Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DORTMUND DIL KURSU VE CALISMA IZNI

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
zeze84

Mesaj gönderen zeze84 » Prş Ağu 05, 2010 2:08 am

zeynepp ben dortmund astayi begendim ya, bilmiyorum anlattiklarin beni ikna etti guzel bi kurs olduguna. fiyati da gayet uygun bence, kendi buldugum kurslara kiyasla.

ben yarin arayip bi telefonla iletismeye calisiyim, olmadi senden dedigin gibi o formlarin resmini cekmeni rica ederim. cook tesekkurler...

zeze84

Mesaj gönderen zeze84 » Prş Ağu 05, 2010 2:41 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
[quote]baar tarafindan yazilan metin:
Asta\'nin kursuna kaydolmak icin, su an online kayit yokmus sanirim. Sadece orada verilen numarayi arayarak bilgi alabilir ve kayit icin gerekli seyler ogrenilebilirmis galiba. Orada oyle yaziyor.
Guzel gozukuyor, fakat kalma olanaklari nasil acaba? [/quote]

kalmayi kendin ayarliyorsun bildigim kadariyla.[/quote]

ben soyle bir site buldum, bir suru ev ilani var http://www.wg-gesucht.de/en/wg-zimmer-in-.26.0.0.0.html ozel yurt aradim iki gundur ama hicbir sey bulamadim, sanirim en iyi cozum boyle ev arkadasli bir ev kiralamak olacak zaten yurtlar da 220-240 euro civari olur galiba, o fiyata paylasimli evler var..

baar

Mesaj gönderen baar » Prş Ağu 05, 2010 1:26 pm

Arkadaslar, ben gecen hafta ASTA\'yi aradim. Calisanlar Ingilizce bilmiyormus. Benim Kayit belgemi yolladilar. Su an onu bekliyorum. Size bunu en kisa yoldan nasil yapabileceginizi soyleyeyim (bana soylediklerini iletiyorum)

Almanya\'da bir tanidiginiz varsa, veya bir yakininiz, sizin yerinize kayit yapabiliyor, ve kayit belgesini size yollayabiliyor. Gerekli seyler sadece adiniz, soyadiniz, dogum yeriniz ve dogum tarihiniz. (herhangi bir ihtimale karsi o yakininiza pasaport fotokopisini yollarsaniz daha rahat olur) 17 Eylul\'de yapilacak seviye belirleme sinavina da 10 euro odemeniz gerekiyor.

Benim kaydimi bir arkadasim yapti. Ve davetiyeyi yani kursa kayit belgesini arkadasima verdiler ve o yolladi. Orada calisan memur da, arkadasima, kurs parasini Almanya\'ya gidince odeyebilecegimi soyledi. Eylul\'de yani. Simdi mektubun gelmesini bekliyorum vizeye basvurmak icin.

Kalacak yer konusunda da soyle bir sey soylediler. Yurt yokmus sanirim, ve kalmayi kendimiz ayarliyoruz. WG tarzi yerler var. Onlar da, zaten ASTA\'nin kendi sitesinde yaziyor. Biraz pahali. Baska sitelere bakip bulunabilir herhalde o da..

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Ağu 05, 2010 4:08 pm

ben de bugun hocayla konustum mail atsinlar dedi. dedim mail adresi yokmus internet sitesinde o yarin bana vericek. para da banka hesabiyla yollanabiliyormus. vize cikmadigi takdirde parayi geri iade ediyoruz dedi. ama bu bilgileri yazili olarak teyit etmekde fayda var bence. bugun bir arkadasim dusseldorf asta nin fiyat olarak daha uygun oldugunu soyledi 150 euro gibi birseymis kur basina. illa fiyati en uygun olsun diyen arkadaslar onu da arastirabilirler.

