Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fulda mündliche Prüfung

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
mmmurooo

Fulda mündliche Prüfung

Mesaj gönderen mmmurooo » Pzt Eyl 10, 2018 1:17 pm

Merhaba arkadaslar,
Daha once Fulda da Dsh sinavini yazan oldu mu ? Bana yardimci olur musunuz ? Konusma sinavinda neye dikkat etmem gerek? Hangi konulardan genellikle soru geliyor ? Yardimlarinizi bekliyorum tesekkur ederim ...

Nur19

Re: Fulda mündliche Prüfung

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eyl 11, 2018 12:49 am

Grafik cikiyo grafige calis kaliplari ezberle. Yazili kisimdski texr produktionun aynisi. Kendi kendine konus en iyisi ezberlemek herseyi

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Eyl 11, 2018 2:26 am

Yani Nur19 arkadasin dedigi çok doğru. Bide onun dışında mesela her zaman kullanacağın basit kelimelerin daha üst seviyedeki eş anlamlilarini öğren onları kullan. Mesela bir şey iyise ya da olumluysa "gut" ile tarif etmek yerine "bedeutsam" veya "relevant" vs gibi kelimeleri ya da ne bilem "schlecht" yerine "problematisch" veya "dramatisch" tarzı kelimeleri kullanabilirsin. Bunun gibi her konusmada ihtiyacin olabilecek 15-20 kelimenin daha üst düzey es anlamlilarini bul. Fulda özellinde bilmiyorum ama genel olarak DSH da kelime dağarcığı önemli ve artı puan kazandırıyor. Ama zaten yazılı sınavı geçmişsen orda da bunlara dikkat etmissindir. Zaten genel kalıplar var onları öğreniyorsun. Her sınavda mutlaka kendi düşünceni açıklamanı ve/veya bir durumu başka bir durumla karsilastirmani ya da o durumu kendi ülkendeki durumla karşılaştırmani isterler muhtemelen. Onla ilgili kalıp cümleleri (Almanca "Redemittel" diye geçer) öğren.

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Eyl 11, 2018 1:01 pm

cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin