Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dortmund ve Perfekt Deutsch Üzerine

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Dortmund ve Perfekt Deutsch Üzerine

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzr Ağu 13, 2017 5:47 pm

Merhaba arkadaşlar, Dortmund'ta dil öğrencisiyim şu an. Perfekt Deutsch 'a gidiyorum. Kısaca Perfekt Deutsch hakkında düşüncelerimi yazayım dedim.

Kursun Dortmund' ta üç tane şubesi var. Ana binası benim de hali hazırda devam ettiğim 'Ludwigstraße' de ki yer. Zaten tüm binaları birbirine yakın ve şehrin ortasında.

Ben A1'den başladım, şu an A2'ye devam ediyorum. Çat pat geçiyor zaman.

Eksileri fazla olan bir yer, şöyle ki:
-Genelde hocalarım hep yabancıydı ve özellikle biri gramatik konusunda çok kötüydü. Şuan bir hocam Alman.
-Genelde hocalarımın ilk tecrübesiymiş bu ders verme olayı. Yani hocalar tecrübesiz.
-Derslikler çok ışık alıyor. Perde yoktu iki sınıfımda da. Dolayısı ile projeksiyonu kullanamıyoruz.
-Sınıflar çok kalabalık ve sığmak bazen sıkıntılı.
-Dinleme kısımlarını yapmak sıkıntı. Hoparlör sistemleri yok, sıkıntıları var. Bu yüzden hocalara kendi hoparlörümü veriyorum. Ben evde unuttuğum zamanlar pas geçiyoruz genelde.
-Ödev kontrolü yok, olsa da bir ceza yok. Bu da sizi rahata itebiliyor.
-Bu kadar sıkıntı içerisinde bir de sınavları zor. Iyi bir eğitim verseler, zor sınava kabul.
-Kursun kitabını ve ayriyetten iki kitabı daha satın almalısınız. Bu da size en az 50€' ya mal oluyor.
-Hocalar tecrübesiz olduğu için çok kopukluk oluyor.
-Kurs size soru çözümü için ekstra bir fotokopi vs. vermiyor. Bu kötü ama buralarda böyleymiş.
-Terasa çıkarım, çayımı içerim falan diyorsanız umutlanmayın. Burada teras yok, üst katta da kantin yok. Olsa tadından yenmez ama yok maalesef. :)

Artıları:
+Şehrin ortasında. Evim şehre yakın olduğu için bana göre bir artı.

NOT: Bu yazılar benim dahil olduğum A1 (ludwigstraße) ve şuan devam etmekte olan A2 (ludwigstraße) kurları baz alınarak yazılmıştır.
NOT2: Telefondan yazdığım için yazım kurallarında hatalar olabilir. Uyarabilirsiniz.

Tavsiye ediyor muyum? Hayır.
Teşekkürler. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dortmund ve Perfekt Deutsch Üzerine

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 14, 2017 1:30 am

Teras sistemi Almanya da yok veya kantin:) Sehir merkezinde olan bir kursa gidip öyle birseye ihtiyac olmamasi gerekiyor zaten.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

John

Mesaj gönderen John » Pzt Ağu 14, 2017 2:12 am

Deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler.

Şimdiden bir uyarıda bulunayım. Arkadaşlar lütfen Dortmund ve burada bahsedilen kurs hakkında sadece yorum yaparsanız iyi olur. Şu başlık altında şartlı kabulun var mı, nasıl kabul aldın, vizeyi nasıl aldın, mail adresimi vereyim benimle iletişime geç gibi yorumlar yapmayın.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzt Ağu 14, 2017 2:53 pm

Physiker yazdı: Pzt Ağu 14, 2017 1:30 am Teras sistemi Almanya da yok veya kantin:) Sehir merkezinde olan bir kursa gidip öyle birseye ihtiyac olmamasi gerekiyor zaten.
Tabi hocam siz de haklısınız ama ben "terasa çıkayım" diye içimden geçirmedim değil. :)

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzt Ağu 14, 2017 2:55 pm

John yazdı: Pzt Ağu 14, 2017 2:12 am Deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler.

Şimdiden bir uyarıda bulunayım. Arkadaşlar lütfen Dortmund ve burada bahsedilen kurs hakkında sadece yorum yaparsanız iyi olur. Şu başlık altında şartlı kabulun var mı, nasıl kabul aldın, vizeyi nasıl aldın, mail adresimi vereyim benimle iletişime geç gibi yorumlar yapmayın.
Asıl uyarınız için ben teşekkür ederim. Bu naif uyarınıza rağmen uymazlarsa eğer, çok ayıp etmiş olurlar. :)