Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu degisikligi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Eki 11, 2009 8:44 pm

Merhaba arkadaslar simdi sizlere Sorucagim bazi sorular var yardimci olursanoz sevinirim. 1.. Ben almanyaya geleli 10 ay oldu sacma sapan bir kursa kayit oldum ve 3 aydirda gitmiyordum zaten simdi cok iyi bir kursa basladim baska bir sehirde hergun gidis gelis yapiyorum. Kursumu degistirdigimi bildirmem gerekiyor . Bunun icin yabancilar subesine gitmem gerekiyor. Hangi evraklari goturmeliyim sadece yeni kurs kayit belgesi yeterlimidir? Ayrica diger kursa devamliligim icin bir defter imzalatiyordum nerdeyse yarisi bos. Bunu Hic gostermesem sorun olurmu acaba ? ( bu arada benim kurs ibret olsun cok iyi arastirin sinif 26 kisiydi simdi 5 kisiyiz derste biraz pahali ama olsun) 2.. Daha once gittigimde Kadin 2 sene vericekti passimin suresi yetmedi 1.5 Verdi. Simdi desemli Ben bu kurstan verim alamadim baska kursa basladim AMA nisanda dsh yi veremem onumuzdeki aralik sonuna kadar uzatabilirmidiniz desem ters tepebilirmi oturumum agustosta bitiyor 3... Son olarak evimide simdi basladigim kursun oldugu sehre tasimak istiyorum buraya 25 km tasiyinca tekrar yeni yerin yabancilar subesinemi gitmeliyim. Deneyimli arkadaslarin cevaplarini bekliyorm tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 11, 2009 9:29 pm

oturumun devam ediyorsa bence hic bisey yapma :)

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Eki 11, 2009 9:35 pm

Ediyor AMA agustosta bitecek ya veremezsem diyorum Gurkan..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 11, 2009 9:42 pm

10 ay olmus geleli burcu , agustos a kadar nerden baksan bi 10 ay daha var.. 20 ayda verirsin be kasma o kadar kendini :)

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Eki 11, 2009 10:04 pm

AMA bu 10 ayi hic sayma gurkan sacma sapan oldum ya. Birsuru problem simdi iside biraktim duzenli ders calismaya basladim umarim devamsizligima sorun cikarmazlar. Hayirlisi artik

maniaturk

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr Eki 11, 2009 10:10 pm

Problem cikarmiyorlar Burcu. Sen kursuna devam et. Oturumun bitince yeni kurs belgen ile gider uzatirsin. Kendini cok kasmana gerek yok vizen varsa. Sonucta sena verilen belirli bir sure var. Bu surede sinavi verebilmek icin ugrasacaksin. Buna konsante ol ve baska islerle ugrasmayi birak. Konsantrasyonunu dagitma. Almanca ogrenme o kadar ilginc bir is ki. Ilk kolay diye pesini birakiyorsun sonra tutamiyorsun...

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Eki 11, 2009 10:15 pm

:)Sanirim haklisiniz.....

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Eki 11, 2009 10:17 pm

Bu arada Ben yeni degistirdim kursumu onu bildirmeye gidecem deniz. Onceki Kursa devamsizligim var simdi ona takacaklar diyorUm

crazyfb

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Eki 11, 2009 10:18 pm

Bu arada sizin oturumlari bilmiyorum ama benim oturumda dil kursuna katilarak oturumu uzatma sansi yok yaziyor.

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Eki 11, 2009 10:23 pm

Yok Ben zaten dil kursu dahilinde almistim oturumumu yani dili ogrenmek icin 2 senen var Kadin 1.5 Verdi simdi daha agustosa kadar oturumum var zaten Ben degisikligi bildirmeye gittigimde onuda soyleyip 2 yaptiriyimmi suremi dedim

gulcantmn

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen gulcantmn » Pzr Eki 11, 2009 10:49 pm

Burcucum hayirli olsun yaninda bana da yer olsun :) ya ben hic umutlu deilim ne olucak benim halim yaa 3-5 gun kaldi ben de hicccccc :(

