Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Ne Is Yapiyorsunuz ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Cmt Tem 23, 2016 11:22 pm

Aramizda ogrenci iken calisanlar,mezun olup calisanlar var.

Herkesin kazanci verdigi emege gore,yeteneklerine gore farkli olur ama en azindan genelleme yapilabilmesi icin herkes ne is yaptigini ve ne kadar kazandigini soyleyebilir mi ?

En cok ogrenmek istedigim universitede haftada 20 saaatlik olan islere sahip arkadaslar isinizden memnun musunuz ?

Dersleri etkiliyor mi ?

Isi alana kadar zorlandiniz mi ?

Cevap yazan yazmayan herkese tesekkur ederim.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 24, 2016 1:32 am

Ben nam-i diger Drogenhandel.Usudugumde isinmak icin para yaktigim dogrudur.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Tem 24, 2016 5:09 am

Dalga gecmekle ne kazaniyorsun ki? Internete is olanaklarini arastirinca genel olarak maasi ve calisma saati yaziyor sadece.

Belki birisi diyecek ki isciye ihtiyac var okurken kolay is bulursun, bulamam diyen biri bunu okuyup gelecek.
Belki biri bulamazsin diyecek ona guvenip gelecek birinin hayal kirikligina ugramasini onleyecegiz.

Sadece sana demiyorum ya da kirmaya calismiyorum ama forumda senin gibi buranin bilgi paylasmak icin var olan bir yer oldugunu anlamayan insanlar var. Bundan sonra farkli dusunursun diye yazdim.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 24, 2016 9:05 pm

Sen bu kadar ciddiye alinca ne kazaniyorsun?
1 saat agir spor yapsan bile derslerini etkiliyor.Internete yazinca maasi ve saati cikiyorsa ilk mesajda niye sordun?Ogrenciye her zaman bircok is dalinda secenek var fedakarlik yaparsan.
Universitede gonullu calisma isleri genelde yabanci ogrenci icin pek uygun olmuyor.Belki uluslararasi buroda calisabilirsin.

Artik farkli dusunuyorum.Burasi bilgi paylasma platformu.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzr Tem 24, 2016 11:10 pm

donercide calisiyorum. haftada 18-20 saat civari. Baya yoruyor ve dersleri etkiliyor onu soyleyeyim. arti psikolojik acisi var tabi. gastronomi sektorunun en cok is yaptigi zaman cuma cumartesi ve en azindan benim sehrimde carsamba gunleri ogrenci gunleri oldugu icin. e adamlarinda dogal olarak aushilfe ye boyle gublerde ihtiyaci oldugu icin haftasonlari hep partilerin eglencelerin oldugu gunlerde calisiyorsun, arkadaslarin davet edince veya cikayim bi klube gideyim dediginde olmuyor. calismadigin gunlerde parti veya eglence yok zaten 😄. yani sendede boyle olur buyuk ihtimal cunku ilk iki sene hizmet sektorunden daha iyi bir is bulamayacaksin yuzde bir milyon. 2. seneden sonra sansin yaver giderde hiwi olarak uni den is kaparsan ondan sonra sirtin yere gelmez. hem universite bunyesinde calisacagin icin kisitlama yok calisma saati olarak, hem kendi alaninda calisacagin icin derslerine yardimci olacak, hemde en yuksek saat ucreti olan is bir ogrenci icin. tabi o yerlere gelene kadar once gereken uc sey. sabir , sabir , sabir.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Sal Tem 26, 2016 1:22 am

Profane genel olarak part time iste su kadar para verilir diyor. Part time is deyince garson da olabilir, tuvalet temizleyen isci de olabilir. Hor gormek icin degil yazmadim fakat birinin calisma sartlari cok daha zor oldugu bi gercek. Ayrica baska forumlarda Turklerin saati 5 euro ya sigortasiz calistirdigini soyleyen arkadaslar var. Youtube da bmw fabrikasinda saati 15euro ya calistigini soyleyen bir kiz kardesimiz de var.

Herkes gercek tecrubesini iyisi kotusu ile yazarsa iyi bir fikir verir diye actim basligi.
Informatiker tesekkur ederim isin bu yonunu hic dusunmemistim.

nexus

Mesaj gönderen nexus » Sal Tem 26, 2016 11:03 pm

Berlin\'de bir sirkette stajyer olarak calisiyorum haftada 20 saat. Yaptigim is, okudugum bolum ile ilgili oldugundan is tecrubesi kazaniyorum. Saatine de 8,5 euro veriyorlar. (Baska sirketlerde 10-12€ civari da alan arkadaslarim var.)
Sirkette konusulan dil ingilizce, tek kelime almanca bilmeseniz de sorun yok.

Hem okul hem is cok yogun geciyor tabii ki ama duzgun planlanirsa yonetilmeyecek bir durum degil.

Ozellikle buyuk sehirde okuyanlar guzel isler bulup ek gelir elde etme konusunda daha sanslilar diye dusunyorum.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Çrş Tem 27, 2016 12:42 am

Nexus hangi sehirdesiniz? Bolumumuz nedir? Tesekkur ederim

nexus

Mesaj gönderen nexus » Çrş Tem 27, 2016 3:30 pm

[quote]Blackmass tarafindan yazilan metin:

Nexus hangi sehirdesiniz? Bolumumuz nedir? Tesekkur ederim[/quote]

Berlin, Wirtschaftsinformatik

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Cmt Tem 30, 2016 4:06 am

Isiniz cok iyiymis tebrik ederim.

refresh

Mesaj gönderen refresh » Cmt Tem 30, 2016 10:33 am

Kisisel yeteneklerine ve ne aradigina bagli olarak is bulursun, ama yapacagin en buyuk hata "Almanca ogrenmeden nasil idare ederim" mantigiyla hareket etmek ya da is kucumsemek olur.. Almancam sifirken 8 ayda suan satis gorevlisi olarak calisabilecek kadar Almancam var ve saati 10 euro kazaniyorum ogrenci olarak bence iyi bir gelir ve sakin bir is. Olabildigince kendinizi gelistirin hicbirsey icin gec degil 26 yasindan sonra 3. universitesini okuyan bir insan olarak soyluyorum. Herkese basarilar.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Tem 31, 2016 1:04 am

Herkese yorumlari icin tesekkurler. Bu arada almanya da temel gida fiyatlarini yazabilir misiniz? Kirmizi et, beyaz et, sut peynir bulgur gibi. Turkiye de gunde yaklasik bir kg tavuk gogsu, yarim kg kadar bulgur yiyorum.
Ortalama fiyatlarini yazabilirseniz cok sevinirim zira en cok param yemege gidiyor.