Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studentenkonto

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mervect

Studentenkonto

Mesaj gönderen mervect » Pzt Eyl 12, 2016 4:39 pm

Merhaba,
aranizda Almanya\'da ogrenci hesabi olan var mi? Varsa hesabi hangi bankada actiniz ve onerir misiniz?
Asagidaki adreste bazi bankalar karsilastirilmis,en uygunu Postbank ve ING gibi duruyor,sizin herhangi bir fikriniz var mi?
http://www.kostenloses-konto24.de/girok ... enten.html

Deadly Impact

Studentenkonto

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Eyl 13, 2016 5:30 pm

Jugendkonto var bende deutschebank\'tan. 2 senedir kullaniyorum bir sorun yasamadim.

Faruk06

Studentenkonto

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Eyl 13, 2016 10:32 pm

en uygunu Sparkasse diyebilirim. sehirden sehre bagli olmak kaydiyla neredeyse adim basi sparkasse var. buda para cekimi icin cok vakit kaybetmemeni ani durumlarda cekebilmeni sagliyor. Ama tabi mesela evinin dibinde volksbank vardir yada okulun dibinde o senin icin daha mantikli olur v.s v.s
Zaten Studentenkontolarin neredeyse hicbirinde hesap islem ucreti yok. ve istek uzerine dusuk bir miktar icin kredi karti veriyorlar genel olarak.

Her birinin kendine ozgu avantajlari var tabiki.
Mesela Deutschebank kartin ile Turkiyede TEB bankasindan hicbir ucret odemeden para cekebiliyorsun. Ayni sekilde TEB kartiylada Deutschebank atmlerinden ucretsiz para cekebilirsin. (normal teb i bilmiyorum ama muhtemelen ondada gecerlidir. Ama bende Cepteteb var onun ile kesin ucretsiz cekiyorsun bizzat bende var ve denedim)

gibi gibi kendine uygun ne ise ondan acabilirsin

Ing yi bende dusundum fakat az atmsi bulunmasi insanin isini zorlastirabiliyor bazen acil para lazim olabiliyor ve ing bankin da atmsi uzak ise bu sikinti yaratabilir diyerekten sparkasse yi tercih ettim.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

mervect

Studentenkonto

Mesaj gönderen mervect » Çrş Eyl 14, 2016 11:09 am

Evet haklisiniz,cok fazla mektupla,islem ucretleriyle vs. ugrasmak istemedigim icin sormustum. Tesekkur ederim cevaplariniz icin

Kullanıcı avatarı
welly275

Studentenkonto

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 14, 2016 8:30 pm

bankalar son zamanlarda hesap isletim ucreti politikalarini degistiriyo. dikkat edin. postbank mesela eski yeni tum musterilerine bildiri gonderdi. giro plus hesabi bundan boyle herkese aylik 3,40. ogrenci olmak maalesef bi fark yaratmiyo. bunun yaninda hypovereinsbankin da ani sekilde 2017 icersinde hesap modellerini degistirecegini bankanin musteri hizmetlerinden duydum.

yani hesabi acmadan once sorun herseyi

mervect

Studentenkonto

Mesaj gönderen mervect » Çrş Eyl 14, 2016 10:30 pm

Islemleri online halletmeyi dusunuyordum aslinda, ama eger soylediginiz gibi degisimler varsa direk bankaya gitmek daha iyi olacak.Tesekkurler

mustifiz

Studentenkonto

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Eyl 14, 2016 10:54 pm

arkadaslar BB bank var aylik yillik hesap isletim ucreti almiyor hatta anlasmali bankalardan hesabinizdan para cekseniz bile kesinti olmuyor.Bilginize