Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DORTMUND DIL KURSU VE CALISMA IZNI

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
azkarat

Mesaj gönderen azkarat » Cmt Eki 10, 2009 3:54 pm

ARKADASLAR DUYUMLARIMA GORE DORTMUNDA 2 KUR SONUNDA(SIFIR ALMANCADAN BASLAYANLAR ICIN) CALISMA IZNI VERILIYORMUS.KONU HAKKINDA BILGINIZ VAR SA PAYLASMANIZI DILERIM.AYRICA DORTMUNDA GUZEL VE FIYATI UYGUN KURS ONEREBILECEK ARKADASLAR VARSA SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM...;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 10, 2009 6:58 pm

Dortmund\'da bir arkadas vardi ama calisma izni sadece Somestir tatillerindeydi yani normal olan izin sekli bu daha fazlasini alan olmussa bilgim yok..
Dortmund Uni\'sinin kursu ucuz diye duygum ancak dezavantaji uni karti,ticket ve yurdlardan faydalanamiyorsun ayrica sadece DSH\'Ya yonelik degil yani ogrenciler disinda disaridanda musteri kabul ediyor..

azkarat

Mesaj gönderen azkarat » Pzr Eki 11, 2009 9:29 am

PEKI DIL KURSUNA GIREBILMEK ICIN SENCE NE SARTLAR LAZIMDIR BEN 2010 DA MYO MEZUNU OLUCAM.SARTLI KABUL FALAN NELERDIR
STANDARTLAR...:::

serdaraydinalay

Mesaj gönderen serdaraydinalay » Pzr Tem 18, 2010 4:24 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Dortmund\'da bir arkadas vardi ama calisma izni sadece Somestir tatillerindeydi yani normal olan izin sekli bu daha fazlasini alan olmussa bilgim yok..
Dortmund Uni\'sinin kursu ucuz diye duygum ancak dezavantaji uni karti,ticket ve yurdlardan faydalanamiyorsun ayrica sadece DSH\'Ya yonelik degil yani ogrenciler disinda disaridanda musteri kabul ediyor..
[/quote]

Dortmund uni mi yoksa dortmund teknik uni mi iyi DSH bakimindan, ben elektrik-elektronik muhendisligini okumak istiyorum hangisi benim icin daha ii dir?

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Tem 18, 2010 4:44 pm

merhaba arkadaslar,

ben tu dortmundda ASTA nin dil kursuna gidiyorum. baslayali 2 hafta oldu gayet memnunum. bi de sprachzentrum un kursu var yine universitenin onun hakkinda cok bi bilgim yok terminlerinin disinda.

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Pzr Tem 18, 2010 10:06 pm

Merhaba zeynep dortmund asta dan biraz bahsedermisin haftada kac gun ders var kac saat,bir kur ne kadar suruyo birde ucreti ne kadar.?cevaplandirirsan sevinirim.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Tem 19, 2010 12:57 am

[quote]ozdemir tarafindan yazilan metin:
Merhaba zeynep dortmund asta dan biraz bahsedermisin haftada kac gun ders var kac saat,bir kur ne kadar suruyo birde ucreti ne kadar.?cevaplandirirsan sevinirim.[/quote]

haftada 25 ders saati goruyoruz toplam 11 hafta her kur. bir tekGrundstufe 1 haftada 4 gun. google da asta dortmund deutschkurs diye aratirsan sitesini bulursun. orada her turlu bilgi var ucretleri de yaziyor. herhangi bir forum kural ihlali yapmak istemedigimden ucretle ilgili detaylari yazmiyorum. onun disinda yine sorularina seve seve cevap veririm.

