Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya olurmu acaba?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Turkisch38

Almanya olurmu acaba?

Mesaj gönderen Turkisch38 » Pzr Eyl 06, 2009 5:17 pm

Slm.Ben de oraya 1 yillik dil icin gelip sonrada DSH Sinavini gecerek Geschichte (Tarih) alaninda Magisterarbeit (Master) yaparak orada kalmak icin ugrasacam.Erciyes Universitesi Tarih bolumu 2002 mezunuyum.Su anda devlet dairesinde sozlesmeli olarak calisiyorum.Evliyim ve esimde 4 yillik Kamu Yonetimi mezunu.Cocugum yoktur.
Son donemlerde vize cok zorlasti ve firmalar artik almanya vizesi icin ugrasmiyorlar.Sizce Almanya\'ya benim durumumdaki biri dil+master icin basvursa gelebilirmi?Hatta esimde ayni sekilde basvursa vize alabilirmi sizce?
Ben oraya turist olarak giden ve senelerce kalan bircok kisiyi taniyorum.Bunlarin cogu hala orada yasiyorlar.
Bana biraz bu durumlarla ilgili bilgiler verirseniz sevinirim.
Turkiye\'de inanin sartlar gittikce zorlasiyor.Orada hayat zor olabilir ama en azindan sosyal imkanlar var.Turkiye\'de ben esimin maasi bir memurun maasi kadar bile degil.Ogretmenlik veya memurluk zaten KPSS sinavi yuzunden artik hayal sayilir.O yuzden ben orada esimle yasayip burada yasayamadigimiz sosyal imkanlarin hic olmazsa ucundan tutmak istiyorum.Turkiye\'de Universite mezunu gitikce cogaliyor.Ama dogru durust sinavla alim falan yok.Sinavda zaten para amacli yapiliyor bana gore.Inanin Turkiye\'de ya politikaci,ya isadami tanidiginiz olacak.Yoksa memurluk,ogretmenlik hayalden de ote birsey gibi bana gore...
Saygilarimla....

zeitgeist666

Almanya olurmu acaba?

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzr Eyl 06, 2009 5:38 pm

Merhaba forumlardan okudugum kadariyla sizin durumda bircok kisi var ve vize aliyorlar, gerekli kosullari bu siteden ogrenebilirsiniz her konuda bilgi var, almanyada bir tanidginiz varsa, garantorunuz varsa isiniz kolay yoksa bloke hesapta acabilirsiniz gerci, son zamanlarda vize almanin zor oldugu bence dogru degil, esinizle birlikte basvuru yapin sansiniz artacaktir, ancak vize sadece esinize veya size cikarsa ne olur bilmiyorum yani biri gider biri kalirmi bilmiyorum, forum yoneticileri size cevap verirler umarim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya olurmu acaba?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 06, 2009 8:19 pm

Uye banlandi..

Kilitli