Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni Ehliyet

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
baneful

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen baneful » Cum Eyl 02, 2016 9:24 pm

Yeni uluslararasi ehliyet artik Almanya\'da gecerli mi? Yoksa belirli bir suresi var mi? Kesin bir bilgi bulamadim

technonur

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen technonur » Cum Eyl 02, 2016 9:27 pm

gecerli degil surekli burada kalacaksan mecburen buradaki ehliyeti almak zorundasin.

Mkyc01

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cum Eyl 02, 2016 10:58 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

gecerli degil surekli burada kalacaksan mecburen buradaki ehliyeti almak zorundasin.[/quote]

6 ay gecerli demi ?

technonur

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen technonur » Cum Eyl 02, 2016 11:33 pm

evet gecerli

atalayx6

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Eyl 03, 2016 11:34 am

Eski de 6 ay gecerli idi yeni de.
Degisen bir sey olmadi
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

baneful

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen baneful » Pzr Eyl 04, 2016 10:36 am

Peki ehliyeti belli bir sure icinde Almanya\'da degistirebiliyormuyum?

mustifiz

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen mustifiz » Pzr Eyl 04, 2016 10:57 am

ilk 3 yil icinde degistirirsen daha uygun oluyor demisti buradaki gorevli sadece ilk yardim kursu aliyorsun ve sinava giriyorsun demisti.eger 3 yili gectiyse bastan islemlere basliyorsun oda maliyetli oluyor.

Florenzi

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen Florenzi » Pzr Eyl 04, 2016 11:44 am

Yeni ehliyet tum Avrupa\'da gecerli diyerek iyi keklediler milleti. Kim ne yapsin Turkiye\'deki ehliyet sistemini.

atalayx6

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzr Eyl 04, 2016 2:55 pm

Once gidip bir ehliyet kursuna kayit oluyorsun fiyatlari genelde 110-150€ arasinda oluyor ben 150€ odeme yaptim.
3 yil icerisinde alirsan;

-Erste Hilfe
-Sehtest
-passbild
-Wohnbescheinigung

Bu belgeler yeterli oluyor.
Genelde pasaport resmi-ilk yardim-goz testi uclusu ilk yardim kursu alirken ayni anda alinabilir ve uygun fiyata gelir.
Ben bu uclu icin de 45€ odeme yaptim.
Pasaport\'unuzla birlikte bagli oldugunuz yabancilar subesinin Fuhrerscheinstelle bolumune gidip bu evraklari teslim ediyorsunuz ve orada da 44€ gibi bir rakam odemesi yapiyorsunuz.

Evraklariniz 4 hafta gibi bir surede incelendikten sonra cevap geliyor ardindan pratik ve yazili sinav oluyorsunuz. Tabi bu 4 haftalik bekleme surecinde bos durmayip 1000 soruluk bir online kutuphaneden sorulari cozuyorsunuz sorular bunlarin icinden geliyor.
Kendinizi eksik hissediyorsaniz iki uc saatlik bir pratik egitim alin sinav oncesi. Ne kadar sofor bile olsaniz buradaki kural sistemi kati ve farkli oldugu icin kucuk bir hatada arabayi saga cekin lutfen ses tonunu isitmeniz yuksek ihtimal.

Egitim alirsaniz ve online soru bankasi da alirsaniz en yuksek 550€ ha kapatabilirsiniz tabi eger Turkiye de ehliyetiniz varsa
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

technonur

Yeni Ehliyet

Mesaj gönderen technonur » Pzr Eyl 04, 2016 2:57 pm

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

ilk 3 yil icinde degistirirsen daha uygun oluyor demisti buradaki gorevli sadece ilk yardim kursu aliyorsun ve sinava giriyorsun demisti.eger 3 yili gectiyse bastan islemlere basliyorsun oda maliyetli oluyor.[/quote]
3 yil gibi bir sure soz konusu degil. Eger turkiyeden ehliyetin varsa teorik derslerden istersen muaf oluyorsun ve zorunlu pratik yapmadan muaf oluyorsun. Teori ve pratik sinavlarina girmek zorundasin. ben hic teorik ders almadim 3 saat surus egitimi aldim toplam 450€ ya malolmustu. Bicok surucu kursu bahaneler sunan size zorunlu egitimi almaniz icin bu sirf para kazanma amaclidir kanmayin.