Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaport 90 gün aşımı

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
zgdbll

Yeşil Pasaport 90 gün aşımı

Mesaj gönderen zgdbll » Prş Eki 05, 2017 2:16 pm

Merhaba, yeşil pasaportumla 90 gün Schengen bölgesinde kalma hakkımı kullanarak Almanca kursuna gitmek istiyorum. Fakat Christmas ve yeni yıl tatilleri dolayısıyla 12 haftalık kursu 90 gün içinde tamamlayamıyorum. 96-97 gün kadar kalmam gerekiyor. İnternette bulabildiğim kadarıyla Fiktionsbescheinigung (vorläufiger Aufenthalt) belgesi ile 90 günden uzun kalındığında sorun yaşamadan ülkeden çıkış yapmak mümkünmüş. Daha önce bu belgeyi alan var mı? Ona göre kursa 11 ya da 12 haftalık kayıt yaptıracağım da. Şimdiden teşekkürler.

fredcakmaktas

Re: Yeşil Pasaport 90 gün aşımı

Mesaj gönderen fredcakmaktas » Prş Eki 05, 2017 2:32 pm

Merhabalar,
Bahsettiğiniz Fiktionsbescheinigung belgesi konusunda bilgim yok ancak tavsiyem bir sonraki başlangıc tarihine kaydınızı kaydırmanız.Dil okullarının genelde her ay başlangıcı oluyor diye biliyorum. Zaten Christmas'dan dolayı ortalama bir 15 gün kadar dil kursu tatil olacaktır ve bu da sizin için ekstra 15 günlük konaklama ve yasam maliyeti demektir. Onun yerine bir sonraki aya kaydınızı aldırmanız daha doğru olur diye düşünüyorum.

İyi günler,

Galileo

Mesaj gönderen Galileo » Prş Eki 05, 2017 10:37 pm

Ufak bir tavsiye: Uçaktan indikten sonra pasaport kontrolünden geçerken neden geldin diye sorarsa eğer polis, turistik olduğunu söyle. Çünkü bildiğim kadarıyla yeşil pasaport turistik ve ziyaret amaçlı vizesizlik hakkı sağlıyor. Eğer dil kursu dersen pasaport polisine seni ülkeye alamaması için bi sebep vermiş olursun ve gıcık biri ise bunu kullanır. Ha şunu da söyleyim oradan geçtikten sonra kimsenin umrunda olmaz vizen olup olmadığı ama bence senin kültür tipli schengen vizesine başvurup onunla gelip onu burada uzattırman gerekiyor.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eki 05, 2017 11:57 pm

zgdbll yazdı: Prş Eki 05, 2017 2:16 pm Merhaba, yeşil pasaportumla 90 gün Schengen bölgesinde kalma hakkımı kullanarak Almanca kursuna gitmek istiyorum. Fakat Christmas ve yeni yıl tatilleri dolayısıyla 12 haftalık kursu 90 gün içinde tamamlayamıyorum. 96-97 gün kadar kalmam gerekiyor. İnternette bulabildiğim kadarıyla Fiktionsbescheinigung (vorläufiger Aufenthalt) belgesi ile 90 günden uzun kalındığında sorun yaşamadan ülkeden çıkış yapmak mümkünmüş. Daha önce bu belgeyi alan var mı? Ona göre kursa 11 ya da 12 haftalık kayıt yaptıracağım da. Şimdiden teşekkürler.
schengen vizesi Almanya da uzatılmıyor. Yeşil pasaportla da 90 günden fazla kalmanı önermem. 6-7 gün eksik git kursa daha iyi bence. O bahsettiğin belgeyide yeşil pasaportla girenlere vermiyorlar bildiğim kadarıyla. iyice araştır. Sitede alanlar var ama oturumu olup uzatmada sorun yaşayanlardı hep.

zgdbll

Mesaj gönderen zgdbll » Cmt Eki 07, 2017 1:15 am

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Auslanderbehörde'ye sordurdum 7 günü geçmezse sorun olmazmış. Teşekkür ederim. Belge alamamam durumunda kursun son haftasına katılmayacağım.