Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evde A2 Seviyesine Gelmek

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
John Steinbeck

Evde A2 Seviyesine Gelmek

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Eki 14, 2017 10:58 pm

Merhaba iyi günler, sizce kurs yardımı olmadan Goetheden iyi bir puanla A2 belgesi alınacak seviyeye gelinilebilir mi ? Açıkçası şuanda sıfır almancam var ve en baştan başlamam gerekiyor. 2 Ay gibi bir sürede gelme şansım var mı ? Günde 3.5 - 4 saatlik bir çalışma ile. Bazı kitaplara bakıyorum ama şimdi etkinliğide grammeride almanca yazmış oysa ki hiç anlamıyorum ki, bunu nasıl aşacağız ? Yardım edebilir misiniz ? Mesela hangi kaynağı alayım, nasıl çalışayım vs. teşekkürler.

yilmazsln

Re: Evde A2 Seviyesine Gelmek

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Eki 15, 2017 1:03 am

Evet dediğin gibi grammer kitapları da almanca oluyo. benim şuan a2 sertifikam var ama sen illa kendim yapacağım diyosan internette grammer anlatan siteler var ayrıca etrafında daha önce almanca öğrenmiş birileri varsa da onların çalışma kağıtlarını alabilirsin. çok faydalı oluyo onlar. Veya tanıdığın almanca öğretmeni varsa onun kaynaklarından faydalanmanı tavsiye ederim ben öyle yapmıştım.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 1:08 am

yilmazsln yazdı: Pzr Eki 15, 2017 1:03 am Evet dediğin gibi grammer kitapları da almanca oluyo. benim şuan a2 sertifikam var ama sen illa kendim yapacağım diyosan internette grammer anlatan siteler var ayrıca etrafında daha önce almanca öğrenmiş birileri varsa da onların çalışma kağıtlarını alabilirsin. çok faydalı oluyo onlar. Veya tanıdığın almanca öğretmeni varsa onun kaynaklarından faydalanmanı tavsiye ederim ben öyle yapmıştım.
Valla saydıklarınızın hiçbiri yok, açıkçası grammeri internetten bakarak, izleyerek öğrenebilirim ama mesela a1 için hangi grammerler var nereden başlamak lazım vs. bunları bilmiyorum.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Eki 15, 2017 1:41 am

almancam diye bir site vardı ben ordan bakmıştım. eğer ingilizcen iyiyse youtube'da learn deutsch with ania isimli bi kanal var ama biraz öğrendikten sonra bu videoları izleyebilirsiniz ilk aşamada biraz karmaşık olabilir.

güll

Mesaj gönderen güll » Pzr Eki 15, 2017 2:18 pm

https://deutsch.info/tr burdaki site iyi bununla basla hem turkce hem baslangıcta iyi ama once videolu almanca dersleri diye google dan arat hepsini izle not al kelimeleri ayrı bir deftere not al almanca grammerlede kelimelerdede cok zor -tek ayakkabı ayrı isim cift ayakkabi ayrı- isim mesela bide almanca konu anlatim kitabı al bide mutlaka sözlük videolar bitince onunla calıs a1 a2 de nerdeyse butun gramerler biter kursta b1 de aktif konusmaya baslamanı beklerler hız kazanmak içinse almanca konusan ve almanca alt yazılı videolar izlemelisin cizgi film cok guzel olur baslangıcta bunlar benim gunluk 4 5 saatimi alırdı ama kursa baslamadan 40 gun once falan basladım kursta a2 ye gelmem 1 ayımı aldı 1 aydada a2 yi bitirdim kullandıgım sayfanın linklerini asagıya koydum ama begenmezsen sende arayıp bulabilirsin mumkunse kursa git cunku a1 de 1250 a2 1250 b1 de 2100 kelime verıyorlardı hepsinide ezberlememiz gerekiyordu yok gidemem dersen almanca calısırken olabildigince az turkce konus turkce duy bol almanca kitap oku bunları yapmazsan zor yaparsın inan bana bide goethe den ıstıyorsun cidden cok calısman gerekiyor bu calısma programını yapamam dersen hiç baslama b1 de rahat 6 saat ezber yaptım ben yok yaparım dersen sorularını yaz burdan
http://ekolhocadersleri.blogspot.com.tr ... -izle.html
https://www.youtube.com/watch?v=IBeYiSV ... B288E5DB61
https://www.youtube.com/channel/UCqcBu0 ... fKR--97cng

Mehmet6392

Mesaj gönderen Mehmet6392 » Pzr Eki 15, 2017 2:47 pm

Youtube de A2 seviyesine kadar anlatan videolar çok "Betül Şahin" aratin youtube de başlangıç icin guzel anlatıyor

