Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sparkasseden Hesap nasil acilir?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Eyl 01, 2009 7:11 pm

merhaba arkadaslar almanyanin dusseldorf sehrindeyim.Sparkassede kendime bi hesap acmak istiyorum.acaba icimizde ayni islemi yapan oldumu? olduysa neler yapmaliyim ne tur kolayliklar var biz ogrenciler icin ve konto acilirken yada kredi karti alinirken herhangi bir ucret talep ediliyor mu biz ogrenciler icin?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 02, 2009 1:37 pm

Dusseldorf daki bir sparkasse subesine gidiyorsun.. oturum almis olman gerekiyor, pasaportun, anmeldebestaetigung ve dil kursu ogrenci belgenle konto aciyorsun.. sadece kart icin 10 euro oduyorsun, kartin ve sifren 3-4 gunde evine geliyor.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Eyl 02, 2009 10:59 pm

ben oturumu ptesi aldim.1 yillik verdiler.ama yabancilar polisi cok doluymus 1 ay sonrasina randevu alabildim.ama sorun degil oturum izni belgem elimde yani.anmeldebestaetigung derken uni icin mi?
bir de mesela dusseldorftaki sparkassede hesabim olunca,gelsenkirchendekinden para yatirmak istesem gebuhr aliyolarmis dogru mu bu?

uniden kabulum yok ama uninin dil kursuna gidiyorum ogrenci hesabi falan mi acmam daha mantikli yoksa normal hesap mi??

bu arada gurkan benm dil kursu uni kampuste.bigun goruselim istersen.ne de olsa hergun kampuse geliorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 03, 2009 1:25 pm

hayir , anmeldebestaetigung oturum degil, ikametkah belgesi..

hesabin duss de acildiysa baska sehirde para yatiramiyorsun, yatirmak istersen bayagi bi komisyon oduyorsun

ogrenci hesabi tabiki daha iyi..normal hesap acarsan her ay belli bir kesintin oluyor.. ogrencilere bedava.. 27 yasina kadar..

olur gorusuruz ama bu aralar uniye pek ugramiyorum.. kis semesteri baslayinca bir gun gorusuruz. zagreus81 var o da kampus de devamli bulusmustuk bir gun.. zaten kis semesteri baslangicinda duisburg da site uyeleri bulusuyor, sen de gelirsin..:)

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Eyl 03, 2009 6:42 pm

cok sagol cvp icin.ogrenci hesabi acabilirim o zasman.yasim 23.bugun sparkasseye gittim.isler cok yogunmus,yarin acabiliriz dediler,bende yarin ogleden snra sehir disina gitcem,ptesi icin randevu aldim.bugun kurs cikisi senin fakultenin onunden gectim.hergun ordan geciyorum.gebaeude 25.12 demi senin physik fakultesi.yaninda bibliothek var.onun arkasindada gebaeude 24 var benim kurs gordugum bina orasi.tmm kis somestri gorusuruz o zaman.tamam duisburgada gelirim insallah.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 04, 2009 5:50 pm

evet orasi benim mekan =). Asta kursuna gitmiyorsundur umarim :S

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Eyl 07, 2009 12:38 am

hergun senin mekanin onunden geciyorum demekki:-)

yok asta kursu degil iik kurs.astayi ben trdeyken hatta sn demistin gitmeyin cok uzun suruyor ve arada bosluklar var diye, o yuzden gitmedm ona.bu arada sparkasseye yarin gitcm cuma gittim cok yogunlarmis randevu verdiler yarina.