Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

9 AYDA TESTDAF

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
cansınss

9 AYDA TESTDAF

Mesaj gönderen cansınss » Pzr Eyl 16, 2018 4:06 pm

Oncelikle merhaba sevgili üyeler, foruma yeni katildim bu sebeple baslıgı dogru yere actigimdan emin degilim.
Bir sorum var TestDaF'a girmiş veya hazırlanan üyelere, 9 aylık bir süreçte a1 seviyesinde yeni başlamış biri TestDaF'a nasıl hazır olabilir? Haftada 5 gün 6sar saatlik okul egitimi disinda neler yapmaliyiz? Bu konuyla ilgili düsüncelerinizi ve yorumlarinizi bekliyor saygilar sunuyorum :)

selen

Re: 9 AYDA TESTDAF

Mesaj gönderen selen » Pzr Eyl 16, 2018 5:22 pm

cansınss yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 4:06 pm Oncelikle merhaba sevgili üyeler, foruma yeni katildim bu sebeple baslıgı dogru yere actigimdan emin degilim.
Bir sorum var TestDaF'a girmiş veya hazırlanan üyelere, 9 aylık bir süreçte a1 seviyesinde yeni başlamış biri TestDaF'a nasıl hazır olabilir? Haftada 5 gün 6sar saatlik okul egitimi disinda neler yapmaliyiz? Bu konuyla ilgili düsüncelerinizi ve yorumlarinizi bekliyor saygilar sunuyorum :)
bunu yaparsan bir mucizeyi gerçekleştirmiş olursun :?

cansınss

Mesaj gönderen cansınss » Pzr Eyl 16, 2018 5:46 pm

selen yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 5:22 pm bunu yaparsan bir mucizeyi gerçekleştirmiş olursun :?
hahaha haklisin aslinda cok zor ancak baska bir mesguliyetim yok, bu sene sadece buna odakliyim. :D

omrll

Mesaj gönderen omrll » Pzt Eyl 17, 2018 1:13 am

cansınss yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 5:46 pm hahaha haklisin aslinda cok zor ancak baska bir mesguliyetim yok, bu sene sadece buna odakliyim. :D
yapılır ama hakikaten çok ciddi çalışman lazım yapanı gözlerim gördü bir çocuk vardı tunusluydu dil kursuna geliyordu 5 ay da a2 yada b1 den adam nerelere geldi ama gece gündüz ders çalışıyordu uyumuyordu saatlerce geceleyin 3 te uyuyordu dil kursunun yurdu vardı görüyorduk hep. çocugun sınav sonucu bilmiyorum ama testdaf hazırlık kursunda derste örnek çözüyorduk hazırlık sınavı yapıyorduk hep 4 te 5 yapıyordu.Öyle çalışman lazım yoksa zor bu sınava girersin iyi yaptım dersin bi bakmışsın U3 almışsın okadar acımasız bir sınav.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Pzt Eyl 17, 2018 2:16 am

Yeter de artar bile 9 ay . Bu tamamen kişisel çaba ya bağlı bir konu . Öyle denildiği gibi gece gündüzde çalışılmasından ziyade heves önemli , dinlediğin şarkı, izlediğin film , okuduğun kitap ( tabi ilk başlarda değil ama özellikle b1 sonrası) almanca etrafında gelişmeli. Birde önerim sınav içeriklerine dikkat edersen belirli temalar etrafında ilerliyor. Çevre - Doğa , sağlık , şehirleşme vb. Bu temalara hakim olursan kelime haznesinden etraflıca faydalanırsın bunun getirisiyle konular hakkında önceden bilgi sahibi olmuş olursun. Kolay gelsin iyi çalışmalar.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Eyl 18, 2018 1:53 am

2015 kasim ortalarinda neredeyse sifir almanca ileAlmanya'ya geldim. 2016 Agustos basinda sinavi gectim sikintisiz sekilde okuluma basladim. Yani yapilmayacak bir sey degil. Tamamen sana bagli.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Tamer35

Mesaj gönderen Tamer35 » Sal Eyl 18, 2018 4:01 am

Soru bence biraz hava da kalmış.Şuan bende temel seviyede bir Almanca ile Bochum Ruhr Üniversitesine dil okuluna gidicem.Malum kurun durumu ortada bu nedenle kısa sürede dil işini halletmem gerekiyor.Bu nedenle yapabilirmiyimden ziyade ? A2-1 seviyesinde ki biri için ne gibi video kanalları,siteler,çalışma kaynakları önerirsiniz.İnternette zebilyon tane site,kaynak var.İnsanın kafası karışıyor.Bide sizce Almanya'dan gitmeden önce Türkçe-Almanca gramer kitapları almak mantıklı mı ? Bunun dışında Tandem gruplarını önerir misiniz ? Aranızda bu başarısını geçirdiği süreçleri, izlediği yolu kullandığı kaynakları ve metodları yazabilecek biri var mı ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

cansınss

Mesaj gönderen cansınss » Sal Eyl 18, 2018 8:46 pm

cevap veren herkese tesekkur ediyorum oncelikle. halihazırda türk-alman universitesinde okuyorum ve calismalara basladik. hatta bugun gecen yıl sınavı gecmis olan biriyle tanistim, freiburg universitesinde informatik bolumune kabul almis. seneye bu zamanlar buraya 5 aldım yazmayi umuyorum :)

depeche

Mesaj gönderen depeche » Pzr Eyl 23, 2018 4:12 pm

Tamer35 yazdı: Sal Eyl 18, 2018 4:01 am Soru bence biraz hava da kalmış.Şuan bende temel seviyede bir Almanca ile Bochum Ruhr Üniversitesine dil okuluna gidicem.Malum kurun durumu ortada bu nedenle kısa sürede dil işini halletmem gerekiyor.Bu nedenle yapabilirmiyimden ziyade ? A2-1 seviyesinde ki biri için ne gibi video kanalları,siteler,çalışma kaynakları önerirsiniz.İnternette zebilyon tane site,kaynak var.İnsanın kafası karışıyor.Bide sizce Almanya'dan gitmeden önce Türkçe-Almanca gramer kitapları almak mantıklı mı ? Bunun dışında Tandem gruplarını önerir misiniz ? Aranızda bu başarısını geçirdiği süreçleri, izlediği yolu kullandığı kaynakları ve metodları yazabilecek biri var mı ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
viewtopic.php?f=7&t=11714 şu bağlantıda ayrıntılı şekilde değinilmiş