Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada veya Türkiyede testdaf hazırlanmak

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
selen

Almanyada veya Türkiyede testdaf hazırlanmak

Mesaj gönderen selen » Pzt Eki 09, 2017 1:47 am

Merhabalar

7 aydır almanyadayım,DSH sınavını geçtim ama TU Braunschweig den ret aldım (dsh daha kolay olduğu için testdaf a çok hazırlanmadım, TU Braunschweig a başlarım die düşünmüştüm). Stuttgart Uni den kabulüm var ama o da Testdaf istiyor. Bi tane Testdaf kursuna katıldım ve lesen 5, hören 4,schrift 3,münd 3 aldım. Kasımdaki sınav için yeniden kursa gideceğim. Kasımdaki sınavdan sonra Şubatta var testdaf bi daha, yani 3 ay var. Bu yüzden Türkiyeye dönmeyi düşünüyorum,eğer kasımda da geçemezsem Türkiye de testdaf sınavına gireceğim.YA DA tekrar Almanyada bunun için kursa gideceğim ama 2 ay boyunca birşey yapmamış olacağım(testdaf kursu 1 ay).

Sorum : Türkiyeye dönmek mantıklı mı ,yani yine Almanyada testdaf hazırlanmanın büyük avantajı olacak mı? Almanya da sürekli testdaf kursuna gitmek elbette pratiklik açısından iyi ama çalışma yöntemini öğrendikten sonra çok bi katkısı olacak mı?
Yorumlarınız benim için çok önemli =) Teşekkürler şimdiden..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyada veya Türkiyede testdaf hazırlanmak

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 10, 2017 12:20 am

Nasil calisacagina bagli, dsh gectiysen eger kursa gitmene de gerek yok kendin evde de calisabilirsin normalde.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

demetp

Mesaj gönderen demetp » Sal Eki 10, 2017 9:05 pm

Merhabalar ben de su an almanya'dayım türkiye'den yenı geldım ve testdaf'a hazırlanıyorum. Yani aslında normal kurs görüyorum ama şansımı denemek istiyorum. Lakin testdafa kayıt yapmak istedim ama bütün almanya geneli dolu görünüyor sınav merkezleri. Bu konunun cahiliyim kusura bakmayın. Almanya icinde kayıt yapamayacak mıyım demek oluyor bu? Başka alternatif var mı kayıt olmak icin.? Bir de dsh sınav tarihlerini nereden bulabilirim üniversitelerin sitesine bakıyorum lakin sadece kurs hakkında bilgi var sınav hakkında herhangi bir şey göremedim. Teşekkürler cevap için.

selen

Mesaj gönderen selen » Sal Eki 10, 2017 11:13 pm

Physiker yazdı: Sal Eki 10, 2017 12:20 am Nasil calisacagina bagli, dsh gectiysen eger kursa gitmene de gerek yok kendin evde de calisabilirsin normalde.
çok Teşekkürler inşallah geçerim :)

selen

Mesaj gönderen selen » Çrş Eki 11, 2017 12:56 am

demetp yazdı: Sal Eki 10, 2017 9:05 pm Merhabalar ben de su an almanya'dayım türkiye'den yenı geldım ve testdaf'a hazırlanıyorum. Yani aslında normal kurs görüyorum ama şansımı denemek istiyorum. Lakin testdafa kayıt yapmak istedim ama bütün almanya geneli dolu görünüyor sınav merkezleri. Bu konunun cahiliyim kusura bakmayın. Almanya icinde kayıt yapamayacak mıyım demek oluyor bu? Başka alternatif var mı kayıt olmak icin.? Bir de dsh sınav tarihlerini nereden bulabilirim üniversitelerin sitesine bakıyorum lakin sadece kurs hakkında bilgi var sınav hakkında herhangi bir şey göremedim. Teşekkürler cevap için.
Hamburg did deutsch institut da hala boş yer var ama vorbereitungskurs a katılmanı şart koşuyor. Bazı Uni DSH için de b2 zertifikat istiyo,ama en mantıklısı mail atıp sorman lazım.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Çrş Eki 11, 2017 6:11 pm

selen yazdı: Pzt Eki 09, 2017 1:47 am Merhabalar

7 aydır almanyadayım,DSH sınavını geçtim ama TU Braunschweig den ret aldım (dsh daha kolay olduğu için testdaf a çok hazırlanmadım, TU Braunschweig a başlarım die düşünmüştüm). Stuttgart Uni den kabulüm var ama o da Testdaf istiyor. Bi tane Testdaf kursuna katıldım ve lesen 5, hören 4,schrift 3,münd 3 aldım. Kasımdaki sınav için yeniden kursa gideceğim. Kasımdaki sınavdan sonra Şubatta var testdaf bi daha, yani 3 ay var. Bu yüzden Türkiyeye dönmeyi düşünüyorum,eğer kasımda da geçemezsem Türkiye de testdaf sınavına gireceğim.YA DA tekrar Almanyada bunun için kursa gideceğim ama 2 ay boyunca birşey yapmamış olacağım(testdaf kursu 1 ay).

Sorum : Türkiyeye dönmek mantıklı mı ,yani yine Almanyada testdaf hazırlanmanın büyük avantajı olacak mı? Almanya da sürekli testdaf kursuna gitmek elbette pratiklik açısından iyi ama çalışma yöntemini öğrendikten sonra çok bi katkısı olacak mı?
Yorumlarınız benim için çok önemli =) Teşekkürler şimdiden..
Merhaba,
Almanca için nerden eğitim almıştınız?

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Eki 13, 2017 12:53 am

Uraz yazdı: Çrş Eki 11, 2017 6:11 pm Merhaba,
Almanca için nerden eğitim almıştınız?
Türkiyede b1 e kadar Goethe,sonra Berlinde Deutsch akademie (hocasına bağlı ama genel olarak iyiydi),sonra TU braunschweig Sprachzentrum (normaldi).