Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Yeterliliğimi Nasıl Belgelendirmeliyim ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
hhur14

Almanca Yeterliliğimi Nasıl Belgelendirmeliyim ?

Mesaj gönderen hhur14 » Pzr Eki 22, 2017 2:22 am

Merhaba !

<< Ben hiçbir almanca kursuna gitmedim.

<<Lisede gördüğüm almanca bilgisini test etmek için internetteki testleri yaptım.

<< Goethe-Institute de çok detaylı okuma ve dinleme alanlarının da olduğu bir test yaptım burda B1 seviyesi olduğum yazıyordu,
sonucun doğruluğu tartışılır tabiki.

<<42 kredi ders alıyorum, bir yandan TOEFL sınavına hazırlanıyorum. Yaz dönemine kadar herhangi bir dil kursuna gitmem mümkün değil.

C1 düzeyine gelmem ve bu düzeyi belgelendirmem gerekiyor. Mümkün olduğu taktide Dil Kursuna Almanyada gitmek isterim.

Aklımda 4 adet soru işareti var. Eğer siz bu soruların cevaplarını biliyorsanız; şayet benimle ve forum ahalisi ile paylaşmak isterseniz kendim ve
diğer arkadaşlar adına ben şimdiden Teşekkürlerimi sunuyorum.

SORULAR

1- Önkoşul olarak sertifikaya ihtiyacım var mı ?
2- Eğer önkoşul olarak a1 a2 b1 b2 gibi bir sertifikaya ihtiyacım varsa bu sertifikayı hangi kurumlardan hangi sınavlara girerek temin ettiğim taktirde geçerlidir.
3- Alacağım sertifikaların sadece Almanyada Üniversiteye Giriş için değil başka almanca eğitim veren ülkelerde üniversitelere de başvuruda kullanacağımı belirtiyorum. TestDAF gibi bir çok sınav var, çok kafam karıştı Hangi sınav benim amacıma en uygundur ?
4- Bazı sınavların sadece Almanyada yükseköğretimde geçerli olması gibi bir durum sözkonusu mudur ?

PS: Lütfen reklam yapmayın. Neyin reklam olduğunu neyin olmadığını anlamayacağımı düşünürcesine aklımla alay etmek gibi komik bir nezaketsizlikte bulunarak vaktimi harcamayın. Bu konuda sorduğum sorular bir çok idealist insanın aklında olan ve forum çöplüklerinde net cevaplarının bulunmadığı tutarsız cevaplarla yanıtlanmış sorulardır. Belli bir vizyonu ve misyonu olan insanlarla alay edercesine yapılan gerçekdışı reklamlardan doğabilecek hiç bir kazancı etik bulmamakla beraber böyle etik dışı eylemlere dahil olan insanların bunun bilincinde olarak bunu yapmasını Türk Dil Kurumu sözlüğüne dayanarak *Karaktersizlik olarak nitelendiriyorum.

Sevgiler
h.hur

Kullanıcı avatarı
overlord35

Re: Almanca Yeterliliğimi Nasıl Belgelendirmeliyim ?

Mesaj gönderen overlord35 » Pzr Eki 22, 2017 9:20 am

Goethe sertifikası işinizi görür,almancanızı belgeleyebileceğiniz en prestijli kurumdur.

Uraz

Re: Almanca Yeterliliğimi Nasıl Belgelendirmeliyim ?

Mesaj gönderen Uraz » Pzr Eki 22, 2017 9:59 am

Goethe B1 olabilir ve TestDaf’a da girip eğer B1 civarındaysa seviyen TDN 3 almaya çalışabilirsin ama bu tarz sınavlar özellikle testdaf bilgiyle beraber taktik sınavlarıdır. Yani biraz zaman gerekir öncesinde çalışman için.