serdaraydinalay

Mesaj gönderen serdaraydinalay » Pzt Tem 19, 2010 4:19 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
Merhaba zeynep dortmund asta dan biraz bahsedermisin haftada kac gun ders var kac saat,bir kur ne kadar suruyo birde ucreti ne kadar.?cevaplandirirsan sevinirim.[/quote]

haftada 25 ders saati goruyoruz toplam 11 hafta her kur. bir tekGrundstufe 1 haftada 4 gun. google da asta dortmund deutschkurs diye aratirsan sitesini bulursun. orada her turlu bilgi var ucretleri de yaziyor. herhangi bir forum kural ihlali yapmak istemedigimden ucretle ilgili detaylari yazmiyorum. onun disinda yine sorularina seve seve cevap veririm.[/quote]

siteye girdim zeynep bende hic almanca yok.Fiyatlar pahali degil mi? Universitenin icinde ki dil kurslari daha iugun degil mi?
DSH werip uni okumak istiyorum.

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Pzt Tem 19, 2010 2:01 pm

tesekkurler zeynep.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Tem 19, 2010 3:38 pm

[quote]serdaraydinalay tarafindan yazilan metin:

haftada 25 ders saati goruyoruz toplam 11 hafta her kur. bir tekGrundstufe 1 haftada 4 gun. google da asta dortmund deutschkurs diye aratirsan sitesini bulursun. orada her turlu bilgi var ucretleri de yaziyor. herhangi bir forum kural ihlali yapmak istemedigimden ucretle ilgili detaylari yazmiyorum. onun disinda yine sorularina seve seve cevap veririm.[/quote]

siteye girdim zeynep bende hic almanca yok.Fiyatlar pahali degil mi? Universitenin icinde ki dil kurslari daha iugun degil mi?
DSH werip uni okumak istiyorum.[/quote]

benim buldugum en uygunlarindan bi tanesiydi bu. o yazan fiyat 11 hafta icin gecerli aylik falan degil. dortmund sprachzentrum un kurslari bundan biraz daha pahali. onun dusunda dusseldorf uni ve bochum uni de asta nin kurslarina da bakabilirsin. bochum uni de ama kur sayisi daha fazla dortmunddan ve haftada 4 gun.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Tem 20, 2010 12:42 am

[quote]serdargl tarafindan yazilan metin:
Bir saniye ben gercekten cok sasirdim
Basic Level 1 (A1)
11 Weeks
about 210 Hours
*** Euros

Basic Level 2 (A2)
11 Weeks
about 265 Hours
*** Euros

Intermediate Level 1 (B1)
11 Weeks
about 265 Hours
*** Euros

Intermediate Level 2 and

Preparation for DSH Exam (B2/C1)
11 Weeks
about 280 Hours
*** Euros
Preparation for oral examination in small groups includ

bu tablo tam kopyalanmadi ama bu tabloda yazanlar gercekten sadece ucreti bu mu? Sonra su parasi bu parasi diye baska ucret istemiyorlar mi yani? Peki toplu tasima icinde verdikleri ogrenci kartlari falan var mi? Gordugum siegen unisinden sonra en ucuz dil kursu ya: )[/quote]

yok hayir fiyatlari daha farkli (biraz daha fazla) yanlis bakmissin sanirim. deutsch in dortmund asta diye aratirsan google da cikiyor. ama gene de uygun bir kurs oldugun dusunuyorum. daha once belirttigim okullarin kurslarina da bakabilirsin.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Tem 20, 2010 8:49 pm

http://www.deutsch-in-dortmund.de/3.html yani tamam reklam falan olacak diyorsunuz da fiyatlar burada yazan degil mi simdi? bende anlamadim o fiyatlar ne o zaman? o zaman direk link verirmisiniz?[/quote]

evet dogru link ama fiyatlar senin yazdiklarin gibi degil fark ettiysen biraz daha farkli. orada tarihler ve bir cok konuyla ilgili de bilgi var.

