Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Bets

Dil kursu

Mesaj gönderen Bets » Pzt May 01, 2017 2:59 pm

Merhaba temmuz ayi itibariyle dil kursuna gitmek istiyorum. 4 ayligina. Forumda okudugum kadariyla dil vizesinin riskli oldugu yaziyor cogunlukla. Hic bir almanca sertifikam yok. Acaba gercekten red mi alirim? A1 sertifikasi alsam red alma ihtimalim azalir mi acaba?
Simdiden cok tesekkur ederim yardimlariniz icin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil kursu

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 02, 2017 12:30 pm

Aynen forumda yazildigi gibi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ozyy

Mesaj gönderen ozyy » Sal May 02, 2017 8:35 pm

Merhaba ümidinizi kırmak istemem ama red yeme olasılığınız yüksek

Bets

Mesaj gönderen Bets » Prş May 04, 2017 11:08 am

Tesekkur ederim cevaplariniz icin.
Forumda okudugum kadariyla a1 hatta a2 sertifikasi almak olumlu bir etki yapabilir sanirim. Bunun disinda ne yaparsam red alma olasiligim azalir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 05, 2017 3:27 pm

Maddi durumunu gösteren örnegin tapu, ruhsat vs götürürsen biraz etkileyebilir.
www.deutschstudent.com

karsaniz

Mesaj gönderen karsaniz » Pzr May 21, 2017 12:33 pm

Merhaba, ben de dil kursu vizesi için başvuru yapacağım ama forumlarda okuduğum kadarıyla dil kursu vizesinden ziyade üniversite kabul belgesiyle başvurmanın daha işe yarar olduğu yazıyor. Bu arada ben diş hekimiyim hali hazırda devam ettiğim bi işim var ve vize için yeni bi üniversiteye başvurmak pek gerçekçi değil konsolosluk açısından. Üniversite okumak için gidecek arkadaşlara cidden kolaylıklar diliyorum ama benim için de zor mu oluyor bu süreç? Çünkü para, garantörlük konusunda burdaki iş yerim, goethe kurs devam belgesi falan filan mevcut. Sadece orda biraz uzmanlık eğitimine dönük bi niyetim var. Şimdiden teşekkürler.

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Pzt May 22, 2017 2:36 am

yakın zamanda dil kursuna gitmeyi planlarken moral bozan gelişme..

almanyada dil eğitimene giden birinin facebookta bugün yazdığı
(yeşil pasaportla 3 aylık vize ile gitmiş. 2 ay geçti 6 hoca değişti daha tek cümle kurmadık sadece kitap okutuyorlar diyor. nedeni de suriyeli göçmenlerden dolayı. diyor)

Yeşil pasaport ile gelenlere yok ama almanyadan artık vize uzatmaya izin vermiyorlar tr ye dönüp başvuru yapmak gerekiyor
Yeşil pasaport üç ayda dönmek zorunda bir de 90 gün tr de bekleme süresi var

...gidebilmek bir mesele gittiğin zaman yeterli seviyede dil eğitimi alamamak başka problem. can sıkıcı durumlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 22, 2017 10:05 am

karsaniz yazdı: Pzr May 21, 2017 12:33 pm Merhaba, ben de dil kursu vizesi için başvuru yapacağım ama forumlarda okuduğum kadarıyla dil kursu vizesinden ziyade üniversite kabul belgesiyle başvurmanın daha işe yarar olduğu yazıyor. Bu arada ben diş hekimiyim hali hazırda devam ettiğim bi işim var ve vize için yeni bi üniversiteye başvurmak pek gerçekçi değil konsolosluk açısından. Üniversite okumak için gidecek arkadaşlara cidden kolaylıklar diliyorum ama benim için de zor mu oluyor bu süreç? Çünkü para, garantörlük konusunda burdaki iş yerim, goethe kurs devam belgesi falan filan mevcut. Sadece orda biraz uzmanlık eğitimine dönük bi niyetim var. Şimdiden teşekkürler.
B1 seviyesinde almancan varsa ve su anda calistigin firmadan, o firmanin seni kendini gelistirmen icin Almanca ögrenmek üzere Almanya ya gönderdigine ve dönüsten sonra firmadaki isine devam edecegine dair bir teyit alirsan vizede fazla problem yasamazsin.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 22, 2017 10:07 am

r.bayrakoglu yazdı: Pzt May 22, 2017 2:36 am yakın zamanda dil kursuna gitmeyi planlarken moral bozan gelişme..

