Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Calisabilmek

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
stylusdotnet

Calisabilmek

Mesaj gönderen stylusdotnet » Prş Eyl 10, 2009 10:47 pm

Simdi ben Sprachkurs/Studium seklinde buraya geldim ve 4 aydir dil kursuna gidiyorum. Bir suru sebepten dolayi calismak istiyorum.

Lutfen on yargi ile pesin sonuclara varmadan cevap verin rica ediyorum.

Sorum kisacasi su; Almanya\'da is bulup yabanci calistirabilen bir firmaya girsem, benim icin calisma izni alma imkanlari olabilir mi ve bu durum benim ogrenciligimi, buradaki statumu nasil etkiler?

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Calisabilmek

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 11, 2009 9:34 am

4 ay olduguna gore coktan oturumunu uzattirmissindir ve oraya yazmislardir calisma izninin olup olmadigini..
Aciklamar kisminda ne yaziyor ?

Calisma izinleri eyaletlere gore degismekle beraber genelde ayni kurallar vardir..Ve dil kursu sirasinda %80 calisma izni vermiyorlar,bu sebepten oturu resmi yerlerde calisamazsiniz ancak schwarzarbeit dedigimiz yani kacak islerde calisabilirsiniz..
Bir kac arkadas ilk basta calisma izni aldilar ancak daha sonra oturum uzattirmaya gittiklerinde ; -Aa biz size yanlislikla bu izni vermisiz geri aliyoruz\'da dedikleri oluyor =)

stylusdotnet

Calisabilmek

Mesaj gönderen stylusdotnet » Cum Eyl 11, 2009 3:16 pm

Bunlari zaten biliyorum sormak istedigimi tam olarak anlamamissin.

Ogrenci olarak geldim ve herhangi bir ise basvurup beni ise almak isteyen bir yer bulursam, benim icin izin cikartabilirler mi?

Ayrica sadece wahrend Ferienzeit\'ta calisma seklinde yaziyor oturumda. Tabi bunun soru ile alakasi yok.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Calisabilmek

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 11, 2009 10:30 pm

Cevap burada aslinda ;

[quote]Ve dil kursu sirasinda %80 calisma izni vermiyorlar,bu sebepten oturu resmi yerlerde calisamazsiniz ancak schwarzarbeit dedigimiz yani kacak islerde calisabilirsiniz..[/quote]

Yani pasaportuna yazilan yaziyi degistiremiyorsun,zaten is veren calisma iznine bakipta ise aliyor..