Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telc c1 Hochschule zertifikat

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ahsenbusen

Telc c1 Hochschule zertifikat

Mesaj gönderen ahsenbusen » Prş Ağu 17, 2017 2:39 am

Merhaba arkadaslar telc c1 sertifika sinavina girmeyi düsünüyorum, fakat suana kadar kursta hep testdaf ve dsh ya yönelik sinav sistemi üzerinden sinavlari yaptik. Telc Sinav katalogunu okudum ama bazilari sinav sisteminin orda yazilandan farkli oldugunu söylüyor, daha önce telc c1 sertifika sinavina girmis yada deneyimleri olan varsa bana yardimci olabilir mi acaba, tesekkürler

Mundo

Re: Telc c1 Hochschule zertifikat

Mesaj gönderen Mundo » Prş Ağu 17, 2017 12:43 pm

Merhaba.
https://www.telc.net/pruefungsteilnehme ... e.html#t=1
Bu sitede "Übungsmaterial" i tıkladığında ücretsiz olarak bir deneme sınavı indirebilir ve Zusätzliches Informationsmaterial başlığı aldındaki El Kitabını veya Sınav için ipuçları isimli dosyayı indirebilirsin.
Informationen ve FAQ kısmını okuman da yararlı olacaktır.
Hatta Türkçe C1'i de çözebilirsin sınavın metodunu kavramak maksadıyla, telc'in sitesinde var.

Mundo

Mesaj gönderen Mundo » Prş Ağu 17, 2017 12:58 pm

Kendine bir metod oluşturmanı tavsiye ederim. Mesela Leseverstehen kısmında önünde bir metin olacak ve bu metinde yanılmıyosam 6 adet cümle eksik. Yan sayfada da o eksik olan cümleler verilmiş. Uyan cümleyi, metindeki uygun boşlukla eşleştireceksin.
Benim metodum şuydu: ilk önce metni değil, yan sayfada yer alan cümleleri okuyordum ve "Verweiswörter" denilen, bir şeye işaret eden, sana ipucu veren cümleleri işaretliyordum. Verweiswörter'den kasıt şu:
"Bu durum basıncın düşmesine neden olur." cümlesindeki "bu durum" ifadesi bize bu cümleden daha önceki cümlelerin birinde bir NEDEN belirtildiğini anlatıyor.
Başka bir örnek vermek gekirse:
"Bununla beraber öğrenme süreci kısalır" bu cümledeki "bununla beraber" ifadesi bize, daha önceki cümlelerden birinde öğrenme sürecini kısaltan bir faktörden bahsedildiğini anlatıyor.

Mesela bir de Almanca örnek vereyim:
"Dabei ist es entscheidend, ..."
"Diesbezüglich ermöglicht die Technik ..."
buradaki "dabei" , "diesbezüglich" tarzı kelimeler çok önemli.

ahsenbusen

Mesaj gönderen ahsenbusen » Prş Ağu 17, 2017 8:55 pm

Öncekikle teşekkür ederim Mundo cevabin için. Şuanakadar hep testdaf tarzı sınavlar yaptığımız için hep o tarza alıştık bu yüzden telc in leseverstehen kısmını görünce şok oldum hem çok aufgabe var hemde çok uzun. Mesela kaç gündür bu telc in sınav sistemini çözmeye çalışıyorum. Mesela leserverstehende 6-7 bölüm var ilk başta ilk aufgabeyi verip mi çözün diyecekler yoksa hepsini beraber verip süreniz şu kadar, bu süreye kadar hepsini yapın mı diyecekler. Bu durum diğer alanlar içinde geçerlimi , bu konuda yardımcı olabilirmisin acaba

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Eyl 25, 2017 5:58 pm

Mundo yazdı: Prş Ağu 17, 2017 12:58 pm Kendine bir metod oluşturmanı tavsiye ederim. Mesela Leseverstehen kısmında önünde bir metin olacak ve bu metinde yanılmıyosam 6 adet cümle eksik. Yan sayfada da o eksik olan cümleler verilmiş. Uyan cümleyi, metindeki uygun boşlukla eşleştireceksin.
Benim metodum şuydu: ilk önce metni değil, yan sayfada yer alan cümleleri okuyordum ve "Verweiswörter" denilen, bir şeye işaret eden, sana ipucu veren cümleleri işaretliyordum. Verweiswörter'den kasıt şu:
"Bu durum basıncın düşmesine neden olur." cümlesindeki "bu durum" ifadesi bize bu cümleden daha önceki cümlelerin birinde bir NEDEN belirtildiğini anlatıyor.
Başka bir örnek vermek gekirse:
"Bununla beraber öğrenme süreci kısalır" bu cümledeki "bununla beraber" ifadesi bize, daha önceki cümlelerden birinde öğrenme sürecini kısaltan bir faktörden bahsedildiğini anlatıyor.