almanyada dil eğitimene giden birinin facebookta bugün yazdığı
(yeşil pasaportla 3 aylık vize ile gitmiş. 2 ay geçti 6 hoca değişti daha tek cümle kurmadık sadece kitap okutuyorlar diyor. nedeni de suriyeli göçmenlerden dolayı. diyor)

Yeşil pasaport ile gelenlere yok ama almanyadan artık vize uzatmaya izin vermiyorlar tr ye dönüp başvuru yapmak gerekiyor
Yeşil pasaport üç ayda dönmek zorunda bir de 90 gün tr de bekleme süresi var

...gidebilmek bir mesele gittiğin zaman yeterli seviyede dil eğitimi alamamak başka problem. can sıkıcı durumlar
Tamamiyle münferit bir olay.. Genelde türk arkadaslarin ama hep bir bahanesi vardir. O gruptaki Suriyeliler almancayi ögrenir ama türk ögrenci ögrenmez ve kendine bir bahane yaratir. Suriyeli göcmenler var diye sürekli kitap okutulmaz.
www.deutschstudent.com

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Pzt May 22, 2017 2:44 pm

Physiker yazdı: Pzt May 22, 2017 10:07 am Tamamiyle münferit bir olay.. Genelde türk arkadaslarin ama hep bir bahanesi vardir. O gruptaki Suriyeliler almancayi ögrenir ama türk ögrenci ögrenmez ve kendine bir bahane yaratir. Suriyeli göcmenler var diye sürekli kitap okutulmaz.
almanca gramer öğrenme forumlarına-sayfalarına bakınca, 8 yılda a1 geçemedim çok çanım sıkılıyor ne hata yapıyorum diyen kişileri görünce, bende benzer şeyleri görüyor ve söylüyorum. bilimsel öğrenme yöntemimiz yok, ve zorunlu olmadığı sürece öğrenmek (ne olursa olsun bu) 1 türk için eziyet, ve hep haklı sebepleri oluyor kendilerine göre. ama mesajından benim anladığım 6 hocanın değişmesi gelen hocalar sınıfların suriyelilerin durmunu görünce sınıftan ayrılıyorlar.. bu sitede de başka yerlerde de gördüm. yıllarca oluşturdukları pozitif etkiyi suriyeli öğrenci alıp eğitim kalitesini düşüren dil okulları ile hangi okula gidileceği daha muğlak belirsiz hale geldi. yinede haklı olmanız işleri kolaylaştırır. buraya yazacak yorumlar ile taze bilgiler işimize yarar sanırım.

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Pzt May 22, 2017 4:10 pm

Physiker yazdı: Pzt May 22, 2017 10:07 am Tamamiyle münferit bir olay.. Genelde türk arkadaslarin ama hep bir bahanesi vardir. O gruptaki Suriyeliler almancayi ögrenir ama türk ögrenci ögrenmez ve kendine bir bahane yaratir. Suriyeli göcmenler var diye sürekli kitap okutulmaz.
bu yazıyı yazan kişiye sordum aynen tahimin ettiğim gibi yanıtı şu:
ben: gelen hocalar sınıfın durumunu görünce kendileri başka sınıf yada okul değiştiriyorlar değilmi. hocalar kaçıyor yani. yanlışmı anlıyorum.

O: Aynen çok mücadeleci ruhlu değiller türk öğretmenler gibi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 22, 2017 4:47 pm

Hata surda zaten: Gidip integrasyon kursu veren kurumlara kayit olmayin. Sadece uni ögrencilerine yönelik "studienvorbereitende Deutschkurse" yazan yerlere kayit olun. Özellikle VHS, Inlingua ve Berlitz den uzak durun. Cünkü benim gördügüm genel olarak dil konusunda Suriyeli ögrenciler Türk ögrencilerden cok cok daha fazla basarili. Dil ögrenme konusunda türk ögrencisi kadar basarisizi yoktur.
www.deutschstudent.com

karsaniz

Mesaj gönderen karsaniz » Çrş May 24, 2017 3:56 am

Physiker yazdı: Pzt May 22, 2017 10:05 am B1 seviyesinde almancan varsa ve su anda calistigin firmadan, o firmanin seni kendini gelistirmen icin Almanca ögrenmek üzere Almanya ya gönderdigine ve dönüsten sonra firmadaki isine devam edecegine dair bir teyit alirsan vizede fazla problem yasamazsin.
Çok teşekkürler öncelikle. Planım eylülde başlamak da A2ye kadar Goethe'de kursa gittim sanırım B1 de yetişmez. Bahsettiğiniz iş yeri belgesi mantıklı cidden ama ileriye dönük orda kalmayı düşünmem burdan alacağım o belgeyle soruna dönüşmez sanırım? Bir de biri yazmış ekşide eğer dil yeterliliği istenerek red verirlerse Almanya'daki kurstan alınan "dil yeterliliğine gerek yoktur" yazısıyla tekrar basvurunca kabul ettiklerine dair örneklerin olduğu..