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 3:24 pm

Mehmet6392 yazdı: Pzr Eki 15, 2017 2:47 pm Youtube de A2 seviyesine kadar anlatan videolar çok "Betül Şahin" aratin youtube de başlangıç icin guzel anlatıyor
Hocam bir oyuncu çıkıyor, kanalı bulamadım ben.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 3:47 pm

güll yazdı: Pzr Eki 15, 2017 2:18 pm https://deutsch.info/tr burdaki site iyi bununla basla hem turkce hem baslangıcta iyi ama once videolu almanca dersleri diye google dan arat hepsini izle not al kelimeleri ayrı bir deftere not al almanca grammerlede kelimelerdede cok zor -tek ayakkabı ayrı isim cift ayakkabi ayrı- isim mesela bide almanca konu anlatim kitabı al bide mutlaka sözlük videolar bitince onunla calıs a1 a2 de nerdeyse butun gramerler biter kursta b1 de aktif konusmaya baslamanı beklerler hız kazanmak içinse almanca konusan ve almanca alt yazılı videolar izlemelisin cizgi film cok guzel olur baslangıcta bunlar benim gunluk 4 5 saatimi alırdı ama kursa baslamadan 40 gun once falan basladım kursta a2 ye gelmem 1 ayımı aldı 1 aydada a2 yi bitirdim kullandıgım sayfanın linklerini asagıya koydum ama begenmezsen sende arayıp bulabilirsin mumkunse kursa git cunku a1 de 1250 a2 1250 b1 de 2100 kelime verıyorlardı hepsinide ezberlememiz gerekiyordu yok gidemem dersen almanca calısırken olabildigince az turkce konus turkce duy bol almanca kitap oku bunları yapmazsan zor yaparsın inan bana bide goethe den ıstıyorsun cidden cok calısman gerekiyor bu calısma programını yapamam dersen hiç baslama b1 de rahat 6 saat ezber yaptım ben yok yaparım dersen sorularını yaz burdan
http://ekolhocadersleri.blogspot.com.tr ... -izle.html
https://www.youtube.com/watch?v=IBeYiSV ... B288E5DB61
https://www.youtube.com/channel/UCqcBu0 ... fKR--97cng
Çalışma Kitabı olarak ne önerirsiniz ? Siz şimdi kurs ile 1 ayda mı A2 seviyesine geldiniz sıfırdan ? Kusura bakmayın, yazınızda detayları anlayamadım.

güll

Mesaj gönderen güll » Pzr Eki 15, 2017 4:24 pm

hayır ben kursa gitmeden önceki yaptıklarımı anlattım kursta bana fazladan kelime listeleri verdiler ve yazmamı istedikleri mektup vs. seyleri kontrol ettiler bide sınıf olunca rekabet ortamı iyi oldu ama 2 ayda hiçbir kurs sana a2 yi bitirmeyi garantilemez kitabı da hatırlamıyorum bikac sene once almıstım sana tavsiyem kursa gideceksende gitmeyeceksende dediğim gibi calısman cunku kitaptan farklı sekilde ogretmiyorlar dilbilgisini onceden sıkı calısmazsan 1 kur ıçın 2 ay kursa gidersin sıkıstırılmıs ozel egitimle 1 ay 1 kur kurda (a1.1 a1.2) - a2.1 a2.2 diye gidiyor c2 ye kadar 12 kur oluyor ki bu cok yavas bu anlattıklarımın hepsini ben kursa baslaman yaptım kurs o yüzden kısa sürdü

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 6:03 pm

güll yazdı: Pzr Eki 15, 2017 4:24 pm hayır ben kursa gitmeden önceki yaptıklarımı anlattım kursta bana fazladan kelime listeleri verdiler ve yazmamı istedikleri mektup vs. seyleri kontrol ettiler bide sınıf olunca rekabet ortamı iyi oldu ama 2 ayda hiçbir kurs sana a2 yi bitirmeyi garantilemez kitabı da hatırlamıyorum bikac sene once almıstım sana tavsiyem kursa gideceksende gitmeyeceksende dediğim gibi calısman cunku kitaptan farklı sekilde ogretmiyorlar dilbilgisini onceden sıkı calısmazsan 1 kur ıçın 2 ay kursa gidersin sıkıstırılmıs ozel egitimle 1 ay 1 kur kurda (a1.1 a1.2) - a2.1 a2.2 diye gidiyor c2 ye kadar 12 kur oluyor ki bu cok yavas bu anlattıklarımın hepsini ben kursa baslaman yaptım kurs o yüzden kısa sürdü
Tamamdir hocam, o zaman kursa gitmeyey ya. Benim amacim 2-3 ayda A2 belgesi alacak seviyeye gelmek. Zaten bu sene bostayim seneyede almanyada dil kursuna baslayip ardindan universiteye gitmek istiyorum.

güll

Mesaj gönderen güll » Pzr Eki 15, 2017 6:57 pm

Hocan degilim ya :D ama sorun olursa direk bu mesaji yanitla bildirimi görünce yazarim :D