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Cum Tem 23, 2010 10:27 am

simdi calisma izni vermek dil kursunun tasarrufunda mi yabancilar polisi mi?
allahini seven defansa gelsin

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Tem 23, 2010 2:48 pm

calisma izninin dil kursuyla bi alakasi olamaz. Yabancilar polisi verir. Ama dil kursu sirasinda calisma izni verilmez cogu zaman. Universite egitimine baslayinca verirler.

baar

Mesaj gönderen baar » Cum Tem 23, 2010 6:13 pm

Asta\'nin kursuna kaydolmak icin, su an online kayit yokmus sanirim. Sadece orada verilen numarayi arayarak bilgi alabilir ve kayit icin gerekli seyler ogrenilebilirmis galiba. Orada oyle yaziyor.
Guzel gozukuyor, fakat kalma olanaklari nasil acaba?

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Tem 25, 2010 2:12 pm

Tesekkurler fakat turkiyeden aramak icin 0049 yazinca aranmiyor nasil bir numaraysa : )

neyse bari posta gonderelim : )[/quote]

ben online kayit olup olmadigini sorar ogrenirim yarin kursa. bilgilendiririm buradan.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Tem 27, 2010 9:47 pm

arkadaslar bugun kursa sordum bankadan parayi yollayip kayit olunabiliyormus. kayit olmadan da teilnahmebescheinigung vermiyorlarmis :(

zeze84

Mesaj gönderen zeze84 » Çrş Ağu 04, 2010 1:53 pm

arkadaslar bugun kursa sordum bankadan parayi yollayip kayit olunabiliyormus. kayit olmadan da teilnahmebescheinigung vermiyorlarmis :( [/quote]

Zeynepp verdigin bilgiler icin tesekkurler. Kursa kayit icin bir e-mail yok, sadece telefonla mi iletisim kuracagiz, ya da senin bildigin bir e-mail adresi var mi acaba, banka hesap bilgileri vs ogrenmek icin.. benim ingilizcem fena degil ama telefonla iletisimde hep sorun yasamisimdir :S

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Ağu 05, 2010 1:09 am

[quote]zeze84 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bugun kursa sordum bankadan parayi yollayip kayit olunabiliyormus. kayit olmadan da teilnahmebescheinigung vermiyorlarmis :( [/quote]

Zeynepp verdigin bilgiler icin tesekkurler. Kursa kayit icin bir e-mail yok, sadece telefonla mi iletisim kuracagiz, ya da senin bildigin bir e-mail adresi var mi acaba, banka hesap bilgileri vs ogrenmek icin.. benim ingilizcem fena degil ama telefonla iletisimde hep sorun yasamisimdir :S[/quote]

bana bi kagit verdi hoca istersen sana onun fotografini cekip yollayayim. ama diger dedigim kurslari da arastir fiyat olarak onlar daha uygun. onemli bi karar oldugundan iyice karsilastir derim. bunu bu kadar vurgulayarak soylememin nedeni eger benim kursa gelirseniz sonradan diger seceneklerin daha iyi olup olmadigina dair kafanizda soru isaretlerinin kalmasini istememem. kendi kursunu tavsiye ediyor gibi bu durum olmasin ;) tarihleri uydugu icin ben burayi sectim. ama tekrar belirteyim cok memnunum. :)

ingilizce ne sorcagini bi kagida yaz oyle konus :) zaten ne sorcagin konusmanin nasil ilerleyecegi asagi yukari belli oldugu icin onceden hazirlikli olmus olursun. anlamadigin takdirde dersin size mail atabilcegim bi adres var mi ya da bu soylediklerinizi mail atabilir misiniz die :) bunlari da yaz kagida son care olarak bunu denersin :) emin ol alisiktirlar bole durumlara cunku dilini gelistirmeye ihtiyacin olmasa kursa gitmezsin zaten :)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Ağu 05, 2010 1:23 am

[quote]baar tarafindan yazilan metin:
Asta\'nin kursuna kaydolmak icin, su an online kayit yokmus sanirim. Sadece orada verilen numarayi arayarak bilgi alabilir ve kayit icin gerekli seyler ogrenilebilirmis galiba. Orada oyle yaziyor.
Guzel gozukuyor, fakat kalma olanaklari nasil acaba? [/quote]

kalmayi kendin ayarliyorsun bildigim kadariyla.