Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

her yil her yil 8.000 euro gerekliligi ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Pzt Tem 25, 2016 7:24 pm

iyi gunler arkadaslar,
gectigimiz ekim ayindan bu yana almanyanin augsburg kentinde informatik okuyorum.oturma iznimin dolmasina 2 ay kaldi ve ben yavas yavas belgeleri hazirlamaya basladim.

biliyorum baslik biraz salakca oldu ama viyana da muhendislik okuyan tanidigimin(babamin arkadasinin oglu) dedikleri biraz kafami karistirdi.bunun olabilirligini/legalligini ve aranizdan yapanlarin var olup olmadigini merak ettim

dediklerini aktariyorum: her yil bankaya 8.000 euro yatirmiyorlarmis.bunun yerine bir dekont alisverisi soz konusuymus.birisi bankaya bu meblayi yatiriyormus bir ay sonra parayi cekip baska bir arkadasin banka hesabina yatiriliyormus ve arkadas cevresinin isi goruldukten sonra para sahibine geri donuyormus.
para yatirildiktan sonra alinan dekontla vize uzatildigi ve arkasi sorusturulmadigi icin bi sorun cikmiyormus.

dikkatinizi cekerim -mus -mis kipi kullandim cunku benim de kafamda konuyla ilgili soru isaretleri var.
bankalarda bloke hesaba dokunabiliyor muyuz ?yani bunun icin sekiz binin tamamini bir anda cekebilmek gerekir?

konuyla ilgili bilgisi olanlar(olumlu ve ya olumsuz) yardim ederse cok sevinirim.

danke im Voraus^.^
life is too short to learn german -richard porson-

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Tem 25, 2016 8:22 pm

Bloke hesap kullanmadigimdan sadece forumdan okuduklarimi biliyorum. Bildigim kadariyla da parayi cekebilmek icin yabancilar subesinden vs Almanya\'dan kaydinizi sildirdiginize dair belge istiyorlar.

baneful

Mesaj gönderen baneful » Pzt Tem 25, 2016 9:00 pm

Benim basima subatta oturumu uzatirkwn basima denk geldi, deutsche bankdan tekrar hesap actim 8 bin euroluk, oturumumu da 2 yil uzattilar ancak banka sanirim hesabimi bloke etmeyi unuttu garip bir sekilde para hayla 8 bin euro olarak gozukuyor, yani aylik 680 euroluk bi sinir yok.(gercek hesabim sparkasse de ona bu bloke hesaptan Yuksek miktarda havale yaptim normalde olmamasi gerekirdi)

Profane

Mesaj gönderen Profane » Sal Tem 26, 2016 12:24 am

Bloke hesapta zaten para 8xxx€ olarak kalir sen sadece ayda 6xx€ kismini kullanabilirsin.Eger bloke etme islemi ay sonuna denk geldiyse hesap acilir acilmaz 2 aylik para serbest kalmistir.

Soruyu soran arkadasim icin;Oyle dedigin gibi olmuyor.8xxx€ bloke edersen parani her ay 6xx€ olacak sekilde cekebilirsin.Ama bazen paranin bloke edilip edilmedigini umursamadan vize veriyorlar.Sadece hesaba para koysanda bazen yetebiliyor.

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Sal Tem 26, 2016 8:56 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

Soruyu soran arkadasim icin;Oyle dedigin gibi olmuyor.8xxx€ bloke edersen parani her ay 6xx€ olacak sekilde cekebilirsin.Ama bazen paranin bloke edilip edilmedigini umursamadan vize veriyorlar.Sadece hesaba para koysanda bazen yetebiliyor.[/quote]

buraya geldigimden beri ben de ayni seyi yapiyorum.ama iste kafami karistirdi.en sevmedigim seydir kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek.ama yine de emin olup sorayim istedim tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 26, 2016 9:21 pm

O arkadasinin dedigi gibi ben de 2 yildir , 8 000 nin hepsi olmasa da belli bir miktarini oturum icin gitmeden once yatirip, oturumu aldiktan sonrada cekiyorum. Nakit olarak para cekmede gunluk, haftalik, aylik limitler var ama Havale yaptigim zaman herhangi bir sorun ile karsilasmadim.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Sal Tem 26, 2016 9:42 pm

O limitler kendi guvenligin icin yani istersen kaldirabiliyorsun.Ben araba kiralarken bir kere sikinti yasadim ve limitleri artirdim.Mesela suan benim aylik limitim 10000€.