Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg Heidelberg

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
metehanzor

Studienkolleg Heidelberg

Mesaj gönderen metehanzor » Cum Ara 05, 2014 12:03 pm

Arkadaslar oncelikle iyi gunler.Hemen konuya girecegim.Ben Turkiyede 12 yil egitim gordum ve Meslek lisesi mezunuyum o yuzden 1 yil Studienkolleg yapmam gerekiyormus b2.1 Zertifikam var Mannheim Univ den daha da devam ediyorum.9 aydir Mannheimda oturuyorum.iyi kotu baya cevre edindim.Cokta alman arkadasim var akrabalarimda cok burda
Bu yuzden buraya en yakin yerdeki Studienkolleg bulunan universitelere baktim.Sanirim B2.2 ile aliyorlar Studienkollege A1 den beri Uni Mannheimda yaptim Almanca kursunu dahada C1 e kadar devam ediyorum bana en yakin Studienkolleg Heidelbergte varmis buraya nasil kayit olcagimi veya hangi sinava girecrgime dair hic bir bilgi bulamadim sitelerinde mail attim kac haftadir cevap gelmedi.Bilen varsa bana yardimci olabilir mi ?

hasan-de

Studienkolleg Heidelberg

Mesaj gönderen hasan-de » Cum Ara 05, 2014 12:49 pm

Dostum Studienkolleg Egitimi Nisan ve Ekim Aylarinda basliyor . Basvurular ise 15 Temmuz ve 15 Ocakda oluyor . Yukaridaki linklerden Univeriste makalesine gir ordada Studienkolleg hakkida butun bilgiler bulunmakda :) ama bolumune gore studienkolleg kursuna gidiyosun ondan her unide yok her bolum

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=83
HASAN TURAN