Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evde A2 Seviyesine Gelmek

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
atakanata

Re: Evde A2 Seviyesine Gelmek

Mesaj gönderen atakanata » Cum Kas 10, 2017 12:54 am

John Steinbeck yazdı: Pzr Eki 15, 2017 7:17 pm Bu attiginiz siteye uye oldum da derslere tikladim ama mesela direkt konusmaya giriyor oysa ki bende 0 almanca var :D schrit kitabini onerirmisiniz ? Bana kitap lazim ya boyle mesela en bastan konulari teker teker anlatip etkinlikleri olacak.
Schritte nin kitaplarını alabilirsin gayet güzel sınavda çıkan etkinlikler var . Öneririm biz kursta da ondan işlemiştik dersi

dreas

Mesaj gönderen dreas » Cum Kas 10, 2017 10:45 am

Dostum Grammer olarak belki o sürede gelebilirsin ama emin ol konuşma konusunda o seviyeye gelmen sadece kitaptan çalışarak zor. Çünkü kursa giderken bile insan her gün dersi varken yine konusamayabiliyor. O yüzden en azından uygun yollu aylık 300 tl ye kurslar var senin için hem konusma olarak kulak aşinalığı olur hem pratik yapma fırsatın olur. Eğer ingilizcen iyi seviyedeyse biraz daha hızlı öğrenebileceğini düşünüyorum benzerlikten dolayı daha hızlı kavrama fırsatın olur. Sana önerebileceğim tüm kitaplar Almanca olur zaten önüne bilgisayarı al sözlük kullanarak yeni öğrendiğin kelimeleri not edecek bir kelime defteri oluştur.Mutlaka cebinde gezdir ve sürekli Almanca’dan Türkçe’ye değil bir süre sonra Türkçesini düşünüp Almancasını bulmaya çalış ezberden bir süre sonra görüceksin kelimeler hafızanda kalıcı yer edinecek.

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Cmt Kas 11, 2017 11:06 pm

güll yazdı: Pzr Eki 15, 2017 4:24 pm hayır ben kursa gitmeden önceki yaptıklarımı anlattım kursta bana fazladan kelime listeleri verdiler ve yazmamı istedikleri mektup vs. seyleri kontrol ettiler bide sınıf olunca rekabet ortamı iyi oldu ama 2 ayda hiçbir kurs sana a2 yi bitirmeyi garantilemez kitabı da hatırlamıyorum bikac sene once almıstım sana tavsiyem kursa gideceksende gitmeyeceksende dediğim gibi calısman cunku kitaptan farklı sekilde ogretmiyorlar dilbilgisini onceden sıkı calısmazsan 1 kur ıçın 2 ay kursa gidersin sıkıstırılmıs ozel egitimle 1 ay 1 kur kurda (a1.1 a1.2) - a2.1 a2.2 diye gidiyor c2 ye kadar 12 kur oluyor ki bu cok yavas bu anlattıklarımın hepsini ben kursa baslaman yaptım kurs o yüzden kısa sürdü
Merhaba bir kaç sorum olacaktı siz almancayı ne kadar sürede çözdünüz ?
Almanyada hangi kurdan başladınız yoksa sıfırdanmı başladınız?
Evde kendinizi nasıl geliştirdiniz ben beceremiyorum?
Almanyaya gidince konuşmada zorluk çektinizmi anlama anlamında?

güll

Mesaj gönderen güll » Pzr Kas 12, 2017 12:39 am

merhaba oncelikle ben kursa tr de gittim anlattıgım seyleride kursa gitmeden yaptım ve kurstaykende devam ettim yaklasık 40 45 gun kurs oncesi grammer calıstım videolar izledim almanca altyazılı almanca konusulan videoları falan izledim bide ben olabildigince turkceyi az kullandım az konustum az yazıstım cok almnca duydum sonra seviye tesbittede a2.1 geldim ama eksiklerim vardır diye basta basladım ki iyide oldu her sevidede en az 500 kelime verdiler ha bide kursum haftada 2 gundu ve sadece aylık 40 saatti cokda iyi bir kurs degildi yani neyse kurs bitti ben 25 gunlugune drestene gitme fırsatım oldu ve cidden hiç zorluk cekmedim eksiklerim oldu tabi ama konusmalarına kulagım alısmıstı altyazılı videolarla sivelerinide kapmaya baslamısım kursa kaydol yaşa deseler cok zorlanmazdım (simdi yapamam 2 yılı gecti cunku :D )ve almanyada bi kursun deneme sınavına girdim b1.1 cıktım ki bu almanyadaki kurs suresini cok kısaltır... siz bilirsiniz ama deneyin bi bunu almanyada kurs görmek kadar iyi olmaz ama trde gördüğünüzdende max. verim alırsınız bu arada trdeki kursu c1.2 yle bitirdim