 05, 2018 12:41 am

Ayni olay en yakin arkadasimin basina geldi. Tabi onun hastalik veya ameliyat gibi bir problemi yoktu. Gecen ay tam ikinci senesini doldurdu. Ausländerbehörde oturum uzatmayi reddetti ve ülkeden en kisa sürede cikmasini istiyorlar. 1 haftaya dönüyor Türkiye'ye. Tabi senin özel bir durumun var. Ameliyat olmussun eger bunlari belgeleyerek oturum uzatma talebinde bulunursan bir sikinti cikmayacagini düsünüyorum. Tabi bu benim sadece tahminim yasa ne der nasil bir yasal sürec isler bilgim yok.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

ahmetuzun

Mesaj gönderen ahmetuzun » Pzt Eki 08, 2018 4:32 pm

peki arkadaşlar 2 sorum daha var
1-24 ayda tamamlayamayınca türkiyeye geri döndük diyelim türkiyede tesdaf verdik tekrar vize başvurusu yapınca red mi veriyolar değerlendiriyorlar mı?
2-eğer red veriyorlarsa şuan 2 yıl dolmadan sağlık sorunlarını gösterip geri dönsem yine dediğim gibi tesdafı türkiyede alıp başvursam olur mu?
bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar acill cevaplarsa çok sevinirim ...

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Eki 11, 2018 7:40 pm

Saglik ve aile herseyden onemli.
Hakkinda hayirlisi olsun vizede olumsuz bir durumla karsilasirsan sagligini dusunuerekten herseyde bir hayir varmis demek en guzeli. Basarilar iyi sanslar.