Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

A2 VE B1’İ BİTİRME SÜRESİ

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Moonrise

A2 VE B1’İ BİTİRME SÜRESİ

Mesaj gönderen Moonrise » Cmt Eyl 30, 2017 4:10 pm

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum ve aklıma takılan bir durum var, burada a1 seviyesini bitirip almanyada max 3 aylığına dil kursuna gideceğim (haftalık 28 saat veya 30 saat olacak kursum) bu süreçte a2 ve b1’i bitirmem mümkün müdür, hatt yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa şunu da sormak istiyorum haftalık 28-30 saatlik kurslarda a2-c1 kaç aya biter? Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim :cry:

omrll

Re: A2 VE B1’İ BİTİRME SÜRESİ

Mesaj gönderen omrll » Cmt Eyl 30, 2017 4:21 pm

Moonrise yazdı: Cmt Eyl 30, 2017 4:10 pm Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum ve aklıma takılan bir durum var, burada a1 seviyesini bitirip almanyada max 3 aylığına dil kursuna gideceğim (haftalık 28 saat veya 30 saat olacak kursum) bu süreçte a2 ve b1’i bitirmem mümkün müdür, hatt yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa şunu da sormak istiyorum haftalık 28-30 saatlik kurslarda a2-c1 kaç aya biter? Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim :cry:
b1.2 ye gelirsin hızlandırılmış programlarda a2 6 hafta b1 8 hafta sürüyor ama benim kursum haftada 24 saat seninki 30 saat olursa olabilir. a2-c1 8-9 ay sürüyor

Moonrise

Mesaj gönderen Moonrise » Cmt Eyl 30, 2017 4:25 pm

Çok teşekkürler tahminen 3 ay bile değil 10-11 hafta kalacağım b1’i bitirip dönmem gerekiyor ama emin olamıyorum bazı konularda okuduğum kadarıyla yetişmez felan denilmiş :/

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Cmt Eyl 30, 2017 4:31 pm

Herkesin dil ögrenme süreci farklidir. Kursu aldigin kuruma göre degisiklik gösterebilir. Ortalama her kur icin 8 hafta yani 200 saat idealdir. Ben Nisan 10 da A2 den başlamıştım Hamburg UNS'de 17 Eylülde C1 bitti. Olay tamamen senin dil öğrenme yeteneğin, gün içinde Almanca konuşma sıklığın ve çalışma disiplininle alakalı. Mesela ben bu süreçte bir yerde kasiyer olarak çalışmıştım. Dil öğrenmeme çok katkısı oldu. Bu tarz dış etkenler ve senin bireysel çalışmaların bir dili öğrenme hızını değiştiren şeyler.
Başarılar :ugeek:

Moonrise

Mesaj gönderen Moonrise » Cmt Eyl 30, 2017 4:51 pm

erennnsahin yazdı: Cmt Eyl 30, 2017 4:31 pm Herkesin dil ögrenme süreci farklidir. Kursu aldigin kuruma göre degisiklik gösterebilir. Ortalama her kur icin 8 hafta yani 200 saat idealdir. Ben Nisan 10 da A2 den başlamıştım Hamburg UNS'de 17 Eylülde C1 bitti. Olay tamamen senin dil öğrenme yeteneğin, gün içinde Almanca konuşma sıklığın ve çalışma disiplininle alakalı. Mesela ben bu süreçte bir yerde kasiyer olarak çalışmıştım. Dil öğrenmeme çok katkısı oldu. Bu tarz dış etkenler ve senin bireysel çalışmaların bir dili öğrenme hızını değiştiren şeyler.
Çook teşekkür ederim bu somut bir örnek olarak çok moral verdi bana çünkü c1 e gelmek 1 yılda bile çok zor diyenleri gördükçe umudumu kesmeye başlamıştım :roll:

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Mesaj gönderen Mcgill » Cmt Şub 09, 2019 1:56 am

erennnsahin yazdı: Cmt Eyl 30, 2017 4:31 pm Herkesin dil ögrenme süreci farklidir. Kursu aldigin kuruma göre degisiklik gösterebilir. Ortalama her kur icin 8 hafta yani 200 saat idealdir. Ben Nisan 10 da A2 den başlamıştım Hamburg UNS'de 17 Eylülde C1 bitti. Olay tamamen senin dil öğrenme yeteneğin, gün içinde Almanca konuşma sıklığın ve çalışma disiplininle alakalı. Mesela ben bu süreçte bir yerde kasiyer olarak çalışmıştım. Dil öğrenmeme çok katkısı oldu. Bu tarz dış etkenler ve senin bireysel çalışmaların bir dili öğrenme hızını değiştiren şeyler.
Hocam dil kursunda iken çalışma iznini şunu şöyledim/şöyle yaptım ve izin verdiler diyebileceğiniz herhangi bir tavsiyeniz var mı?
Dil kursunda iken günde bireysel kaç saat evde almanca çalışıyordunuz?
Lütfen müsait olunca okuyabilir misiniz,tecrübeleriniz ve yorumlarınız çok kıymetli benim için.
Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Mesaj gönderen Mcgill » Cmt Şub 09, 2019 1:57 am

Moonrise yazdı: Cmt Eyl 30, 2017 4:51 pm Çook teşekkür ederim bu somut bir örnek olarak çok moral verdi bana çünkü c1 e gelmek 1 yılda bile çok zor diyenleri gördükçe umudumu kesmeye başlamıştım :roll:
Hocam aradan çok zaman geçti şu an durumunuz nasıl,bölüme başladınız mı rahat hocaları anlayabiliyor musunuz?
Öğrenme aşamasında şurada çok zorluk çektim,fakat bunları yaparak aştım diyebileceğiniz anlar oldu mu nasıl aştınız?
Çok sevinirim cevaplamanıza.
Saygılarımla

daniellugo

Mesaj gönderen daniellugo » Cmt Nis 20, 2019 6:46 pm

Paylaşımlarınız kıymetli arkadaşlar yanıtlarsanız çok mutlu oluruz,selamlar
--
Viel Glück!