Mesela bir de Almanca örnek vereyim:
"Dabei ist es entscheidend, ..."
"Diesbezüglich ermöglicht die Technik ..."
buradaki "dabei" , "diesbezüglich" tarzı kelimeler çok önemli.
Çok verimli bir mesaj olmuş. Çok teşekkürler.

goktugmuammer

Mesaj gönderen goktugmuammer » Pzt Eki 30, 2017 9:52 pm

merhabalar konunun üstünden bir süre geçmiş olsa da; sınav sistemini anlamak adına ben https://www.telc.net/pruefungsteilnehme ... 1.html#t=2 bu linkten türkçe sınavın indirlmesini faydalı buluyorum. Sınavın işleyişini ve olası ip uçlarını kavrayabiliyorsunuz.

ahsenbusen

Mesaj gönderen ahsenbusen » Prş Oca 04, 2018 11:22 pm

Çok saolun arkadaşlar cevaplarınız için. Bende bugün itibariyle Telc c1 i kazandım:)

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Prş Oca 04, 2018 11:58 pm

Tebrik ederim,egitim hayatinizda basarilar :)
Sinava yonelik nasil bir calisma izlediniz ? Geri donus yaparsaniz ileride girecek arkadaslar icin yararli olur.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

ahsenbusen

Mesaj gönderen ahsenbusen » Pzt Oca 08, 2018 8:52 am

Tesekkür ederim:) öncelikle bende önce bu sitede c 1 icin gerekkli olan kaynaklari bu sitede buldum onlari temin ettim, daha sonra ise günlük en az bir saat calisarak düzenli olarak calistim . Bu şekilde oldu umarım bu sınava girecek olan arkadaşlarımızın hepsi bu sınavı kazanırlar :)

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Oca 23, 2018 2:56 pm

merhaba bu sinavda en az ne kadar puan almak gerekiyor ?

goktugmuammer

Mesaj gönderen goktugmuammer » Cmt Oca 27, 2018 4:53 pm

Yazılı 99.6
Sözlü 28.8
%60 başarı gerekiyor.

Erswelle

Mesaj gönderen Erswelle » Cum Tem 20, 2018 6:33 pm

ahsenbusen yazdı: Pzt Oca 08, 2018 8:52 am Tesekkür ederim:) öncelikle bende önce bu sitede c 1 icin gerekkli olan kaynaklari bu sitede buldum onlari temin ettim, daha sonra ise günlük en az bir saat calisarak düzenli olarak calistim . Bu şekilde oldu umarım bu sınava girecek olan arkadaşlarımızın hepsi bu sınavı kazanırlar :)

Ahsen selam,
"gerekli olan kaynaklar..." derken nelerdi onlar nasıl buldun? ben de Telc'e gireceğim, ve dokümana ihtiyacım var. hangi kitaplarla/dokümanlarla çalıştın. yazabilirsen sevinirim.

chipper

Mesaj gönderen chipper » Prş Oca 17, 2019 3:40 am

Hallo! Leute,
benim de yarın Telc-C1 Hochschule sınavım var. Ancak; gittiğim kursun dsh hazırlık kursu olması ve tamamlamadan B-2 seviyesi sonunda bırakmam nedeniyle bir süredir telc için kendim çalışıyorum. 2-2.5 ay kadar bir sürem olmasına rağmen çok iyi çalıştığımı, yeterli olduğunu düşünmüyorum. 4 tane örnek sınav bulup çözdüm ancak durum pek iç açıcı değil. En çok zorlandığım kısımlar schreiben ve mündlich. Dolayısı ile bir sonraki ay tekrar denemem gerekecek. Schriftlich kısmından en azından geçip mündlich i bir sonraki sınavda tek ona odaklanarak vermeyi düşünüyordum. Almanca' yı çok seviyorum ancak neden çalışmaya konsantre olamadığımı çözemedim. Nisan ayı sonunda master için üniversiteye kayıt yaptırmam gerekiyor ve bunun için de bu sertifikaya ihtiyacım var.

