Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Düsseldorf

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Yolcu97

Goethe Düsseldorf

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Ağu 26, 2017 2:54 pm

8 ay Goethe Dusseldorf da dil egitimi aldim.A1 -C1 ...En basta A1 A2 seviyelerinde temel alinmasi icin iyi bi kurum..Ama sonrasi kesinlikle boş..Hersey kisiye kaliyor..Cok iyi bi hoca denk gelcekte oyle snaa ekstra bisey katacak...Goethe taktigi biliyor en iyi hocalari A1 A2 seviyelerine koyuyorlar...Dile yeni baslayanlar hocalarla birlikte iyi ogreniyolar ve sonra Goethe cok iyi bi dil okulu diye isim cikariyolar.Cunku bu kisiler 1 2 ayligina hem gexiyim hem dil ogreniyim diye gelen tayfa oluyor...Ama kesinlikle yanlis b1 den sonra iyi hoca gelmesi tesadüf olur..Kutuphanesi buyuk degil ama her kitabi bulabilirsiniz..Ogrencisi oldugunuzda kutuphanesinden kitap alip 1 hafta evde kullanabiliyorsunuz ama uzerine yazi yazmamak sarti ile....Goethe bilindigi gibi cok pahali ama verdigin paranin dedigim A1 A2 seviyelerinde karsiligini aliyorsun sonra pek bi artisi yok..Ben 8 ayda hizlandirilmis aldim ama keskede almasaymisim dedim..Biraz daha sindire sindirw gecmek daha iyi olurdu.. Cunku cok hizli ogreniyorsun ve cabuk unutuyorsun ,hergun yeni yeni seyler geliyor...Benim korkum baska bir kursa giderim memnun kalmam bosuna 1 ay filan bosa gider diye tum dil egitimimi goethede aldim..Goethe deki kurslar sinava yonelik(telc c1 hochschule,TestDAF,Dsh)degiller..Yani bu sinavlar icin kesinlikle bir sinav hazirlik kursu yapilmali...Goethede ogrendiklerinizle Goethe sinavlarini verebilirsiniz ama dedigim gibi Universite icin olan sinavlar agir oluyor..8 ay sonunda telc c1 hochschule denedim hazirlik kursu yapmadan ve sinav agir geldi acikcasi....Neyse goethenin kultur programlari filan oluyor guzel programlar ama katilabilirsen....Goethe pratige yonelik olan bi okul diyolar genelde ..Tamam benim icin de oyleydi ama bazi kisileri goruyodum b2 de konusamayanlar..Hatta bi ara kultur programlarini ayarlayan ekip geldi siniflarda oturdu dersleri takip etti ..Sebebi gozlemlemisler ve seviyesine gore kimse iyi konusamiyor diyeymis..Bu bile goethenin kendi icinde cok komik bir olay..Ogretmenler bunu gorup bisey demiyorsa ve kultur program ekibi gelip burda ogrencilerin acigini goruyor ..Ve bana cok komk gelmisti..Goethe katilimci kalitesi olarak iyi bir yer ...Bu cumle ile demek istedigim genelde sinifta doktorlar muhendisler mimarlar arasira benim gibi ogrenci adaylari..Yani siniftkiler boyle derslerde cok istekli ve saygililar herkese karsi..Ogretmenler deneyimli oluyor ama iyiler hep baslangic seviyelerinde ....Uzun lafin kisasi verilen parayi hak etmiyor...Cok hizli bir sekilde ogrenmek istiyorsaniz tercih edilebilir ama onermem yinede...Goethe goethe diye ismi cikmis ama ici bos dusseldorf goethenin...Ogrencisiyseniz sinav fiyatlari disardan katilanlara gore biraz daha ucuz oluyor...Sinavlari kendi ogretmenleri yapiyor..Bence burda kendi ogrencisine biraz da olsa toleransi oluyor konusmada...Baska sorunuz varsa sorabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Goethe Düsseldorf

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 27, 2017 1:12 pm

Bildigim kadariyla aylik fiyati 1200 euro idi, 8 ay icin hesap yapildiginda 10 bin euroya kadar bir maliyet, hazirlik egitimi icin asiri pahali.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzr Ağu 27, 2017 5:55 pm

Physiker yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 1:12 pm Bildigim kadariyla aylik fiyati 1200 euro idi, 8 ay icin hesap yapildiginda 10 bin euroya kadar bir maliyet, hazirlik egitimi icin asiri pahali.
Yazlari 1250 € gercekten pahali..Ama iste ben iyi yer olsun ailemin hep eniyi yerde ogrenmemi istemesinden dolayi tercih ettik..Ama kesinlikle onermem ..Sadece ismi var..Ha iyi yonleri oldu ama o fiyata gore yetersiz..Ve hocalari kendi agiziyla kurslarimiz sinav hazirlik kursu degil diyolar ve oyle..Mesela ben C1.1 in yarisini alip Telc c1 hochschule sinavina girdim ve sinav agir geldi..Belki goethe c1 sinavi agir gelmezdi ama DSH,TESTDAF icin yetersiz kaliyor ve hazirlik kursu sart gibi..8 ay icin belki bu sinav bana agir geldi..Sprechen ve Schreiben da zorlanmadim ama lesen ve Hören zorladi ...

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Çrş Eyl 20, 2017 12:27 pm

Physiker yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 1:12 pm Bildigim kadariyla aylik fiyati 1200 euro idi, 8 ay icin hesap yapildiginda 10 bin euroya kadar bir maliyet, hazirlik egitimi icin asiri pahali.
6-8 aylık bir süre zarfını hesaba katarsak goetheye göre daha ucuz olan önerebileceğiniz dil kursu var mı? Bulduğum dil kurslarının hepsi goetheden ucuz olsa bile yinede hatrı sayılır derecede pahalıydı,kaliteden de emin olamadım.