Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bundan sonra sizce ne yapmaliyim?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
muguet05

Mesaj gönderen muguet05 » Çrş Eki 28, 2009 7:43 pm

Merhaba arkadaslar 3-4 gundur forumu karistiriyorum ... Cok guzel bilgiler yer aliyor cok yardimci olacakileriki zamanlarim icin bana gercekten ....Ben biraz kendi durumumdan bahsetmek istiyorum ve tecrubeli arkadaslardan yol gostermelerini rica ediyorum....

Ben 1.5 aydir Munihteyim.Turkiyeden bir degisim programiyla burada 1 yil kalacagim.Ayrica burada bir Gymnasium da okuyorum

Turkiye\'de Almanca yabanci dil agirlikli egitim veren bir liseden mezun oldum.Uzun yillardir Almanya\'da universite egitimime devam etmeyi dusunuyordum.

Bu programa katilma amacimda Almancami 1 yil gelistirmek icindi.

Turkiye\'de OSS ye girdim ve bir devlet universitesinde Endustri Muhendisligi bolumune girdim ve kayit oldum sonra da dondurdum.Burada Wirtschaftingenieurwesen olarak geciyor sanirim bu bolum ...

Almancada su an A2 seviyesindeyim ve burada Munchen Volkshochschule de B1/1 kursuna gidiyorum...

Ben bir an once burada Almancayi halletmek istiyorum ki TestDAF i da alabileyim ve Studienkollegen okuyarak bir sene daha kaybetmeyeyim...

Lutfen bana daha iyi bir Almanca kursu onerin cunku bu seviyede devam edersem Temmuz\'a kadar Almancam TestDAF 4 seviyesinde olamayacak=/

Ve lutfen bu Endustri Muhendisligi( Wirtschaftingenieurwesen ) bolumu hakkinda biraz bilgi verebilir misiniz?Okuyan arkadaslar yardimci olursa cok makbule gecer...Hnagi universitelerde daha iyidir ?Buyuk sehir universitesi mi daha iyidir kucuk sehir mi ???

Lutfen yardimci olun ...Simdiden Tesekkur ederim .... Cevaplarinizi bekliyorum

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Eki 29, 2009 12:51 am

VHS de senin yavas gitmen gayet normal. o kurstan bir an once kurtul. hem kaliteside tartisilir. munihte okuyan arkadaslar muhakka sana dilkursu tavsiyesi yaparlar

muguet05

Mesaj gönderen muguet05 » Cum Eki 30, 2009 1:58 am

26 kasimda kurtulucam insallah... munihteki arkadaslardan yardim bekliyorum bu konuda !!!

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Eki 30, 2009 2:50 pm

Merhaba bana cep telefonu numarani gonderirsen ozel mesaj ile arayayim seni. Buradan okuduklarimi tam olarak anlamadim ayrica birkac detay daha var bilmem gereken. Ona gore birkac dil kursu onerebilirim. Bende Munih teyim gerekirse bir ara universiteye yanima ugrarsan oyle de konusabiliriz...