zeze84

Mesaj gönderen zeze84 » Cum Ağu 06, 2010 2:37 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
ben de bugun hocayla konustum mail atsinlar dedi. dedim mail adresi yokmus internet sitesinde o yarin bana vericek. para da banka hesabiyla yollanabiliyormus. vize cikmadigi takdirde parayi geri iade ediyoruz dedi. ama bu bilgileri yazili olarak teyit etmekde fayda var bence. bugun bir arkadasim dusseldorf asta nin fiyat olarak daha uygun oldugunu soyledi 150 euro gibi birseymis kur basina. illa fiyati en uygun olsun diyen arkadaslar onu da arastirabilirler.[/quote]

zeynep cok sagol ya.. o kadar iyi oldu ki bu. tesekkurler;)

dusseldorfta yasam biraz pahaliymis ama, kursu dusunecekler icin ben ekleyim. kirada falan kalmak isterseniz oda fiyatlari en az 100 euro fazla ve cok az secenek var.

baar

Mesaj gönderen baar » Cum Ağu 06, 2010 11:23 am

Arkadaslar asta\'ya suradan e-mail atabilirsiniz:

asta@asta.uni-dortmund.de

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Ağu 09, 2010 1:51 am

Dusseldorf Asta nin kursuna baktim arkadaslar gercekten fiyat olarak cok uygun ama sitenin bazi yerlerinde Asta nin kurslarinin cok tercih edilmedigini okumustum,kur aralarinda cok bosluk veriyolarmis sanirim. Ne diyorsunuz?
Ben Bochum daki Asta nin dil kursunada baktim o da 195 euro ama Koln de kalacagimi var sayarak oranin daha uzak olacagini dusunuyorum. :|

Bir sey daha sormak istiyorum izninizle,Dusseldorftaki ve Bochumdaki Asta kurslarinda ogrenci karti alabilmek ve toplu tasima indirimlerinden yaralanmamiz soz konusu oluyor mu? Kolnden Bochum ve Dusseldorf toplu tasima araclariyla yol ne kadar surer? Kursa gidip gelmede bir problem yasanir mi acaba? :help

Simdiden cok sagolun cevap verdiginiz icin.. :alkis

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Ağu 09, 2010 2:17 am

merhaba emilie.ilk soruna gelince astanin dil kursunun araliklarinin uzun oldugunu bende duydum.hatta bi arkadasim asta dil kursu yuzunden cok zaman kaybettigini ve 2 yildir sinavi gecemedigini soylemisti ve kendisi gecen ay temmuzda dortmunda dsh sinavina girdi haber almadim insallah basarmistir.

diger soruna gelince evet,dusseldorf ve bochum asta kurslariyla toplu tasima araclari icin indirimlerden faydalanabilirsin.dusseldorfta onceden yasamis olmama ragmen, asta esnasinda ogrenci karti alabiliyor musun tam emin degilim ama bence aliniyor.ama en iyi cevabi physiker verebilir.ama bochum unisi icin evet aliyorsun ogrenci karti ve tipki unide okuyan ogrenciler gibi cogu imkandan faydalaniyorsun asta kursuyla

ucuncu sorun ise koln-dusseldorf arasi 30 dk surer trenle.
koln-bochum arasi mesafe ise yaklasik 1 saat 15 dakikayi bulur.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Ağu 09, 2010 2:38 am

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
merhaba emilie.ilk soruna gelince astanin dil kursunun araliklarinin uzun oldugunu bende duydum.hatta bi arkadasim asta dil kursu yuzunden cok zaman kaybettigini ve 2 yildir sinavi gecemedigini soylemisti ve kendisi gecen ay temmuzda dortmunda dsh sinavina girdi haber almadim insallah basarmistir.

diger soruna gelince evet,dusseldorf ve bochum asta kurslariyla toplu tasima araclari icin indirimlerden faydalanabilirsin.dusseldorfta onceden yasamis olmama ragmen, asta esnasinda ogrenci karti alabiliyor musun tam emin degilim ama bence aliniyor.ama en iyi cevabi physiker verebilir.ama bochum unisi icin evet aliyorsun ogrenci karti ve tipki unide okuyan ogrenciler gibi cogu imkandan faydalaniyorsun asta kursuyla

koln-bochum arasi mesafe ise yaklasik 1 saat 15 dakikayi bulur.[/quote]