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 7:17 pm

güll yazdı: Pzr Eki 15, 2017 6:57 pm Hocan degilim ya :D ama sorun olursa direk bu mesaji yanitla bildirimi görünce yazarim :D
Bu attiginiz siteye uye oldum da derslere tikladim ama mesela direkt konusmaya giriyor oysa ki bende 0 almanca var :D schrit kitabini onerirmisiniz ? Bana kitap lazim ya boyle mesela en bastan konulari teker teker anlatip etkinlikleri olacak.

maligk

Mesaj gönderen maligk » Pzr Eki 15, 2017 7:53 pm

Merhaba,
'German demystified' diye bir kitap var onu önerebilirim. Ingilizce Almanca karsilastirmali olarak anlatiyor. Pdf halinde bulabilirsin internetten. Kitap olarak sanirim Türkiye'de yok

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzr Eki 15, 2017 10:38 pm

John Steinbeck yazdı: Pzr Eki 15, 2017 7:17 pm Bu attiginiz siteye uye oldum da derslere tikladim ama mesela direkt konusmaya giriyor oysa ki bende 0 almanca var :D schrit kitabini onerirmisiniz ? Bana kitap lazim ya boyle mesela en bastan konulari teker teker anlatip etkinlikleri olacak.
Hocam almanca fono pdf var internette şu ana kadar karşıma çikan en iyisi indirebilirsin

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 10:45 pm

Makineci yazdı: Pzr Eki 15, 2017 10:38 pm Hocam almanca fono pdf var internette şu ana kadar karşıma çikan en iyisi indirebilirsin
Hocam ben alirsam direkt kitap almak istiyorum. Mesela bunlarin ilk kac serisi a1 icin ? Birsuru serileri var. Birde tum konulari bastan sona ingilizcemi anlatiyor ? Almancaysa nasil anlayacagim ki

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 11:10 pm

Makineci yazdı: Pzr Eki 15, 2017 10:38 pm Hocam almanca fono pdf var internette şu ana kadar karşıma çikan en iyisi indirebilirsin
Mesela şundan kaçtanesini bitirdikten sonra a1i bitirdim diyebilirim ?
http://www.kitapsarayi.com/Kendi-Kendin ... 6UQAvD_BwE

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzt Eki 16, 2017 7:06 am

John Steinbeck yazdı: Pzr Eki 15, 2017 11:10 pm Mesela şundan kaçtanesini bitirdikten sonra a1i bitirdim diyebilirim ?
http://www.kitapsarayi.com/Kendi-Kendin ... 6UQAvD_BwE
Direk pdf var http://uploaded.net/file/w26ahu1o/Alman ... nanimHaber buyur

Mehmet6392

Mesaj gönderen Mehmet6392 » Pzt Eki 16, 2017 12:59 pm

John Steinbeck yazdı: Pzr Eki 15, 2017 3:24 pm Hocam bir oyuncu çıkıyor, kanalı bulamadım ben.
https://youtu.be/le0KSnCAnRE attığım linkte bakabilirsiniz cok faydali olacağını düşünüyorum..

güll

Mesaj gönderen güll » Pzt Eki 16, 2017 6:44 pm

Ya ben su kadar kitabi bitireyim de kendimi a1 bitirmis sayayim diye bisey yok is basvurularinda bile belge isterler sen mutlaka bir sinava girip kazandi belgesini almalisin hele almanya icinse kesinlikle c1 lazim ve kursa gitmeden alamazsin ama dedigim gibi onceden sıkı calisirsan 1 yil kurs gormek yerine 6 aya iner git bi kiyapciya 0 dan anlatan kitaplardan al mumkunse yaninda cd falan olanlardan al calis kendine guvenin geldiginde bi kursun seviye tespit sinavina gir elinde belgen olsun yoksa cok guzel almanca konussan bile belge olmadiginda kabul etmiyorlar

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Eki 16, 2017 7:10 pm

güll yazdı: Pzt Eki 16, 2017 6:44 pm Ya ben su kadar kitabi bitireyim de kendimi a1 bitirmis sayayim diye bisey yok is basvurularinda bile belge isterler sen mutlaka bir sinava girip kazandi belgesini almalisin hele almanya icinse kesinlikle c1 lazim ve kursa gitmeden alamazsin ama dedigim gibi onceden sıkı calisirsan 1 yil kurs gormek yerine 6 aya iner git bi kiyapciya 0 dan anlatan kitaplardan al mumkunse yaninda cd falan olanlardan al calis kendine guvenin geldiginde bi kursun seviye tespit sinavina gir elinde belgen olsun yoksa cok guzel almanca konussan bile belge olmadiginda kabul etmiyorlar
Benim yazdiklarimi iyi okuyun, zaten anlayacaksiniz planimi. Ben belge alacagim fakat belli biryere gelince kendime tamam a1 im herhalde doyebilirim ona gore para verip sertfika sinavina girecegim. Zaten buradan a2 belgesi alacagim. sartli kabul ile gidip almanyada okulun kursunda bir yil tesdad verecek duzeye gelecegim ardindanda universite iste.