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş May 25, 2017 3:57 am

Physiker yazdı: Pzt May 22, 2017 4:47 pm Hata surda zaten: Gidip integrasyon kursu veren kurumlara kayit olmayin. Sadece uni ögrencilerine yönelik "studienvorbereitende Deutschkurse" yazan yerlere kayit olun. Özellikle VHS, Inlingua ve Berlitz den uzak durun. Cünkü benim gördügüm genel olarak dil konusunda Suriyeli ögrenciler Türk ögrencilerden cok cok daha fazla basarili. Dil ögrenme konusunda türk ögrencisi kadar basarisizi yoktur.
Aynen ben gecen yeni bir arkadasla tanistim. 8 aydir Almanya dayim diyor, 3 tane kurs degistirmis, hic birini begenmemis. Baska birsey konusurken arada haftada 2-3 gün okula gittigini ve dersleri genelde ektiginden övünerek bahsetti:) Suriyeliler bizim ögrencilerden daha azimli maalesef ama biz kimseyi de begenmeyiz..

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş May 25, 2017 9:59 pm

duisburger yazdı: Prş May 25, 2017 3:57 am Aynen ben gecen yeni bir arkadasla tanistim. 8 aydir Almanya dayim diyor, 3 tane kurs degistirmis, hic birini begenmemis. Baska birsey konusurken arada haftada 2-3 gün okula gittigini ve dersleri genelde ektiginden övünerek bahsetti:) Suriyeliler bizim ögrencilerden daha azimli maalesef ama biz kimseyi de begenmeyiz..
Kesinlikle katılıyorum, çok yazık. Hırs yapınca olmaması için hiçbir neden yok. 4 ayda B1 sertifikasını aldım ve B2 kursundayım Goethe'de... Kaldı ki Almanya'da ol, yerinde öğreneme... Tamamen kişide bitiyor olay. Arayana bahane çok.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Prş May 25, 2017 11:03 pm

Aslında bu birazda kişinin kendini kursa veya o dile bağlayacak bir sebep bulamamasından da kaynaklanıyor olabilir. Amaçsız insanların her zaman bir bahanesi olur ama bu bizim ülkemizdeki gençliğin potansiyeli düşünüldüğünde bana göre daha çok sevgili edinme ( ki bu dil sürecinde normal) ama olmaması gereken alanlarda da tehlikeli olan da bu cinsel birliktelik arayışını görüyorum heryerde. Her alanda bastırılmış cinselliğin ( aslında içinde ki dinamit belli ) veya gençliğinde yaşamadığı ortam merakının cefası çekiliyor. Bu yüzden diğer eğitimler ,olanaklar ikinci planda kalıyor.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 29, 2017 11:52 am

Son iki yorum cok basarili..
www.deutschstudent.com

karsaniz

Mesaj gönderen karsaniz » Çrş May 31, 2017 7:51 pm

Physiker yazdı: Pzt May 22, 2017 10:05 am B1 seviyesinde almancan varsa ve su anda calistigin firmadan, o firmanin seni kendini gelistirmen icin Almanca ögrenmek üzere Almanya ya gönderdigine ve dönüsten sonra firmadaki isine devam edecegine dair bir teyit alirsan vizede fazla problem yasamazsin.
Bu arada Goethe'de B1 kursuna devam ettiğimizi belgeleyen bir belgeyle konsolosluğa başvurduğumuzda bu belge değerldirmeye değer bulunuyor mu? Bir şey ifade ediyor mu bu belge?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 02, 2017 12:09 pm

Ediyor evet.
www.deutschstudent.com

karsaniz

Mesaj gönderen karsaniz » Cum Haz 02, 2017 11:16 pm

Physiker yazdı: Cum Haz 02, 2017 12:09 pmEdiyor evet.
Eyvallah kardeşim.