Cok cok tesekkur ederim cevapladigin icin Mechanical :alkis

Bu kurs arama hengamesinden gercekten daral geldi bana... :| Sizde baslarda bunlari yasamissinizdir beni anliyor olmalisiniz...Kendimi mutsuz ve caresiz hissediyorum bazen gercekten... :(
ASTA kurslari gercekten fiyat olarak cok iyi ama bu arada fazlaca beklemek gercekten cok can sIkIcI. 8 ayda sinavi veren arkadaslarim var Almayada o yuzden 1-1,5 sene bir kurs icin beklemek maddi ve manevi olarak yikici geliyor bana... Yarin mumkun olursa her iki (Bochum ve Dusseldorf) Asta yi da Almanca bilen bir arkadasimin yardimiyla arayacagim ve ne kadar bekleniyormus ayrintilar nelermis ogrenip sizler icin burada paylasacagim.

Acaba diyorum orada bir sure ASTA nin kursuna gidip daha sonra ozel bir kurs arastirip ordan devam etmek daha mantikli olur?
Birde kur aralarinda bekleme demisken Dortmund ASTA daki kur aralari ne kadar suruyor?

Simdiden tesekkurler cevaplariniz icin.:)

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Ağu 09, 2010 1:24 pm

Ogrenci kartini vize alma sansini arttirmak icin turkiyeden cikartabilirmiyiz?Ve bu karti dil kursundan mi yoksa universiteden mi alacagiz?

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ağu 09, 2010 5:00 pm

dortmund astada her kur 11 hafta suruyor. kurlar arasi 3 hafta var. toplam 4 kur. sitesinde de var hangi tarihlerde baslayacagi. ayrica emilie www.vrr.de adresinden nrw eyaletinde bir yerden bi yere nasil gidebilecegini, ne kadar surdugunu ve bilet fiyatinin ne kadar oldugunu ogrenebilirsin. daha once bu sitenin adresini sana vermistim sanirim. sitede turkce ve ingilizce secenegi de var.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Pzt Ağu 09, 2010 9:38 pm

Tesekkurler Zeynep
Dortmund Asta nin kur aralarida cok uzunmus!...3 haftada yeni kur biter yahu... Pfff.. :|
Tren surelerini merak etmistim aslina bakarsan,bana verdigin sitede otobus gormustum sadece ben ^_^; Siteye girdigimde de site hata verdi ve bilet fiyatlarini goremedim zaten.... :help

Sanirim universitenin dil kursuna gidip oranin ogrenci kartina sahip olunca trenleri ucretsiz kullanabiliyoruz degil mi? Yoksa yanlis mi biliyorum?...

Su okullarin ASTA larini bir arayabilsem en guzel sey olacak benim icin ama... O zaman iyice ne var ne yok ogrenecegim... :o

Hala -sponsor kurs haric- ozelde olsa kurs tavsiyelerinize acigim arkadaslar! B)

zeze84

Mesaj gönderen zeze84 » Sal Ağu 10, 2010 4:43 pm

Ben hic kur arasi olmayan bir kurs biliyorum ama bastan soyliyim biraz pahali, ya da bana oyle geldi.
heidelberg\'de kurs, kalacak yer de veriyolar linki : http://www.heidelberger-paedagogium.de/

emilie

Mesaj gönderen emilie » Çrş Ağu 11, 2010 11:25 pm

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:
[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:

koln-bochum arasi mesafe ise yaklasik 1 saat 15 dakikayi bulur.[/quote]

Cok cok tesekkur ederim cevapladigin icin Mechanical :alkis

Bu kurs arama hengamesinden gercekten daral geldi bana... :| Sizde baslarda bunlari yasamissinizdir beni anliyor olmalisiniz...Kendimi mutsuz ve caresiz hissediyorum bazen gercekten... :(
ASTA kurslari gercekten fiyat olarak cok iyi ama bu arada fazlaca beklemek gercekten cok can sIkIcI. 8 ayda sinavi veren arkadaslarim var Almayada o yuzden 1-1,5 sene bir kurs icin beklemek maddi ve manevi olarak yikici geliyor bana... Yarin mumkun olursa her iki (Bochum ve Dusseldorf) Asta yi da Almanca bilen bir arkadasimin yardimiyla arayacagim ve ne kadar bekleniyormus ayrintilar nelermis ogrenip sizler icin burada paylasacagim.