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Eki 11, 2009 11:06 pm

Bacim sen verirsin takilma en azindan dinleme bolumunden alirsin benim durumu biloyorsun o kadar dusuk not aldimki moral bitti AMA bu kurs cok iyi keske basindan beri buraya gitseydim neyse gec olsun guc olmasin. Basaracaksin Bakta gor bana cok zor geldi sen yaparsin;)

gulcantmn

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen gulcantmn » Pzt Eki 12, 2009 3:30 pm

tatlim umarim dedigin gibi olur olmazsa da rezil oldum demektir offff cok tirsiorum :(

sefer57

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen sefer57 » Pzt Eki 12, 2009 3:47 pm

Ya arkadaslar lutfen moralinizi bozmayin.Sizin moraller bozulunca direk bizide etkiliyor.Daha gelmeden asil biz tirsiyoruz:(

maniaturk

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Eki 12, 2009 4:45 pm

Merak etme hic kursa gitmesende kimse farkina varmaz. Sen devamlilik belgesi gibi bir seyi kesinlikle goturme zaten. Almanyanin her dil kursu ogrencisini inceleyecek kadar adami olsa zaten. Kimse farketmez, sen cool takil.. :)

Ama tabi bu almanca ya calismayacagin anlamina da gelmiyor. Sen unut herseyi, sadece almanca dusun su an.. :)

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Eki 12, 2009 10:34 pm

Aynen oyleyim zaten suan. Kafayi siyirmiscasina calisiyorum. Hastalik gibi birsey bu ya.. Bu arada baska hicbir evrak goturmeyimmi sadece yeni kurs kayit belgem yeterlimi yani. Bu arada uzattirma savasinada girmeyeyeyim dimi daha 10 ay var ters tepebilir . Offfff deniz ya sonunda bu islerle ugrasmamak icin gozu topraga bakan 70 lik bir Hans bulacam:D gulcan sekerim sonumuzu gorur gibiyim hehehhh

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 12, 2009 11:32 pm

[quote]maniaturk tarafindan yazilan metin:
Merak etme hic kursa gitmesende kimse farkina varmaz. Sen devamlilik belgesi gibi bir seyi kesinlikle goturme zaten. Almanyanin her dil kursu ogrencisini inceleyecek kadar adami olsa zaten. Kimse farketmez, sen cool takil.. :)

Ama tabi bu almanca ya calismayacagin anlamina da gelmiyor. Sen unut herseyi, sadece almanca dusun su an.. :)[/quote]

kotu ornek olma haci :P

son donemlerde buraya " ogrenci vizesi " diye o kadar cok evlenmeye gelen varki.. bu siralar yabancilar polisi , dil kurslarinin uzerinde cok duruyor, eleman geliyormu gelmiyormu diye..

burcu sen dikkat et yine de pek devamsizlik yapma.. ama dedigim gibi oturumun da varsa daha ve oturum bitene kadar da dsh yi verirsen hic bisey yapma.. uyuyan devi uyandirma yani.. su altindan samani yurut.. bi de o kadar guvensizlik yapma.. gerektiginde sana biz yine yardimci oluruz, kolay dsh yapan yerler var , zamanin gelince oralara kayit yaptiririz.. yani benim duisburg da dsh dan 45 alan arkadaslari yolladik doguya 3 hafta sonra % 80 alip geldiler.. :) sen sadece almancana calis..

kitty26

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Eki 12, 2009 11:36 pm

Ben isin espirisini yaptim gurkan.. Daha onceki kursuma devamsizligim var simdi cok iyi bir kursa basladim surekli calisiyorum daha onceki dwvamsizligimi sorarlar diye. Bu kursta devamsizlik falan yok zaten. Bakalim ne olacak yarin

yorumcu

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Eki 13, 2009 12:45 pm

Deavamsizlikla ilgili kimse simdiye kadar bana hicbir memur birsey sormadi. ama bu sormayacagi anlamina gelmez. ama cok dusuk bir ihtimal. bu sorunu pek kafaya takmaya gelmez. ayrica almanyada verilen her gecen dakikada cepten gittigi icin kurslara devamlilik gosterip en kisa surede dil sinavini vermek en mantiklisi. yani gelenler bu olaya dikkat etmesi onlarin yararina olacaktir

gulcantmn

Dil kursu degisikligi

Mesaj gönderen gulcantmn » Sal Eki 13, 2009 1:40 pm

yok yawrucum bozma sen niyeti Hanslarin omru belli olmaz :D sonumuzu parlak gor yaa :S uffff benim uzatilacak oturumum bile yok tatlim ne olucam gecemiccem :bye