Daha önce denemiş olmam ve puanlarımı görmüş olmanın avantajı yanı sıra, başka ne şekilde çalışmayı önerirsiniz. Elimde tüm hazırlık kitapları grammer kitapları var. Sınava giren arkadaşlar özellikle sizlerden tecrübelerinizi kısaca anlatmanızı isteyebilir miyim.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Prş Oca 17, 2019 10:44 am

chipper yazdı: Prş Oca 17, 2019 3:40 am Hallo! Leute,
benim de yarın Telc-C1 Hochschule sınavım var. Ancak; gittiğim kursun dsh hazırlık kursu olması ve tamamlamadan B-2 seviyesi sonunda bırakmam nedeniyle bir süredir telc için kendim çalışıyorum. 2-2.5 ay kadar bir sürem olmasına rağmen çok iyi çalıştığımı, yeterli olduğunu düşünmüyorum. 4 tane örnek sınav bulup çözdüm ancak durum pek iç açıcı değil. En çok zorlandığım kısımlar schreiben ve mündlich. Dolayısı ile bir sonraki ay tekrar denemem gerekecek. Schriftlich kısmından en azından geçip mündlich i bir sonraki sınavda tek ona odaklanarak vermeyi düşünüyordum. Almanca' yı çok seviyorum ancak neden çalışmaya konsantre olamadığımı çözemedim. Nisan ayı sonunda master için üniversiteye kayıt yaptırmam gerekiyor ve bunun için de bu sertifikaya ihtiyacım var.

Daha önce denemiş olmam ve puanlarımı görmüş olmanın avantajı yanı sıra, başka ne şekilde çalışmayı önerirsiniz. Elimde tüm hazırlık kitapları grammer kitapları var. Sınava giren arkadaşlar özellikle sizlerden tecrübelerinizi kısaca anlatmanızı isteyebilir miyim.
telc c1 hochschule sınavına mümkünse türkiye'de girmeni tavsiye ederim. almanya'da puanlamanın -mündlich ve schriftlich'in schreiben kısmının- daha sıkı olacağını düşünüyorum. Leseverstehen ve Hörverstehen zaten standart.

gramerden ziyade kelime bilgisi çok önemli(hörverstehen ve leseverstehen için özellikle). schreiben ve mündlich kısımlarında da bol bol kalıp ezberlemelisin. belli başlı şeyler var zaten konuşma+yazma kısmının %70-80'i onları yazıp söylüyorsun.

2 ayda sıkı çalışırsan rahat halledersin.

mehmets35

Mesaj gönderen mehmets35 » Prş Oca 24, 2019 8:56 pm

Selamlar Arkadaşlar,

Yarın İstanbulda 25.01.2019 TELC C1 Hochschule sınavına girecek var mı ? Bir kaç sorum olacaktı sınavla ilgili.
Saygılarımla;
Mehmet ŞENLİK

Benkimim

Mesaj gönderen Benkimim » Pzr Kas 22, 2020 9:34 am

Arkadaşlar ben de bu sene hazirlanacağım kaynak olarak Aspekte neu teil 1 ve teil 2 kullanacagim sizce uygun mu? Kafam çok karışık. Ben yapabilir miyim? Daha onceden ingilizcede cok buyuk hayal kirikligi yasadim.

Benkimim

Mesaj gönderen Benkimim » Pzr Kas 22, 2020 11:48 am

Hangi kaynaklari kullandiniz 😊

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzr Kas 22, 2020 7:47 pm

Masterkomm yazdı: Prş Oca 17, 2019 10:44 am telc c1 hochschule sınavına mümkünse türkiye'de girmeni tavsiye ederim. almanya'da puanlamanın -mündlich ve schriftlich'in schreiben kısmının- daha sıkı olacağını düşünüyorum. Leseverstehen ve Hörverstehen zaten standart.

gramerden ziyade kelime bilgisi çok önemli(hörverstehen ve leseverstehen için özellikle). schreiben ve mündlich kısımlarında da bol bol kalıp ezberlemelisin. belli başlı şeyler var zaten konuşma+yazma kısmının %70-80'i onları yazıp söylüyorsun.

2 ayda sıkı çalışırsan rahat halledersin.
Hem b2 & c1 için hem de ayrıca TELC C1 sınavı için hangi kaynakları kullandınız paylaşabilir misiniz?