Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ozel dil okulundayken devlet yurdu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Eyl 29, 2016 3:22 pm

Arkadaslar merhaba
Ozel bir dilokuluna giderken devlet yurtlarina kayit olup sira bekleyebiliyor muyuz bu konuda bilgisi olan arkadaslar paylasirsa sevinirim.
Simdiden tesekkurler.

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Eki 06, 2016 1:08 pm

Bu durumda kalan kimse yok mu arkadaslar. Kalacak problemi yasiyorum. Bilgisi olan varsa cok sevinecegim.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Eki 06, 2016 1:46 pm

olabiliyor tabiki ama cikma sansi cok cok dusuk oluyor cunku misafir statusunde bekleme listesine kayit ediliyorsun. Tabi buna istisnalarda var mesela uni duisburg essene kayit olursan ve onlarin anlasmali oldugu dil kursuna gidersen seni sanki universiteye baslamis gibi kabul ediyorlar ve yurt 1-2 ay icinde cikiyor. Tavsiyem devlet yurtduna degil de ozel yurtlari bi arastirman orada cok daha cabuk yer bulursun

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Eki 06, 2016 4:58 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

olabiliyor tabiki ama cikma sansi cok cok dusuk oluyor cunku misafir statusunde bekleme listesine kayit ediliyorsun. Tabi buna istisnalarda var mesela uni duisburg essene kayit olursan ve onlarin anlasmali oldugu dil kursuna gidersen seni sanki universiteye baslamis gibi kabul ediyorlar ve yurt 1-2 ay icinde cikiyor. Tavsiyem devlet yurtduna degil de ozel yurtlari bi arastirman orada cok daha cabuk yer bulursun[/quote]
Bu islemi yani kayit islemini gerceklestirmem icin studentinwerk\'e mi gitmem gerekiyor. En azindan bir sansimi deneyeyim diyorum. Ayrica ben Berlin\'deyim acikcasi pek gozume carpmadi ozel yurt falan. Hatta devlet yurtlari bile bizim turkiyedeki gibi alisilagelmis degil.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Eki 06, 2016 5:30 pm

Basvurabilirsin yani kagit ustunde kayit olabilirsin lakin arkadasin dedigi gibi misafir statusunde olursun ki cogu ogrenciye ilk 1-2 sene bile yurt cikmayabiliyorken sana cikma sansi ne olabilir az cok tahmin edebilirsin. Ozellikle berlin gibi dolu sehirlerde bu sans daha da dusuyor diye biliyorum.
Bunun disinda kendi dedigin gibi ozel yurtlar var onlara veya coklu ogrencilerin olusturdugu bir nevi kucuk yurtlari da deniyebilirsin (misal 20 odali bir evin odalarini wg tarzi kiraya veriyorlar gibi gibi)
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Eki 06, 2016 6:13 pm

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

Basvurabilirsin yani kagit ustunde kayit olabilirsin lakin arkadasin dedigi gibi misafir statusunde olursun ki cogu ogrenciye ilk 1-2 sene bile yurt cikmayabiliyorken sana cikma sansi ne olabilir az cok tahmin edebilirsin. Ozellikle berlin gibi dolu sehirlerde bu sans daha da dusuyor diye biliyorum.
Bunun disinda kendi dedigin gibi ozel yurtlar var onlara veya coklu ogrencilerin olusturdugu bir nevi kucuk yurtlari da deniyebilirsin (misal 20 odali bir evin odalarini wg tarzi kiraya veriyorlar gibi gibi)[/quote]
Anladim. Yinede basvuru yapip bir sansimi deneyeyim. Yardimlariniz icin tesekkur ederim.