Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Vizesi Dil Kursunu Sorunsali :/

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
camirci

Mesaj gönderen camirci » Prş Oca 15, 2015 4:51 pm

Arkadaslar merhabalar herkese;

Dortmund\'da PDL dil kursu ile gorusme yapiyorum su anda. A1 den C1\'e kadar kursa yazilmak istedigimi belirttim. Ancak onlar ilk ayin parasini ode. Gerisini Yabanci polisinden uzatiyorsun dediler.

Yani ben simdi konsolosluga 1 aylik ucret yatirip toplam 9 ay surecegi icin 9 aylik vize istesem veriliyor mu? Ne yapmaliyim, nasi bir stratejisi var bu konun acil yardim ederseniz cok sevinirim

Cunku nisan 15\'te orda olmam lazim :/

Adim yusuf bu arada...
--- Auslander ---

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Oca 15, 2015 4:57 pm

ben her ihtimale karsi 4 aylik kurs ucreti yatirmistim. konsolosluga gittigimde sikinti olmadi.
Bir arkadasimda bir aylik ucret yatirdi. Ona neden 1 aylik ucret yatirdin diye sormuslar. Ve oda kursa gittigimde begenmeyip farkli bir kursa gitme durumum olabilir oyuzden 1 aylik yatirdim dediginde sikinti olmamisti. Ama tabi gorevliden gorevliye degisir sacma sapan seyleri bahane edebiliyorlar..

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Oca 15, 2015 11:10 pm

faruk bey size ozelden yazdim da gormedniz herhalde. siz sadece dil kursu vizesi mi aldiniz hic bir universiteden sartli kabulunuz yokmuydu bide ilk etapta kac aylik alabildiniz ? simdiden tesekkur ederim.

helios

Mesaj gönderen helios » Prş Oca 15, 2015 11:56 pm

[quote]camirci tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhabalar herkese;

Dortmund\'da PDL dil kursu ile gorusme yapiyorum su anda. A1 den C1\'e kadar kursa yazilmak istedigimi belirttim. Ancak onlar ilk ayin parasini ode. Gerisini Yabanci polisinden uzatiyorsun dediler.

Yani ben simdi konsolosluga 1 aylik ucret yatirip toplam 9 ay surecegi icin 9 aylik vize istesem veriliyor mu? Ne yapmaliyim, nasi bir stratejisi var bu konun acil yardim ederseniz cok sevinirim

Cunku nisan 15\'te orda olmam lazim :/

Adim yusuf bu arada...[/quote]

Merhaba Yusuf kardesim. Oncelikle endise etmene gerek yok. Gecen yil ayni durumdan bende gectim. Yani dil okulu icin frankfurta gitmistim uzun sureli.

Soyle ki; vize sureni okula ne kadar zaman araligi icin kayit oldugun etkili ama diger etkende bloke hesapla gideceksen kalacagin ay sayisi carpi 670€ almanyada actirdigin hesabinda para gosteriyor olman etkili. Soylersin okulun kendisi de bana oncelikle yalniz bir ayini ode dedi, diye. Bu nedenle turkiyedevize alirken bu konuda sorun olacagini sanmiyorum. Hersey turkiyede iyi gitti. Vizenide aldin diyelim. sonra almanyaya gidince yabancilar subede senden belgelerini isteyecekler. Ben almanyaya gittikten 2 ay sonra yabancilar subeye gittim.
1) Saglik sigortasi
2)Bloke hesabin varsa hesap bakiyesi gosterir belge
3)Kursun bitis tarihini gosterir belge.

Ben banka belgemi unutmustum yabancilarda ki kadinla uzunca bir sohbet etmistik ona istinaden benden istemedi. Gerekli ama senin icin bi daha is cikarmayayim yapti. Onemli degil vs dedi. Okuldan bitis tarihini gosterir belge istedim. Onu inceledi. Sonra almanyada yeniden yaptirdigim saglik sigortami istedi onu inceledi. Simdi soyle birsey var. Benim okulum 26 Eylulde bitiyordu saglik sigortami da ne olur ne olmaz diye 10 ekime kadar yaptirmistim ben. Yabancilarda ki kadin bana sordu okul bitince gidicek misin diye. Bende avrupayi almanyanin bi kac sehrini gezmek istiyorum ona gore verir misiniz dedim vizeyi. Kadin da 10 gun yeter mi dedi. Bende biraz daha fazla olursa sevinirim dedim. Oda 10 ekime kadar verdi vizeyi. Ben orda sunu anladim. Sigortam 20 Ekime kadar olsa kadin bana 20 Ekime kadar vize verebilirdi. Bence tamamen sigortaya gore verdi son cikis tarihini.

Umarim yardimci olabilmisimdir. Insaallah hersey kolay olur sizin icin :help

(Lutfen ozelden mesaj yazmayin)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 16, 2015 4:55 pm

Dortmundda gidelecek en son kursu tercih etmissin tebrik ederim.Kayit yap ve zaman kaybet
RASTAFARI

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum Oca 16, 2015 7:21 pm

@yilmazsln mesaj yazdim diye hatirliyorum size ama giden kutusuna bakinca yazmadigimi gordum umarim k.bakmamissinizdir. Ama ozeldense konu acip orada sormaniz daha yararli olur cunku baska arkadaslarinda sorulari varsa onlara cevap vermis oluruz.

Ben sadece dil kursuna kayit olarak vizeye basvurdum universitelerden sartli kabulum felan yoktu.
4 aylik kurs ucretini yatirmistim
1 yil icin basvurmustum ben. aslinda sadece dil vizesine basvurmustum ama Dil kursu + ogrenim vizesi vermisler buda iyi bir sey oldu benim adima :)

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Oca 18, 2015 1:47 am

tesekkur ederim. gercekten de baya sansliymissiniz :) bende sartli kabul olmazsa sadece dil kursunda sansimi deneyeyim diyorum. peki burda ki egitim durumunuz neydi?

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Çrş Oca 21, 2015 5:04 pm

Sadece dil kursu vizesi zor bir vize. (arastirmalarimdan ben bu sonuca vardim) Ben bu yuzden gecen sene dilkursu + ogrenim vizesi gibi bir vizeye basvurmustum tabi bu durumda tum ogrenci vizesi gerekliligini yerine getirmen lazim. Sadece frkli olan uniden gelen Kabul yerine uniden gelen bewerberbestaegigung yani basvurunun onaylandigina dair bir belge gerekli. Bikac uniye belgelerimi gondermisitim zaten cogunlukla basvurnuzu aldik diye geri donerler.