Acaba diyorum orada bir sure ASTA nin kursuna gidip daha sonra ozel bir kurs arastirip ordan devam etmek daha mantikli olur?
Birde kur aralarinda bekleme demisken Dortmund ASTA daki kur aralari ne kadar suruyor?

Simdiden tesekkurler cevaplariniz icin.:)[/quote]

Mechanical
Malesef B1 seviyeye gelmeden Bochumda ki okul ne ogrenci karti veriyormus ne de Semester Ticket! Tam bir hayal kirikligi oldu benim icin bu ve kara kara dusunuyorum ne yapabilirim diye... Dusseldorfta ki kursun sayfasina baktim ve mail attim yalniz mailler sadece persembe gunu isleme konuluyormus,orasida semester ticket verir mi belli degil... =((

Tam bir hayal kirikligi yasiyorum suan. Almayada okula "Indirimli gidip gelmenin" baska yolu yok mu arkadaslar?? Young ticket diye bisiden bahsetmislerdi (sanirim Zeynepp arkadasimiz bahsetmisti ) ama onu alamam diye dusunuyorum cunku yasim 27. Bu ulasimi indirimli yapma isini nasil cozebilirim ben arkadaslar? Ben nasil Koln den Bochum ASTA ya da olursa Dusseldorf ASTA daki kursa indirimli gidip gelebilirim...???:bye:|

emilie

Mesaj gönderen emilie » Prş Ağu 12, 2010 9:04 pm

Bu arada bugun okulu aradim ve Dusseldorf Asta kursunun Dusseldorf Universitesinde ki kursla anlasamamasindan dolayi suan kursa alim yapamiyolar. Arkadaslara duyurulur.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Ağu 13, 2010 5:55 pm

selam arkadaslar, bende dortmund bochum yakinlarinda kurs bakiyorum. arkadaslarin belirttigi kurs cok ucuz ama kur arasi cok fazla.. sponsor kursu dusunuyorum kurs olarak.. 4-5 gun kur arasi varmis... baska tavsiye edebileceginiz kurs var mi?

bu arada duisburg essenden kabul aldim. ulasim icin ogrenci karti veren dil kursu var mi? bunun icin ne yapabilirim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 13, 2010 11:05 pm

arkadaslar kesin olarak dusseldorf asta kursundan uzak durun. tamam cok ucuz nerdeyse bedava ama kursu hem cok kotu hem de bir kuru nerdeyse aralarla 4-5 ayda bitebiliyorsunuz.. oraya kursa gidenler ya dsh yi son anda artik yalvar yakar verdiler ve verenlerin almancasindan da hic birsey anlasilmiyor. benim tanidigim araplarin hepsi oraya gitmis en erken kazanan 15 ayda ve konustuklari almanca tarzanca gibi geliyor.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Ağu 14, 2010 11:59 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
arkadaslar kesin olarak dusseldorf asta kursundan uzak durun. tamam cok ucuz nerdeyse bedava ama kursu hem cok kotu hem de bir kuru nerdeyse aralarla 4-5 ayda bitebiliyorsunuz.. oraya kursa gidenler ya dsh yi son anda artik yalvar yakar verdiler ve verenlerin almancasindan da hic birsey anlasilmiyor. benim tanidigim araplarin hepsi oraya gitmis en erken kazanan 15 ayda ve konustuklari almanca tarzanca gibi geliyor.[/quote]

sagol tavsiyelerin icin gurkan. biz de merak ediyorduk bu kursa giden var mi nasil diye.

octomat

Mesaj gönderen octomat » Cmt Oca 28, 2012 10:37 pm

arkadaslar;

Dortmundan kabul aldim aslinda dortmund astada kursa baslicaktim ama kacirdigim icinbir sonraki kurs 3 ay sonra baska altarnatifler bulmam lazim yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 29, 2012 12:32 am

Valla Dortmund\'da hangi dil kurslari var bilmiyorum hic.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari