Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Online film/dizi izlemek

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
psenoglu

Online film/dizi izlemek

Mesaj gönderen psenoglu » Pzr Eki 09, 2016 4:22 pm

Merhaba,
Internet uzerinden film veya dizi izliyor musunuz? 2 sene once bir arkadasima 800 euro ceza gelmis ben de acikcasi acmaya korkar oldum o olaydan sonra. Sizler izliyorsaniz kullandiginiz bir yontem var midir?
Tesekkurler.

zombiebat

Online film/dizi izlemek

Mesaj gönderen zombiebat » Pzr Eki 09, 2016 4:45 pm

Bildigim kadari ile indirmedigin surece sorun olmuyor ben internet uzerinden izledim bir sorun olmadi ama hic indirmedim ama yinede riske girmem diyosan orjinal satin almak gerek

TUM_ERMAN

Online film/dizi izlemek

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Pzr Eki 09, 2016 4:48 pm

psenoglu tarafindan yazilan metin:

Merhaba,
Internet uzerinden film veya dizi izliyor musunuz? 2 sene once bir arkadasima 800 euro ceza gelmis ben de acikcasi acmaya korkar oldum o olaydan sonra. Sizler izliyorsaniz kullandiginiz bir yontem var midir?
Tesekkurler.
Her turlu online dizi ve film sitesinden istedigin herseyi izleyebilirsin. Ankca Torrent kullanirsan veya torrent tabanli sitelere birsey upload edersen 800 Euro veya daha fazla ceza alabilirsin. Kisaca Torrent ve benzeri islevleri goren sitelerden uzak durdugun surece sikinti yok.

Faruk06

Online film/dizi izlemek

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzr Eki 09, 2016 5:29 pm

Indirmedigin surece sikinti olmuyor diye biliyorum.
Ayrica en guzel yolu da netflix kullanman olur. Hem legal hemde bircok dizi ve filmi almanca - almanya altyazili Veya duruma gore ingilizce - almanca alt yazi veya tam tersi sekilde seyredebilirsin.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

Rufat92

Re: Online film/dizi izlemek

Mesaj gönderen Rufat92 » Pzt Haz 05, 2017 7:07 pm

zombiebat yazdı: Pzr Eki 09, 2016 4:45 pm Bildigim kadari ile indirmedigin surece sorun olmuyor ben internet uzerinden izledim bir sorun olmadi ama hic indirmedim ama yinede riske girmem diyosan orjinal satin almak gerek
Merhaba, yani simdi internette istedigim filmi acip izleye biliyor muyum? Egee indirmiyorsam rahatca istedigim siteden sikinti yasamadan izlemem munkunmu?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 05, 2017 8:04 pm

yanlis cevaplar var.

internetten actiginiz herseyi indirirsiniz. 1 byte dahil gelse indirirsiniz. Tarayicidan video izliyorsaniz, resim aciyorsaniz, herhangi birsey okuyorsaniz yine her türlü onu indiriyorsunuz. veri aktarimi var. bunu bilgisayariniza kaydedip etmediginizi ya da tarayicidan mi izlediniz siz haric kimse bilemez.

o verilen örnekte yenilen 800€ paylasim yapildigi icindir. Eger telif hakki olan bir icerigi internette telif hakki sahibinin izni olmadan yayinlarsaniz suc islemis olursunuz ve almanyada bunlar icin film stüdyolari vs bazi firmalarla anlasip özellikle torrent üzerinden indirme yaptiginizda ip adresinizi belirleyip sizden para talep ediyo cünkü torrent iki tarafli hem indirir hem de paylasir. burada paylastiginiz icin sizi tespit ederler.

Bu yüzden torrentten uzak durun. paraniz yoksa izlemeyin varsa ya sinemaya ya da netflix tarzi portallardan veyahut direk filmin kendisini kiralayip veya satin alip izleyin. Ilerde calistiginiz isyeri size emeginiz karsiliginda 1cent bile ödemesin barim barim bagirirsiniz. O yüzden empati yapin ve korsandan uzak durun.

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Cum Eyl 22, 2017 9:50 pm

Yani şimdi Dİzipub dizilap dizimag ten izlediğimzde ceza mı gelir anlamadım

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Cum Eyl 22, 2017 11:18 pm

indirmede sorun yok anladığım kadarıyla o içeriği yüklemekte (upload) sıkıntı var. torrentin çalışma mantığı hem indir hem yükle olduğu için sıkıntı oluyor. eğer private tracker falan kullanırsanız takip edilemediğini söyleyenler vardı ama private tracker bulmak da kolay değil. mantıken torrent ayarlarından yüklemeyi 0 yaparsanız sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum ama siz emin olmadan yapmayın bu dediğimi. :)

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eyl 23, 2017 9:18 am

Eskiden indirmiyor ve sadece internet üzerinden izliyorsaniz ceza almiyordunuz ama yeni yapılan bir düzenleme ile bu sene (birkaç ay önce dedi arkadaşım) streaming de yasaklanmış. O yüzden dizilere filmlere elveda, en iyi seçenek Türkiye'de torrent 'e yüklenip oraya harici disk ile götürmek filmleri dizileri..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 25, 2017 8:14 am

lepassants yazdı: Cmt Eyl 23, 2017 9:18 am Eskiden indirmiyor ve sadece internet üzerinden izliyorsaniz ceza almiyordunuz ama yeni yapılan bir düzenleme ile bu sene (birkaç ay önce dedi arkadaşım) streaming de yasaklanmış. O yüzden dizilere filmlere elveda, en iyi seçenek Türkiye'de torrent 'e yüklenip oraya harici disk ile götürmek filmleri dizileri..
arkadasin dedigi dogru. AB mahkemesi bi davaya verdigi kararda streamingi illegal olarak tanimlamis ve o sekilde karara baglamis. bu yüzden dikkat edin. Tabi bu kararin uygulanmasi streaming yapilan portalin izleyen kisilerin ip adreslerini kaydedip kaydetmemesiyle sinirli.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Eki 29, 2018 1:38 am

Arkadaşlar bu konuda güncel bi bilgisi olan var mı? Acaba türkiye’deki film siteleri ya da diz sitelerini kullanmak sıkıntı yaratır mı?

selen

Mesaj gönderen selen » Pzt Eki 29, 2018 2:15 pm

Arkadaşlar bn de merak ediyorum güncel bir bilgi var mı bunun hakkında ??
yani dizileri yaklaşık 1 senedir almanyada izliyorum dizimagtan falan indirmedim hiç, bir şey olmadı şu ana kadar ama olmıycak anlamına gelmiyor :shock:

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Eki 29, 2018 2:38 pm

Bende bu soruya cevap aradım ama tam olarak bilinen bir şey yok. Kimisi 1 dk izlediği için telif yemiş kimisi yıllardır torrent indirmiş bir şey olmamış, tamamen şans meselesi. En iyisi güvenilir sitelerden şaşmamak ve oyundur, crack'li programdır vs. indirmemek. Bu arada bilmeyen arkadaşlar olabilir Amazon'un 6 aylık Almanya'da okuyan öğrenciler için bedava Prime üyeliği var, bu sayede bir sürü diziyi, filmi ücretsiz izleyebilirsiniz yasal bir şekilde, onun dışında başka avantajlarda var bir bakın derim.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Eki 29, 2018 11:41 pm

seth93 yazdı: Pzt Eki 29, 2018 2:38 pm Bende bu soruya cevap aradım ama tam olarak bilinen bir şey yok. Kimisi 1 dk izlediği için telif yemiş kimisi yıllardır torrent indirmiş bir şey olmamış, tamamen şans meselesi. En iyisi güvenilir sitelerden şaşmamak ve oyundur, crack'li programdır vs. indirmemek. Bu arada bilmeyen arkadaşlar olabilir Amazon'un 6 aylık Almanya'da okuyan öğrenciler için bedava Prime üyeliği var, bu sayede bir sürü diziyi, filmi ücretsiz izleyebilirsiniz yasal bir şekilde, onun dışında başka avantajlarda var bir bakın derim.
Ben buny bilmiyordum. Hemen hesap açtım 12 aylık deneme süresi veriyormuş. Teşekkürler bilgilendirme için.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Çrş Eki 31, 2018 10:40 am

seth93 yazdı: Pzt Eki 29, 2018 2:38 pm Bende bu soruya cevap aradım ama tam olarak bilinen bir şey yok. Kimisi 1 dk izlediği için telif yemiş kimisi yıllardır torrent indirmiş bir şey olmamış, tamamen şans meselesi. En iyisi güvenilir sitelerden şaşmamak ve oyundur, crack'li programdır vs. indirmemek. Bu arada bilmeyen arkadaşlar olabilir Amazon'un 6 aylık Almanya'da okuyan öğrenciler için bedava Prime üyeliği var, bu sayede bir sürü diziyi, filmi ücretsiz izleyebilirsiniz yasal bir şekilde, onun dışında başka avantajlarda var bir bakın derim.

Yaninda kaldigim ailenin amazon prime üyeligi var. Simdilik mr. robot falan izliyorum. Hem ingilizce altyaziyla falan pratik oluyor.

Gelmeden her seyi hard diske atmistim(1yil yetecek kadar film de var icinde). Torrent falan da sildim, ne olur olmaz diye ama zaten yogunluktan o filmlere cok bakamadim.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Kas 02, 2018 11:19 am

torrentten indirip izlemekle yada siteden indirmeyip izlemek arasında bir fark yok. hatta bazı şirketler filmi bilerek sitede yayınlayıp keklik avına çıkıyorlar. bunlarla karşılaşmamak için ya vpn kullanacaksınız yada amazon netflix gibi abonelikler alacaksınız. ben surekli vpn kullanıyorum kafam rahat. eğer vpn imkanınız yoksa türk torrent sitelerini yada türkçe siteleri kullanın

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 02, 2018 2:40 pm

Arkadaslar konu hakkinda fazlasiyla bilgi sahibiyim desem yalan olmaz...

Söyle ki, Yunan bir arkadasim bizim evdeyken masaüstünde yüklü POPCORN adli uygulamadan bir film izlemis. Bize Waldorf Avukatlik Büro'sundan mektup geldi "Filesharing" suclamasiyla ilgili... Ve 1000 Euro ceza ödememizi istiyorlardi aksi halde mahkemeye vereceklerini vs dile getirdiler.
Internet kimin üzerine ise bu isten o sorumluydu... Su an bu degisti, sadece filmi izleyen suclanabilecek.
Tüketici (Verbraucherzentrale) derneklerinin ucuz avukatlik hizmetinden yararlanarak bu sorunu 3 yil kadar erteledik ancak sürekli posta geliyordu. En sonunda filmi izleyen arkadas internet sözlesmesi olan diger arkadasa daha fazla mahcup olmamak ve sürekli mektuplarla canini sikmamak icin Waldof ile anlasip yaklasik 700 Avroyu ödeyip sorundan kurtuldu...

Simdi Streaming yapacak arkadaslara önerim su.
Sadece tarayici üzerinden izleyin, kesinlikle bilgisayar, tablet veya telefonunuza bir program indirip öyle izlemeyin.
Sadece tarayici üzerinden izlerseniz SUC DEGIL... Bir mahkeme SUC demis olsa bile üst mahkemeden kesinlesmis bir karar yok. Zaten böyle bir seyin takibi özel izin olmadigi sürece imkansiz. Kimse sizin nerede ne izlediginizi yasal olarak (Polis, savcu vs) degilse takip edemez.
Indirmediginiz veya bir uygulama üzerinden izlemediginiz sürece " Filesharing " yapmamis olursunuz.

Dizimag, fullhdizle vs buralar üzerinden izleyebilirsiniz. Bir sorunla da karsilasmassiniz.
Google"da ..... film izle diye arattiginizda en altta bir not yayinliyor "bilmem ne mahkemesi karariyla 4 arama ögesi listeden cikartilmistir" diye...

Netflix, Maxdome ve Amazonprime var bizde de güncel degil cogu. Özellikle de diziler icin streaming vazgecilmez bir alternatif :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Cum Kas 02, 2018 4:27 pm

Benim soyle bir sorum olacak, dizi ya da film izlemekten bagimsiz. Mesela ben bugunku gs fb macini izlemek istiyorum, reddit'te soccerstreams'den yayin bulup izleyebilirim, ancak yasal mi bu bilmiyorum. Bu sekilde izleyen ya da bir bilgisi olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 09, 2018 1:30 pm

Izleyebilirsin... PC veya telefonuna bir uygulama indirip IZLEME, gerisi sorun degil..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mapworld

Mesaj gönderen mapworld » Çrş Ağu 10, 2022 9:53 pm

Staatsmann yazdı: Cum Kas 02, 2018 2:40 pm Arkadaslar konu hakkinda fazlasiyla bilgi sahibiyim desem yalan olmaz...

Söyle ki, Yunan bir arkadasim bizim evdeyken masaüstünde yüklü POPCORN adli uygulamadan bir film izlemis. Bize Waldorf Avukatlik Büro'sundan mektup geldi "Filesharing" suclamasiyla ilgili... Ve 1000 Euro ceza ödememizi istiyorlardi aksi halde mahkemeye vereceklerini vs dile getirdiler.
Internet kimin üzerine ise bu isten o sorumluydu... Su an bu degisti, sadece filmi izleyen suclanabilecek.
Tüketici (Verbraucherzentrale) derneklerinin ucuz avukatlik hizmetinden yararlanarak bu sorunu 3 yil kadar erteledik ancak sürekli posta geliyordu. En sonunda filmi izleyen arkadas internet sözlesmesi olan diger arkadasa daha fazla mahcup olmamak ve sürekli mektuplarla canini sikmamak icin Waldof ile anlasip yaklasik 700 Avroyu ödeyip sorundan kurtuldu...

Simdi Streaming yapacak arkadaslara önerim su.
Sadece tarayici üzerinden izleyin, kesinlikle bilgisayar, tablet veya telefonunuza bir program indirip öyle izlemeyin.
Sadece tarayici üzerinden izlerseniz SUC DEGIL... Bir mahkeme SUC demis olsa bile üst mahkemeden kesinlesmis bir karar yok. Zaten böyle bir seyin takibi özel izin olmadigi sürece imkansiz. Kimse sizin nerede ne izlediginizi yasal olarak (Polis, savcu vs) degilse takip edemez.
Indirmediginiz veya bir uygulama üzerinden izlemediginiz sürece " Filesharing " yapmamis olursunuz.

Dizimag, fullhdizle vs buralar üzerinden izleyebilirsiniz. Bir sorunla da karsilasmassiniz.
Google"da ..... film izle diye arattiginizda en altta bir not yayinliyor "bilmem ne mahkemesi karariyla 4 arama ögesi listeden cikartilmistir" diye...

Netflix, Maxdome ve Amazonprime var bizde de güncel degil cogu. Özellikle de diziler icin streaming vazgecilmez bir alternatif :)
merhaba, buraya gelirken böyle bi şeyden haberim olmadığı için 1-2 kitap indirmesi yaptım (dil kitapları) 1 ay geçti gelişimden beri herhangi bir ses seda yok kitap indirmeleri de bu cezalara dahil midir?